Předchozí
1 z 5
Další

Benda Quartet - JFO Live Stream

Trocha klasické hudby při čtvrtku rozhodně neuškodí. Janáčkova filharomonie Ostrava pokračuje ve svých živých přenosech,které si pro vás nachystali. Dnes to bude smyčcový kvartet e moll op. 44 č. 2 Felixe Mendelssohna, který pochází z roku 1837. Po dvou letech jej skladatel zrevidoval a v nové podobě bylo dílo představeno v roce 1840. Kvartet byl podobně jako předešlé tři práce věnován švédskému korunnímu princi. Jedná se o dílo, v němž Mendelssohn představil novou, osobitější koncepci a strhující dramatický výraz. Je to jásavá hudba ze šťastného skladatelova období (napsaná v necelých třiceti letech po jeho vytoužené svatbě), precizní forma a téměř dokonalá vyváženost v melodické invenci. Skladba je technicky i výrazově náročná. 

Stačí se v 19.00 podívat na:

webové stránky JFO

Zdroj: archiv JFO

Hamlet

Kdyby jste chtěli další porci klasiky, můžete si ji užít dneska u vás doma. Nejslavnější Shakespearova tragédie Hamlet v hudebním díle Ambroise Thomase. Záznam z Divadla Antonína Dvořáka. Ve francouzštině s českými titulky a úvodním slovem režiséra.
Výkony Thomase Weinhappela (Hamlet) a Jany Sibery (Ophélie) se dočkaly několika ocenění a opera se stala divácky nejúspěšnějším dílem na festivalu Opera 2017.

Od 18:30 na:

Youtube NDM 

Zdroj: archiv NDM

Na pionýru s Markem Slobodníkem

Vyrazte si na online výlet na pionýru! Čeká vás napínavé povídání i dosud nezveřejněné ukázky. To vše s Markem Slobodníkem naživo a přímo ve vašem obýváku. Na úvod vás čeká krátký film Velká cesta malých strojů z první velké expedice na pionýru od Tater až k Aralskému jezeru. Potom Marek povypráví o těch největších pikantnostech z této strastiplné cesty. V druhé části večera se podíváte na bonusové i ty nejlepší scény z nového filmu Afrikou na pionýru. Uvidíte například ve filmu nezveřejněnou epizodu o odjezdu z Bánské Bystřice a přesunu dodávkou do Itálie, čekání na loď v Salerně, plavbě nákladní lodí po středozemním moři, Izrael, motocrossových přejezdech v Sudánu i o mnoho víc. A také se těšte na to, že se kdykoliv v chatu můžete Marka zeptat na cokoli, co vás zajímá.
To vše od 20.30.

Jak se dostat do Moje kino LIVE se dozvíte na:

webových stránkách kina ART

Zdroj: archiv Kino Art

Live stream z Barráku – Periferic

Live stream z Barráku pokračují i další týden! Můžete se těšit na téměř hodinové živé koncerty kapel přímo z Barráku! Další v pořadí bude kapela Periferic z Orlové. Vysílání koncertů bude probíhat na youtube kanálu Barráku a bude zdarma. Pokud však chcete,můžete si koupit „vstupenku“ na koncert prostřednictvím sítě Ticketstream v hodnotě od 100,- do 500,- Kč, tak jak jste zvyklí u klasických koncertů. Výtěžek ze vstupenek se bude rovným dílem dělit mezi kapelu, klub a zvukaře.

Koncert začíná ve 20.00 na:

youtube kanálu Barráku

Zdroj: archiv Barak

Cestovatel virtuálně

Ve čtvrtek 30. dubna 2020 odstartuje virtuální scénu cestopisná přednáška ve spolupráci s cestovatelsko-hudebním festivalem Ozvěny. Do streamovacího studia Akordu v Ostravě-Zábřehu přijede Robin Hill, který povypráví o své 400 kilometrů dlouhé cestě barevnou nepálskou přírodou pod třemi osmitisícovkami s batohem na zádech a foťákem v ruce.

Více informací k přednášce naleznete ZDE.

Zdroj: http://dk-akord.cz/

pif