„Vše začalo v osmé třídě na základce – tedy asi v roce 1994, kdy jsem zašel na návštěvu k mému spolužákovi. Ten mi doma pouštěl kapely jako Metallica, Led Zeppelin, Pantera, Nirvana, kterým jsem okamžitě přišel na chuť. Disko hudba, kterou jsem do té doby poslouchal, byla tatam. S tímto člověkem jsme byli rockovou hudbou tak nadšeni, že jsme se rozhodli zmíněné kapely napodobovat hrou na basu a kytaru. Na mně zbyla basa," zavzpomínal na své muzikantské začátky Jan Válek.

Za první plnohodnotnou kapelu se podle něj dá považovat Underschollers – poškoláci, která byl z větší části složená ze studentů gymnázia P. Bezruče. „Předělávky i své písně jsme prezentovali například před plnou školní jídelnou. Kapel, kterými jsem prošel, sice není moc, za zmínku jistě stojí Styl ill, blackmetaloví Darkwind, Sepultura revival – nebo ještě stále přeživši HC trashmetaloví Drift Ice," zmínil Jan Válek, který se v kapele Slepí křováci usídlil kolem roku 2006.

„Styl, který se neustále vyvíjí, mi velmi vyhovuje, a proto doufám, že takto budeme i nadále pokračovat. Jelikož jsme skromní hoši, chtěli bychom hlavně vymýšlet a nahrávat nové věci, mít co nejvíc koncertů a najít konečně schopného manažera, který by nám tyto koncerty domlouval," přál si Jan Válek, který si vzpomněl i na jednu humornou příhodu, když s kapelou natáčeli videoklip Discotheque.

„Během natáčení se totiž objevili nečekaní komparzisté, například vyhazovač, který vybíral vstupné. Dále to byl chlápek v zelených montérkách, jenž byl notně posilněn alkoholem. Když se dozvěděl, že točíme jakousi diskotéku, musel nám předvést tanec Michaela Jacksona. My jsme se k němu přidali a záběry jsme nakonec použili do klipu," pousmál se Válek.