S letními měsíci se v Třinci snoubí multižánrový festival Třinecké kulturní léto (TKL) a hra pro děti Prázdniny v 3nci.

V červenci musely být akce z důvodu protikoronavirových opatření zrušeny, nebo přesunuty, srpen v Třinci však bude kulturou o to více nabitější.

Podle nařízení krajských hygieniků zůstává v platnosti nošení roušek i na venkovních akcích. „Budeme muset samozřejmě i nadále reagovat na změny a opatření krajské hygienické stanice, ale chceme aspoň ve druhé polovině prázdnin lidem nabídnout možnost pobavit se a užít si léto. To vše s respektem a odpovědností k sobě i ostatním. Koronavirus tady je a zřejmě ještě bude,“ uvedla třinecká primátorka Věra Palkovská.

Třinecké kulturní léto začíná už ve čtvrtek od pěti hodin, kdy se na náměstí Svobody rozezní bubny Sama Brasil Show. „Zahájení Třineckého kulturního léta se bude ve velkolepém stylu. V Třinci zahrají bubeníci s frontmanem Santiagem Ferreirou z Brazílie. Jejich hudba, inspirovaná Jižní Amerikou a sambou, je plná energie a temperamentu. Věříme, že si jejich vystoupení užijete i v rouškách,“ přiblížila úvodní akci Lucie Olszarová ze společnosti Trisia.

Série vystoupení a pohybových či zábavných pořadů pro celou rodinu, které jsou součástí TKL, bude pokračovat na obou náměstích každý úterní a čtvrteční podvečer, a to až do 27. srpna. Kulturní léto zakončí koncert třinecké rodačky a vítězky SuperStar Terezy Maškové a Jana Nedvěda.

V pondělí začíná také celoměstská hra pro děti Prázdniny v 3nci. „Mrzí nás, že jsme přišli o červenec, ale konečně startujeme a těšíme se na patnáct aktivních dní, které jsou před námi. Na školáky čekají hry, soutěže, sportování, zumba, pohádkový den, den s městskou policií, tvořivé dopoledne a další aktivity,“ přiblížila hlavní organizátorka akce Romana Ševečková.

Aktuální informace o případných změnách budou uveřejněny na webu prazdniny.trinecko.cz nebo na facebookové stránce.

Všechny akce TKL a Prázdnin v 3nci jsou zdarma. V srpnu mohou děti za příznivého počasí navštívit i Večerníčky naživo, které se konají v lesoparku.

Tereza Liczmanová