Beznadějně vyprodanou akci zahájila předskupina EzyWay, která lidem nabídla poprockovou hudbu s funkovým nádechem. Když se po krátké technické pauze na podiu objevila hlavní hvězda večera, početný dav přivítal Kryštof s velkým nadšením. Formace v čele s frontmanem Richardem Krajčem těžila během dvouhodinového koncertního setu nejen ze své poslední desky Srdcebeat, takže nové skladby prokládala i staršími hity. Zpěvák několikrát publikum pobavil.

„Když jsme pátrali v minulosti, zjistili jsme, že jsme ve Frýdku-Místku úplně poprvé hráli ve Stounu v roce 1999. Tehdy jsme si po městě sami vylepovali plakáty. Vybavuji si, že na nás do klubu přišlo něco kolem čtyřiceti lidí. Dnes je situace mnohem veselejší, protože vás dorazilo o pět tisíc více," rozdával úsměvy na všechny strany Richard Krajčo, který si na komunikaci s publikem a živelném projevu hodně zakládá. Proto nikoho nepřekvapilo, když nad nadšenými fanoušky proplouval nejen v gumovém člunu, ale nechal se unášet i na rukou. Některým se ani po několika vynucených přídavcích, kdy se hala otřásala v základech, domů nechtělo.

Věrnou fanynkou byla například Zuzana Koleváčová, která se svou rodinou přijela až z Petrovic u Karviné. „Bylo to opět jedním slovem skvělé. Kryštof jsem už naživo zažila asi podesáté. Dnes jsem dorazila i se svými dětmi, které je mají také rády," sdělila Zuzana Koleváčová. Z Havířova, odkud samotná skupina Kryštof pochází, přijela Dagmar Slováková. „Protože nás spojuje stejné město, sleduji je vlastně od počátku kariéry. Úplně poprvé jsem na nich byla kdysi dávno, když dělali předkapelu Mobymu v Praze. I dnešní koncert byl povedený. Mile mě překvapila i akustika, která byla na vysoké úrovni," zhodnotila mladá žena, která studuje hudební výchovu.

Nadmíru spokojen byl i hlavní pořadatel Kamil Rudolf. „I když se v Polárce tak velký koncert konal poprvé, takže se jednalo o zátěžový test, musím říct, že akce dopadla po všech stránkách výborně. Žádné větší komplikace jsme nezaznamenali. Naopak jenom slova chvály. Dokonce nám Richard Krajčo řekl, že v hale s tak perfektní akustikou snad ještě nikdy nehráli. Proto jsme rádi, že Kryštof v rámci klubového turné udělal jednu výjimku, díky které se všichni mohli přesvědčit, že se tato hala na větší hudební produkce perfektně hodí," uzavřel pořadatel Kamil Rudolf.