Divadlo Spejbla a Hurvínka Praha je rezervované téměř na rok dopředu.

„Proto jsme velmi šťastni, že se nám povedlo Hurvínka do našeho města přivézt,“ řekla jedna z pořadatelek Linda Fenclová. Legendární dřevěné postavičky se na jevišti Nové scény Vlast objeví po dvouleté přestávce 10. června od 16 hodin. Nejen děti se mohou těšit na Spejbla a Hurvínka, přestaví se rovněž i Mánička s paní Kateřinou.

Dětským divákům přivezou hru, která nese název „Hurvínkův popletený víkend“. Děti se mohou těšit na jedinečné dobrodružství v příběhu o jednom zamotaném víkendovém odpoledni, ze kterého půjde hlava kolem nejen Hurvínkovi, Máničce, panu Spejblovi a paní Kateřině, ale také dvěma medvíďatům, která utekla z cirkusu.

Hra plná písniček a groteskních situací zaručeně pobaví a potěší i ty nejmenší diváky.

Program Nové scény Vlast:

Neděle 5. června (v 19 hodin):
Palace Theatre Praha – Když Harry potkal Sally. Romantická komedie o milostných vztazích a hledání životního partnera, které se někdy protáhne na celý život. Úspěšný divadelní přepis stejnojmenného filmu, ve kterém zazářila Meg Ryan a Billy Crystal. Hrají: Ivana Jirešová, Jiří Langmajer, Jana Stryková/Linda Rybová, Igor Chmela/Filip Čapka, Lukáš Langmajer/Rudolf Slivka, Zuzana Dřízhalová/Martina Sluková/Irena Kristeková. Režie: Jaroslav Brabec.

Středa 8. června (v 19 hodin):
Radůza a kapela. Peter Binder – kytara, Miloš Dvořáček – bicí, Jan Jakubec – basa. Loňské album „Miluju vás“, vydrželo na 1. místě hitparády 5 týdnů. Je to zatím nejlepší a nejvyzrálejší album Radůzy, které bylo vřele přijato kritikou i širokým publikem. V březnu pokřtila novinku Zrní. Písně z obou alb a mnoho dalších uslyšíte na koncertě.

Pátek 10. června (v 16 hodin): Divadlo Spejbla a Hurvínka Praha – Hurvínkův popletený víkend. Příběh o jednom zamotaném víkendovém odpoledni, ze kterého jde hlava kolem nejen Hurvínkovi, Máničce, panu Spejblovi a paní Kateřině, ale i dvěma medvíďatům, která utekla z cirkusu. Hra plná písniček a groteskních situací potěší i ty nejmenší diváky. Režie:Helena Štáchová a Martin Klásek.

Úterý 14. června (v 19 hodin): Miroslav Donutil – Cestou, necestou. Celovečerní zábavný pořad jednoho z nejvýraznějších herců současnosti, člena Národního divadla v Praze.

Čtvrtek 16. června (v 19 hodin): Těšínské divadlo – Cesta kolem světa za 80 dní. Mezi stálé spolupracovníky Těšínského divadla patří scénárista Petr Markov a skladatel Zdeněk Barták. Tentokrát napsali pro divadlo muzikál na motivy románu Julese Vernea Cesta kolem světa za osmdesát dní. Markov je zkušený autor a některé motivy Verneova románu zpracoval po svém a Barták scénář obohatil podmanivou hudbou.

TOMÁŠ MACHÁLEK
MARTIN ŠRUBAŘ