„Nápad založit kapelu pod názvem Adnihil se zrodil přibližně před pěti lety. Počátky nebyly jednoduché a chvíli nám trvalo, než se podařilo obsadit všechny nástroje. Jako kompletní kapela fungujeme asi tři roky," říká 29letý basista Pavel „Palo" Podkovčík. „Název Adnihil jsme si zvolili z několika důvodů. Mělo to být krátké, snadno zapamatovatelné slovo, aby se nekomolilo," dodal muzikant a se smíchem poznamenal: „Komolí se i tak…" Připomněl, že muzikanti vycházeli z latinského slova nihil – v překladu nic.

Všichni členové kapely jsou z Třince a blízkého okolí, kromě Pavla Podkovčíka jsou to Leszek „Lechoslaw" Sikora – vokál (31 let), Martin „Dreik" Hracký – kytara (25 let), Petr „Pítr" Pyszko – kytary (21 let) a Tomáš „Tomek" Gazur – bicí (21 let).

„Nikdo z nás se muzikou neživí, proto se označení amatérská kapela nebráníme. I jako amatérská kapela se ale v rámci možností snažíme dělat muziku na co nejvyšší úrovni," shrnul Pavel Podkovčík. „Ať už jde o čas strávený ve zkušebně nebo investice do kvalitnějšího aparátu, vše je podřízeno dosažení co nejlepšího ohlasu po koncertě a momentálně taky co nejkvalitnější nahrávce ve studiu," dodal třinecký hudebník. A ke stylu kapely uvedl: „Death metal je agresivní, rychlá, na techniku hry náročná muzika. Je tedy pro nás výzva dělat ji tak, aby se lidi na koncertech bavili a vše fungovalo tak, jak má."

Také proto kapela Adnihil pravidelně zkouší. A určitě se dá hovořit o tom, že třinečtí muzikanti nebudou v nejbližší době zahálet. „Zkoušíme jednou týdně v kompletní sestavě, s výjimkou kytaristy ,Pítra´. Ten studuje v Brně na vysoké škole, tím pádem se nemůže zúčastnit všech zkouškek. Nejpilnější jsou ,Dreik´ s ,Tomkem´, ti se často sejdou i několikrát do týdne a tvoří nový materiál. Jak jsem se už zmínil, za pár dní nastupujeme do studia nahrát naše první CD. Musíme tedy momentálně odmítat všechny koncerty. Ukážeme se ale nejpozději 27. července v Kozlovicích na akci Immortal Shadows Fest XVI, všechny srdečně zveme," zdůraznil Pavel „Palo" Podkovčík.