Hudebníci se do 28. října představí v osmnácti moravskoslezských městech a obcích, festival nabídne celou řadu koncertů špičkových interpretů a mimořádné skladby slibující hluboké zážitky.

„Dramaturgie festivalu je jako obvykle skutečně bohatá," uvedla Veronika Szkanderová Hodinková ze společnosti Trisia. „V Třinci se nám představí festivalový komorní orchestr SHF pod vedením dirigenta a vynikajícího cembalisty Vojtěcha Spurného, který je uznávaným specialistou na dobovou interpretaci staré hudby. Orchestr vznikl v letošním roce z iniciativy Svatováclavského hudebního festivalu. Členy toho komorního ansámblu jsou přední hráči Janáčkovy filharmonie Ostrava a dalších komorních souborů moravskoslezského regionu. Koncertním mistrem je houslista Jakub Černohorský, umělecký vedoucí Janáčkova komorního orchestru a zároveň koncertní mistr Janáčkovy filharmonie Ostrava," dodala Veronika Szkanderová Hodinková s tím, že s festivalovým orchestrem SHF budou jako sólisté vystupovat dva světoznámí flétnisté: profesor lyonské a pařížské konzervatoře Philippe Bernold a jeho někdejší žák Jan Ostrý.

Koncert se uskuteční už ve středu 3. října od 18 hodin v evangelickém kostele v Třinci, program nese název „Hudba u dvora Bedřicha II. Velikého". Vstupné je 150 korun, studenti a důchodci zaplatí sto korun. Podrobné informace jsou také na webu www.trisia.cz a kulturní dům Trisia má rovněž svou facebookovou stránku.

Svatováclavský hudební festival se už v sobotu představil v Bystřici, v evangelickém kostele se představilo Škampovo kvarteto.