V 8.30 hodin sehraje své utkání nejmladší generace místních fotbalistů, kteří se utkají s žáky Fotbalu Frýdek-Místek. Dopolední část programu bude obohacena od 9.15 hodin o parkurový závod – tradiční Beskydskou podkovu. Pořadateli jsou členové místních jezdeckých klubů – JK GEM a JK Dřevěný dvůr Baška. Pro děti připravili organizátoři oslav bohatou nabídku sportovních soutěží o atraktivní ceny. V areálu bude připravena ještě celá řada dalších atrakcí jako nafukovací hrad, jízda na čtyřkolkách, ale také na ponících.

V odpolední části programu, který začne v 15 hodin, se utkají v tradičním derby staří páni Bašky a Válcoven plechu. Obě družstva své sestavy tají, ale dá se očekávat, že nastoupí celá řada „hvězd“ bašťanské i válcovenské kopané. Vyvrcholením fotbalových zápasů bude utkání mužů TJ Sokola Baška se slovenským rivalem TJ Slovan Podhajská.

V odpolední části programu jsou připraveny ještě ukázky hasičského útoku, vystoupení psovodů se svými čtyřnohými miláčky a ukázky Air soft combat clubu. A umožnili to počasí, pak na kunčický areál seskočí i skupina parašutistů. Večer v 19 hodin bude k tanci i dobré zábavě hrát hudební skupina Spirid. Vrcholem pak bude ve 22 hodin ohňostroj. (fv)