Na dvou scénách se představí celá řada místních kapel a DJ a oproti loňsku přibude i devět nových kapel. Vstup na festival je pro všechny návštěvníky zdarma.Stejně jako každým rokem proběhne také letos v rámci festivalu humanitární sbírka, jejíž výtěžek letos bude věnován zdejšímu Dobrovolnickému centru ADRA.

„Konkrétně bude podpořen Studentský dobrovolnický klub, který sdružuje čtyřicet studentů z dvanácti středních a dvou vysokých škol z Frýdku-Místku a okolí. Tito mladí dobrovolníci reagují na poptávku sociálních a zdravotních organizací. Například v tomto školním roce už společně uspořádali přes třicet různých akcí a programů pro děti, seniory i zdravotně postižené,“ řekl organizátor festivalu Petr Korč. Vloni se v humanitárních sbírkách, které v rámci Sweetsen festu probíhaly, podařilo pro organizace, které dlouhodobě pomáhají lidem se sociálním nebo zdravotním handicapem, dohromady vybrat přes 35 tisíc korun.

Sweetsen fest se kromě toho může pochlubit také titulem Čistý festival. „Stejně jako v loňském roce získal i letos Sweetsen fest známku Čistý festival, kterou již druhým rokem zaštiťují autorizovaná obalová společnost Eko-kom, Moravskoslezský kraj a ostravská Agentura pro regionální rozvoj. V areálu budou pro návštěvníky i stánkaře k dispozici kontejnery na tříděný odpad. Za nasbírané kelímky nebo papíry budou návštěvníci odměněni. Stačí dodat na stánek označený jako Zelený bod 25 prázdných pivních kelímků nebo 50 kusů papíru,“ vysvětlil Petr Korč.

Součástí festivalu je také každoroční vydávání kompilačního CD Sweetsen fest sampler, na kterém se představí frýdecko-místečtí hudebníci. Festivalové CD je možno v omezeném počtu zakoupit pouze v Antikvariátu Pod Svícnem nebo v průběhu festivalu přímo na místě.

Přečtěte si také:Fanoušci mohou slavit, Sweetsen fest je zachráněn