Deštivé počasí v sobotu tvrdě zasáhlo do průběhu letní slavnosti Bruzovice 704. Také zde hustý déšť zrušil několik vystoupení včetně koncertu Fleretu s Jarmilou Šulákovou. „Nechceme, aby se něco stalo,“ řekl diváků moderátor akce a zmínil tragédii, která se ve stejný den stala na festivalu na Slovensku. „A v Místku na náměstí byl jazzový festival, také je to rozpuštěno. Do poslední chvilky jsme čekali, jestli to přestane, ale lepší předpovědi nejsou. Nejsme schopni to ovlivnit, takže se moc omlouvají, že hrát nebudou. Ani zvukaři nemohou mít zapnutou aparaturu, aby se jim nepoškodila,“ poznamenal moderátor.

Právě v té chvíli přijížděla do areálu bruzovického výletiště ostravská kapela Team revival. „Bohužel jim musíme sdělit, že se hrát nebude,“ zaznělo z pódia.

Starosta Antonín Kwaczek předal Jarmile Šulákové k jejímu životnímu jubileu velkou kytici. „Vždyť jsem nezpívala. Ale je mně to líto,“ řekla do mikrofonu. Když ji Kwaczek vyzval, aby zazpívala, neváhala a návštěvníky potěšila lidovou písničkou. Krátké improvizované vystoupení, při němž v hustém dešti seděla ve voze, lidé odměnili velkým potleskem. „Ať se vám všem daří v těch vašich Bruzovicách, ať jsme všichni zdraví a veselí. Ahoj,“ loučila se legendární zpěvačka.

Pořadatelé poté museli improvizovat. Vymysleli náhradní variantu, při které pod velkým stanem odehrála akustický koncert kapela Šviháci. V bezprostředním kontaktu s muzikanty si řada lidí s chutí zazpívala. „Špatné počasí, co se dá dělat. Já si ale myslím, že veselo tu bude,“ poznamenala Jiřina Zrunová, která se před deštěm schovávala pod mysliveckou chatou.

„Příprava byla velká, v klubu důchodců jsme pekly. Bruzovické koláče jsou známé, prodaly jsme všechno,“ dodala její bruzovická známá Jana Hrabcová.

„Šviháci to protáhli asi o dvě hodiny, pak jsme přes místní sehnali aparaturu, byla diskotéka a fungovali jsme až přes půlnoc. Lidé zůstávali pod stanem, i když poprchávalo,“ zhodnotil akci Antonín Kwaczek. Podle něj se v sobotu v areálu objevilo sedm set až osm set návštěvníků. Přeháňky trápily letní slavnost i v loňském roce.

Kwaczek proto doufá, že napřesrok, kdy se uskuteční akce Bruzovice 705, už pořadatelům počasí vyjde.