Kapela Sto zvířat na začátku loňského září vydala své nové, v pořadí už osmé album Hraju na klavír v bordelu. V rámci promoturné odehrála skupina na podzim 24 koncertů po celé republice. Diváky, kterých bylo více než sedm tisíc, čekalo kompletní albové čtrnáctipísňové menu, doplněné o lety prověřené hity jako Nikdy nic nebylo, Nejkratší cesta, Dáma s čápem nebo Škola, podávané jako dezert. Jako vždy i tentokrát kapela Sto zvířat přišla s velkolepě pojatou scénou, která evokuje atmosféru nepříliš prosperujícího hotýlku s nevalnou pověstí, s blikajícím neonem, červenými lampičkami a pelichajícími boa.

To vše čeká diváky i v jarním pokračování „zvířecího" turné, jehož první mimopražskou zastávkou bude 25. ledna ve 20 hodin Třinec a 26. ledna Frýdek-Místek. Přijďte se podívat a především poslechnout si, jak to skupině hraje v třineckém klubu Barrocko nebo o den později ve frýdeckém Stounu.

„Jsme rádi, že se k nám do klubu pravidelně Sto zvířat vrací a tentokrát si fanoušci přijdou na své, protože skupina představí své nejnovější album Hraju na klavír v bordelu, které vydali v minulém roce," zve na akci šéf klubu Stoun Kamil Rudolf. Historie této legendy sahá do roku 1990, kdy vznikla na troskách studentského rock'n'roll bandu Matěj Čech. V průběhu doby prošla skupina mnoha personálními změnami a vyšlo jí deset CD, dvě DVD, jeden CD singl a EP vinyl, MC (kazetu) nepočítaje. Poslední CD Hraju na klavír v bordelu vydala skupina v minulém roce.

Formace Sto zvířat je asi jedinou tuzemskou kapelou, jejíž popularita soustavně už skoro dvaadvacet let stoupá a která si zároveň i na deváté desce udržuje vysokou kvalitu, a to hudební i textovou. Na posledních dvou albech navíc hrají ve výtečné sestavě a formě, takže je to opravdu radost poslouchat. Desítka muzikantů je dobře sehraná a aranžmá má dostatek disciplíny na to, aby nikdo z nich zbytečně netrčel z harmonického celku. „Zvířata" jsou velmi spontánní uskupení. Vytrvale se věnují muzice, jež třeská v rytmech ska, swingu nebo rocksteady. Jsou to vlastně lidovkové songy, které se obsahem dotýkají nejrůznějších témat erotiky (CD Postelový scény), posledních věcí člověka (Rozptýlení pro pozůstalé 2007) a dalších koutů lidské existence. „Kdo má rád kvalitní skačko s chytlavými melodiemi a inteligentními texty by si neměl 26. ledna koncert nechat ujít," říká dramaturg Stounu Kamil Rudolf a pokračuje: „Samozřejmě zveme nejen skalní fandy, ale i milovníky kvalitní muziky, kteří na koncertě této skvělé partičky ještě nebyli."