Pořadatelé věří, že déšť brzy ustane. Předpovědi meteorologů jim dávají naději, že tomu tak skutečně bude.

Na tradiční festival je vstup zdarma, nechybí ani tradiční charitativní sbírky.

„Sweetsen fest navštěvují tisíce lidí, festival bude probíhat na pěti scénách, čekají nás desítky vystoupení, stovky účinkujících,“ vypočetl za pořadatele Petr Korč s tím, že letos bude program poprvé ozvláštněn - celý program najdete zde.

„Například v sobotu v deset hodin večer bude ohňostroj. Ale nemělo by to být samoúčelné. Lidé, kteří dorazí, by si měli uvědomit, že vše platí sponzoři, že kapely vystoupí bez nároku na honoráře a tím podpoří veřejné charitativní sbírky. Letos se nám podařilo například zajistit, že někteří vystupující budou mít zajímavé hosty,“ nastínil Korč.

Některá vystoupení tak budou ozvláštněna projekcemi. „Největším tahákem bude podle mě sobotní vystoupení kapely Priessnitz s doprovodnou projekcí. Někoho možná překvapí, proč tato kapela, když není z Frýdku-Místku. Ale není to tak úplně pravda. Priessnitz vznikli v Jeseníku, ale kytarista Petr Kružík žije už několik let ve Frýdku-Místku a vytvořil mimo jiné hudbu k filmu Alois Nebel. Ukázky z tohoto filmu budou i součástí vystoupení ve Frýdku-Místku,“ prozradil Korč. „Dík proto patří kapele, že zde vystoupí, protože ta si koncerty vybírá. Důkazem jsou vyprodané koncerty na jejich turné,“ dodal Korč.

Dalším lákadlem a novinku na Sweetsen festu je dětský program, který by mohl přilákat návštěvníky již během dne. „Program bude připravovat Středisko volného času Klíč Frýdek-Místek. Děti se tak v Pavlač šapitó mohou těšit už od 13 hodin na soutěže, malování na tvář a další atrakce. Každý si tak přijde na své, navíc je vstup zdarma,“ řekl Korč.

Festival Sweetsen fest je vlastně akce, na které vznikl projekt nazvaný Čistý festival společnosti Eko-Kom. „Pilotní ročník proběhl právě na Sweetsen festu, letos se tohoto projektu účastní dvacet nejvýznamnějších festivalů v České republice,“ uzavřel Korč.