Unikátní festival, na kterém se neplatí vstupné a kapely vystupují bez nároků na honorář, letos pořádaly společně občanské sdružení Pod Svícnem, Sdružení Region Beskydy a Beskydské informační centrum za významné pomoci města Frýdek-Místek.

„Letošní Sweetsen fest s neopakovatelnou atmosférou opět o něco vyrostl. I přes vydatný déšť na začátku obou dnů se podle prvních odhadů v areále vystřídalo nejméně deset tisíc diváků,“ pochvaloval si předseda občanského sdružení Pod Svícnem Petr Korč s tím, že v humanitárních sbírkách pro dobrovolnické centrum Adra a Podané ruce se vybralo 35 000 korun. Z dopředu avizovaných čtyřiceti kapel a DJs odehráli na dvou scénách své sety všichni. Silezja unja si dokonce natočila i videoklip.

„První den festivalu probíhala sbírka pro Adru a vybralo se přes 21 000 korun. V sobotu pak přibyly další peníze, takže jsme mohli zástupcům občanských sdružení Adra a Podané ruce předat šeky v celkové hodnotě pětatřiceti tisíc korun. V této tradici budeme určitě pokračovat i do budoucna. Festival tak dostává i jinou myšlenku než jen to, že se lidé pobaví,“ řekl Petr Korč, předseda občanského sdružení Pod Svícnem.

Příští Sweetsen fest se bude konat ve Frýdku-Místku 26. až 28. června 2009.