Deník se přišel podívat, jak se třinecké děti na zpívání připravují. „Vzhledem k tomu, že koledy budeme zpívat i na dnešním Mikulášském jarmarku v Třinci, tak příprava u nás běží už měsíc. Trénujeme i upravené Štývarovy koledy, které určitě také zazní 10. prosince," řekla Deníku sbormistryně Alena Kostková s tím, že děti se těší. Navíc se zároveň připravují také na 29. prosince, kdy „Štývarčata" budou mít vánoční koncert v 17 hodin v třinecké Trisii.

V Třinci rádi přivítají další zájemce o zpívání. „Do Štývarova dětské sboru přijímáme nové členy od páté třídy. Je ideální, když děti ve třetí a čtvrté třídě chodí do přípravného sboru Budulínek. Prvňáci a druháci docházejí do Zvonečku," uzavřela Alena Kostková. Více informací získáte na www.ddmtrinec.cz a sds-trinec.webnode.cz, nebo na e-mailu soubory@ddmtrinec.cz.

Již nyní je jisté, že díky spolupráci Deníku a KulturyFM se bude zpívat na místeckém náměstí Svobody, díky spolupráci s Trisií na třineckém náměstí Svobody a před dobratickou základní školou. Čtvrtým místem je Lhotka, kde se bude zpívat v obecním úřadě.

Jak se třinecké děti těší na zpívání koled? To si můžete přečíst v úterní příloze Region Frýdecko-Místecko.