Vernisáž výstavy obrazů Štěpána Krhuta se uskutečnila v den třetích narozenin galerie. „Naše galerie není zaměřena jen na regionální výtvarníky, ač ti zde vystavují v hojném počtu,“ prozradila galeristka Ivana Cviková s tím, že mimo jiných zde vystavovala i Eliška Servárková, která byla zřejmě nejznámější regionální malířkou. „Okruh regionálních autorů počítám až k Přerovu a neustále se nám hlásí noví, kteří mají zájem u nás vystavovat,“ dodala galeristka.

Druhou kategorií zde vystavovaných autorů jsou významní čeští umělci. „Ti nejsou populární jen v české republice, ale prosazují se i za hranicemi. Příkladem může být Jiří Anderle, Tomáš Bím, Karel Demel či Adolf Born. Milovníkům Ivy Hűttnerové je zase blízká její grafika,“ vypočetla Cviková.

Galerie je nyní místem výstavy obrazů Štěpána Krhuta. „Je to autor, který pochází z Rožnova pod Radhoštěm. Jeho obrazy jsou zaměřeny na valašskou architekturu. Autor se snaží autenticky zaznamenat staré chalupy, zákoutí a další místa, která v přírodě nalezneme. Štěpán Krhut maluje přímo na místě a jeho obrazy jsou mezi lidmi oblíbené,“ nastínila galeristka s tím, že Krhutova tvorba je v galerii zastoupena zhruba dva roky, však výstavu zde má prvně.

Galeristka také prozradila, že program výstav připravují v galerii zhruba s ročním předstihem. „Rok předem se tak s výtvarníky domlouvám o výstavách. Autor s tím pak počítá a může si na tuto výstavu připravit obrazy,“ vysvětlila Cviková a dodala: „Za dobu tří let, kdy galerii provozujeme, se snažíme stále vymýšlet něco nového. Musí to zde žít, protože lidé zde nechodí jen nakupovat, přicházejí se zde i podívat. Proto musíme připravit alespoň čtyři výstavy za rok. Návštěvníci chtějí vidět stále něco nového.“

Výstavu Štěpána Krhuta můžete spatřit do 14. května.