O koncert Kristiny byl mimořádný zájem. Motoristé, kteří přijeli na poslední chvíli, se už na velké parkoviště u transformátoru nedostali. Pořadatelé je museli usměrňovat při parkování v kopci podél hlavní cesty.

Slovenská zpěvačka byla z prostředí Beskyd nadšená a diváky opakovaně chválila za výbornou atmosféru. V publiku nechyběl ani ostravický starosta Miroslav Mališ, BHL však přilákalo celou řadu místních. „Jsme matky, takže ven se dostaneme jen občas. Dnes jsme se rozhodly, že si uděláme dámskou jízdu," smála se sedmadvacetiletá Tereza Trčková.

Její ostravická kamarádka Simona se těšila na to, že si největší hity slovenské zpěvačky sama zazpívá. „Já osobně znám od Kristiny čtyři písničky, třeba Horehronie," vypočítala třicetiletá žena.

„Přijeli jsme na Kristinu, ještě jsme ji naživo neviděli," shodli se 21letý Jakub Baca a jeho o rok starší kamarád David Lukeš. Mladíci přijeli z Ostravy. „Posloucháme hodně slovenské skupiny. Třeba Iné Kafe," naznačil Lukeš.

„My se na Sluníčko chodíme hlavně koupat. Na koncertě jsme tady ještě nebyli, ale Kristina se líbí dceři, takže jsme přijeli," vysvětlil 34letý Lukáš Liďák z Frýdlantu nad Ostravicí. „Je to tady samozřejmě úžasné, chodíme skoro na všechny koncerty," pravila Eva Pochylá z Ostravice. „Má to tady krásnou atmosféru," dodala její známá Vlasta Remešová, jež žije ve Starých Hamrech. Vzpomínala, že v rámci BHL už zažila řadu výjimečných koncertů, třeba vystoupení Daniela Landy.

Letošní BHL vyvrcholí 19. srpna, kdy přijede Marie Rottrová. I tato legendární zpěvačka vystoupí na novém pódiu, které před časem na Sluníčku vzniklo na popud majitelů.