Ewa Farna se v sobotu vrátila do Vendryňského parku, kde před lety startovala její kariéra. Tentokrát už v roli známé zpěvačky. A představila se jen pár metrů od míst, kde stále navštěvuje devátou třídu základní školy s polským vyučovacím jazykem. „Je to naše kamarádka, přišly jsme se kouknout,“ řekla patnáctiletá Joanna Kowala, která schovávala v rukou velký transparent.

Vzkaz pro spolužačku třída tajila a rozbalila ho až během vystoupení. „Co bych k Ewě řekla? Je to úplně normální usměvavá puberťačka,“ prohlásila o rok mladší Michaela Lysek. Do areálu zamířilo odhadem bezmála tisíc lidí. Někteří z nich si možná vzpomněli na to, jak Farna kdysi v areálu vystupovala na populárních festivalech Zlot. Už tehdy se jí říkalo vendryňská superstar.

„Těžko předpovídat, ale talent má velký. Pokud se nestane nic mimořádného, myslím si, že ji čeká velká kariéra,“ soudí vendryňský starosta Rudolf Bilko. Farné na podiu předal kytici a poděkoval jí za to, že obec proslavila. „Nikdy nezapomene zdůraznit, odkud pochází. Nestydí se za to,“ uvedl Bilko, který prý obdivuje pohotovost zpěvačky pro rozhovorech. "Na kobylku se jí nedostal ani Kraus," vtipkoval.

Zpěvačce děkovalo i vedení polské školy, s níž se pomalu loučí. Závěr koncert byl velmi spontánní a nezkazil ho ani drobný déšť.