Zahájení výstavy bude 22. června v 17 hodin v kině Hvězda, kdy bude autor těchto sedmašedesáti exponátů vyprávět své zážitky, jak pořizoval tyto herecké autogramy významných československých filmových a divadelních herců.

„První autogram jsem získal 27. ledna 1976 z divadla ABC z Prahy od nestora českých herců, legendárního Jana Wericha. S tímto úspěchem jsem pak pokračoval i u dalších herců, jako Ladislava Peška, Oldřicha Nového, Františka Filipovského, Radovana Lukavského, Heleny Růžičkové, Jany Štěpánkové a dalších,“ prozradil Vlk.

Když tyto podpisy přebíral pracovník vratimovského kulturního střediska Jaroslav Kolář, řekl: „To jsou unikáty, které jsem dosud neviděl. Má to obrovskou nejen sběratelskou, ale i finanční cenu. Jsem rád, že to mohu občanům Vratimova ukázat.“

Vilém Vlk má ve své sbírce i čerstvější „úlovky“. „Z poslední doby mám podpis herce Martina Stropnického zaslaný až z Říma, kde byl velvyslancem naší republiky. Také vlastním podpis od exprezidentovy manželky, tehdy ještě Dagmar Veškrnové, která mě v osmdesátých letech pozvala na své představení do Ostravy,“ pochlubil se Vlk.

Zajímavosti je také to, že se nejedná jen o holé fotografie herců s jejich podpisem, ale nechybějí jejich dopisy, což zvyšuje zajímavost a přitažlivost každého exponátu. Ve Vratimově nebude chybět ani podepsaný medailon osobností, jakou je v operním světě Peter Dvorský. Ten byl získán sázkou sběratele se svým nadřízeným v závodě, kde kdysi pracoval. Ten nechtěl věřit, že by Vilému Vlkovi takový umělec zaslal podepsaný medailon. Stalo se a dlouholetý sběratel sázku vyhrál.