Páteční program se nesl v duchu oslav: populární jablunkovská kapela Blaf totiž působí na scéně už 30 let. Mezi gratulanty byly například skupiny Buty, Arzén a Bidon, do Lomné přijel i Tomáš Klus s kapelou. V Národopisném areálu se jen první den sešlo dva a půl tisíce lidí.

Milovníci folku, country, trampské muziky či stylu bluegrass si na své přišli i v sobotu. „Co mě na festivalu láká? Kolorit," prohlásil jednapadesátiletý Jiří Turoň z Jablunkova. Podle svých slov atmosféru „Pomezí" zažil už asi podesáté. „Specifický je celý festival. V programu si vybereme kapely, které se nám líbí, a diváci jsou příjemní. Fandí muzice, dalo by se říct, že je to taková jedna rodina," pravil Jiří Turoň.

Mezi tradiční návštěvníky festivalu patří také muž z přezdívkou Pacal. „Přijel jsem hlavně na Cop, ale i na Roberta Křesťana a na Vodopád," prozradil v sobotu odpoledne. „Už ani nevím, kolikrát jsem tu byl. Celý festival je výjimečný," zamyslel se šedesátník z Havířova.

Program Festivalu na pomezí byl nabitý mimořádně kvalitní muzikou. Letošnímu ročníku navíc přálo počasí. „Konečně bylo po oba dva dny hezky. Možná bylo až moc teplo, což je náročné na občerstvení, ale bylo krásně. V pátek jsme začínali v osmnáct hodin, to už byl trošičku chládek," připomněla Jarmila Kantorová.

O občerstvení se starali například místní hasiči. „Pokud jde o pátek, tak v osm večer už bylo prodáno maso i pivo," prozradil velitel jednotky Martin Tomica s tím, že utržené peníze hasičům pomohou. „Je to příjem do sborové kasy SDH," řekl.