Děti plnily úkoly, za jejichž splnění dostávaly razítka. Na jednom ze stanovišť si vyzkoušely, jak se asi cítil Kocour v botách. V obuvi nadměrné velikosti musely ujít pár metrů a překonat při tom lavičku. „Bylo to trochu těžké,“ pravil šestiletý Vojtěch Pyško poté, co obdržel razítko. Atrakce bavily i jeho sestru. „Jsme tu proto, aby si děti zasoutěžily a strávily pěkné odpoledne,“ řekla maminka Alena Pyšková.

V indiánském týpí rozfoukával oheň desetiletý Daniel Macek. „Bylo to lehké,“ konstatoval. Další indián s dětmi i dospělými bubnoval, opodál se létalo na koštěti.

„Je fajn, že se dělá taková akce, je to nápadité. Na to, že hlásili, že bude škaredě, je úplně perfektně. Není horko, neprší. A myslím si, že vítr nevadí nikomu a dětem úplně nejmíň. Ráda bych za ně poděkovala organizátorům,“ uvedla 36letá Marcela Metzová, která přišla s potomky ve věku pět a šest let.

„Je to lepší než jinde, protože tady mají i vystoupení s pódiem. Většinou chodíme na menší akce, kde jsou jen dětské hry, tady je to ve větším,“ řekl Ladislav Chýlek z Frýdlantu nad Ostravicí, který se občerstvoval a po očku sledoval dceru u jedné z atrakcí. „Jí se to líbí, rozhodně. Je to tu příjemné,“ dodal s tím, že rodina v parku určitě zůstane několik hodin.

„Zatím je to v pohodě. Akorát ty řady u stanovišť,“ podotkla pětatřicetiletá Radka Maulerová. S rodinou přišla na akci poprvé, přesto věděla, jaké počasí panovalo v minulosti. „Oproti jiným letům je větrno, jinak bývalo horko. Říkám si, že je to tak lepší, člověk se alespoň nepotí,“ uvedla. Její čtyřletý syn atrakce obcházel s tatínkem, Maulerová vozila v kočárku osmiměsíční dceru. „Ta to prospí a povozí se na čerstvém vzduchu,“ smála se žena z Frýdku-Místku.