Vystoupení proběhne v pondělí 1. října v 18.30 hodin. Zvon je odlit ze sedmi kovů symbolizujících naší sluneční soustavu (zlato – slunce, stříbro - měsíc, rtuť – merkur, měď – venuše, železo – mars, cín – jupiter, olovo – saturn). Každý z použitých kovů má vlastní zvuk, spojením pak vzniká zvuk vesmíru naší sluneční soustavy.

Alikvotní tóny vytvářené nástrojem povznášejí ducha a léčí tělo. Zajímavostí je i to, že součástí hudebního nástroje je vodní hladina, která během hry vytváří rezonanční obrazce. Ve fortissimu dochází až k její levitaci do výše řady centimetrů. Hudební zážitek je tak i zážitkem vizuálním. Na velkém plátně se promítá obraz z kamery umístěné v blízkosti vodní hladiny. Kombinací obrazu a zvuku vzniká velkolepá projekce. Jde o projekt, jehož se účastní nejen lidé z našeho regionu, ale i zástupci z celé České republiky.

S velkým úspěchem byl představen v Praze v rámci světové výstavy Orbis pictus, kde jej nahrával Český rozhlas, nebo v Kongresovém centru Praha na mezinárodním sympoziu, kde jeho zvuk zazněl pro tisíc lidí z celého světa. Po Praze jsou to i další místa, například divadlo ve Znojmě, univerzita v Ostravě (kde natáčela Česká televize), nebo vyhlášený grandhotel Pupp v Karlových Varech. Vstupenky v ceně 120 korun jsou již v předprodeji v Informačním středisku ve Frýdku-Místku.