Nápad založit soubor vyplynul přirozeně. „Část našeho souboru ve Čtyřlístku působila asi deset let. Pak vznikl nápad udělat vlastní představení, což nám prvně nevyšlo. Následně nás pět holek plus jeden muž, který nám vypomáhá, udělalo představení nazvané Ú-klid,“ řekla jedna z členek souboru Kateřina Lužná s tím, že se nejedná o klasickou divadelní hru.

„Je to vlastně taková koláž z různých dialogů a monologů, která se nám líbily. Je zde například i text od Karla Čapka. Tyto části textů jsme pak daly lehkou formou do určitých bloků. Představení je o tom, že dívky přijdou uklízet do kostymérny, kde se oblékají do kostýmů a hrají své oblíbené pasáže,“ upřesnila Lužná, která tuto hru většinou vymýšlela sama. „Ale pochopitelně, že i ostatní holky přispívaly. Můj je vlastně základ, na který se pak nabalovaly další věci. Samotná režie pak byla na mně a Petře Bebkové, nemáme jednoho režiséra,“ upřesnila Lužná. Od prvního nápadu uplynulo pět měsíců a soubor Serum si odbyl premiéru, kterou, stejně jako další reprízy, hostilo divadlo Čtyřlístek. „Ale byla se na nás podívat komise z nějaké přehlídky, tak možná s představením vyjedeme i mimo Frýdek-Místek,“ dodala Lužná.

Serum je ale v současné době v plné práci na novou hru, která by si premiéru měla odbýt v březnu. „Tato nová hra, která se jmenuje Kabaret story aneb neseď v koutě, je kolektivním dílem. Diváci uvidí pět tanečnic v kabaretu plus jejich ředitele, kteří vyprávějí své příběhy a nechybí ani taneční čísla,“ nastínila Lužná, podle které soubor zkouší jednou až dvakrát týdně, ale jak se blíží premiéra, nechybí ani vícehodinové soustředění. „Tam si sjedeme vše, co umíme a případně doladíme další věci,“ uzavřela Lužná.