V doprovodném programu, který organizátoři návštěvníkům připravili, se představí mažoretky z místního z DDM, mladí hudebníci ze Základní umělecké školy Vratimov, vystoupí i žonglér Křupíno, který do svých kousků zapojí diváky. „Lidé dále uvidí dětský folklorní soubor Ostravička, který účinkuje ve stylizovaných krojích Lašska, Slezska a moravsko-slovenského pomezí,“ poznamenala Romana Urbánková z Kulturního střediska Vratimov.

Dodala, že hlavní ulice Frýdecká se v době pouti pro dopravu uzavře. „Ulici budou lemovat stánky s pouťovým zbožím, krámky s dobrým jídlem, pochutinami i výrobky lidových umělců,“ uvedla Urbánková. Za nejmenšími návštěvníky přijede karvinské Duo Šamšula, které zahraje pohádku Jak čmeláčci léčili kytičku. Pro děti jsou přichystány také kolotoče, skákací hrad, svezení na koníčcích a prohlídka hasičské techniky. „Samozřejmě s možností vyzkoušení stříkačky, což bude, jak všichni doufají, jediná sprška, která v neděli spadne,“ doufá Romana Urbánková.

Připomněla, že Vratimov už v příštím roce oslaví 735 let od svého založení. Nedělní pouť na závěr nabídne vystoupení skupiny Argument. (lew)