Kapela Kern také bodovala v anketě Zlatý Slavík. Když se poprvé ocitli v nominaci, byli na 86. místě, v průběhu tří let se propracovali k sedmému místu a v roce 1991 získali krásné třetí místo. Skupina si v roce 2002 dala časově neohraničené prázdniny. Začíná příprava Kern Remember Tour 2003, na kterém se skupina představila v původním obsazení z roku 1981.

Zeptala jsem se kapely, co si přichystali pro své fanoušky: „Ve FrýdkuMístku jsme byli v letech 8788, vždycky když jsme jeli šňůru, přespávali jsme tady na jednom hotelu. Rádi si zde opět zahrajeme. Na této akci chceme fanouškům zahrát průřez naší tvorbou,“ dodal člen kapely Karel Vodička. Můžete se těšit na známé hity z těchto alb - …od narození, Lovci žen, Woman Hunter (anglická verze alba Lovci žen), Ztráty a nářezy, Totální tunel, Mistr Čas, Síla zvyku, Kdo s koho, Klipoklogie.

Dalším, kdo se na rockových Vánocích představí, je Miloš Dodo Doležal. Miloš Doležal je jedním z nejzkušenějších a nejvyhledávanějších producentů na české rockové scéně. Je to však také kytarista, zpěvák, aranžér, skladatel a leader. Dodo Doležal začínal hrát se skupinou Žádná křeč. V roce 1985 ho oslovil Luděk Adámek, který řešil obsazení pražské metalové skupiny Vitacit. Zde byl přijat jako kytarista a po odchodu Ládi Křížka nastoupil na místo zpěváka. Miloš Dodo Doležal se také chopil produkce nahrávek předních metalových formací, jako jsou Törr, Brian, Kryptor, Masters Hammer, Debustrol, Arakain a mnoho dalších. Celkem produkoval přes sto dvacet alb.

Když v roce 1991 na koncertě v pražské Lucerně pokřtil své sólové instrumentální album My Little World, ukončil spolupráci s Vitacitem a vydal se již poněkolikáté do Ameriky, kde studoval hru na kytaru. Při této příležitosti se seznamoval s praxí v nahrávacích studiích a navazoval kontakty s tamními hudebníky a zvukovými mistry. Dnes Dodo Doležal žije na Pelhřimovsku, kde si vybudoval nahrávací studio Hacienda, které má znamenitou pověst zejména mezi rockovými hudebníky. Ovšem ani své kariéry hudebníka nezanechal a pracuje dál na sólových deskách. Jeho poslední CD s názvem Despekt vyšlo v roce 2010. „Na rockových Vánocích budu hrát písničky z posledního alba Despekt a také klasický průřez mou tvorbou,“ řekl Miloš Dodo Doležal.

Přikládám ještě celkový přehled skupin, které se na rockových Vánocích představí: Dobytčí Mor, Doga, Elementa, Rybičky 48, Witch Hammer a výše zmiňované kapely. Lístky si můžete zakoupit v Beskydských informačních centrech, zlatnictví Iron Blue ve frýdeckém Intersparu, Kulturním domě Válcoven plechu a stánku s občerstvením u nemocnice.

Celá akce vypukne 10. prosince 2011 v Kulturním domě Válcoven plechu ve Frýdku.

(aku)