Slezskou umělkyni neinspirovalo nic jiného než děti samotné. „Hlídám děti od ségry, s jedním se učím do školy a to není žádná sranda. Ve chvílích odreagování tancujeme, blbneme… a děti jsou inspirací samy o sobě. I díky tomu jsem pak jsem přišla do zkušebny a najednou vznikl nápěvek refrénu „Držíme spolu, táhneme za jeden provaz, najednou to jde a tak přejeme si všichni zlom vaz“, který nejenže navazuje na pospolitost, ale i na fráze, které teď kolem sebe slýcháme pořád,“ popisuje zpěvačka.

Kaczi si dobře uvědomuje dopad na kulturu a dění kolem ní, tím více, že sama nyní pociťuje, že koncertování neschází pouze umělcům, ale i lidem, kteří se kolem hudby a umění pohybují.

„Přejeme si zdraví a „zlom vaz“, protože tento dopad bude pro mnohé i finanční. V podstatě vše materiální, včetně peněz, teď ztratilo hodnotu,“ doplňuje Kaczi, vlastním jménem Kateřina Kouláková a dodává, že i přátelé na telefonu, což je jedna z forem, se kterou si nyní musíme vystačit, jsou vlastně velice důležití.

Ke skladbě dál popisuje s typickým úsměvem na tváři, že nejdůležitější je přečkat toto období ve zdraví, k čemuž má text písně navádět. „Vždycky jsem navíc chtěla napsat song pro děti a s dětmi. Spontánně a nenásilně to přišlo v tuto chvíli. Aktuální situace, ve které se teď nacházíme není pro nikoho jednoduchá, ale důležité je se z toho nezbláznit. Proto udržujme úsměv na rtech, pozitivní náladu a buďme spolu, s rodinou, v rámci možností, které jsou. Song věnuji všem dětem a těm, kteří pomáhají potřebným… Díky tomu, že držíme spolu, to zvládneme,“ říká Kaczi.

Skladba samotná vznikla velice rychle. „Když jsem nápěvek zazpívala dětem, a oni si to pořád broukaly dokola, tak mě napadlo, proč to neposlat dál,“ zmiňuje Kateřina, která po této situaci neváhala sehnat studio a vzhledem k tomu, že má většina lidí více času, také song okamžitě nahrát.

Zdroj: Youtube

„Dětské hlasy - synovce a jejich kamarády - jsem natáčela průběžně v terénu na mobil nebo rekordér. Ve studiu jsme přišli na to, že ještě nějaké další hlasy by byly fajn, přičemž zvukař a majitel onoho studia říká: „Sousedi mají děcka, taky čtyři, zeptám se jich,“ a bylo to,“ směje se zpěvačka. Projekt je takzvaně „lowcost“, tedy vznikající za pochodu a s amatérskými záběry, nadšení mu však nechybí, stejně tak jako cukající koutky každého diváka, který si písničku pustí.