Den obce se bude ve Vražném konat tuto sobotu 19. července už potřinácté. „Předtím tady nebyla žádná zavedená pouťová tradice, proto jsme se tenkrát rozhodli pořádat něco podobného. Termínově jsme chtěli spojit tuto akci s výročím narození Mendela. Červenec je navíc poměrně chudý na kulturní akce, a tak se ze Dne obce Vražné stala událost nejenom místní," prozradil pro Regionu v jednom z dřívějších rozhovorů starosta Vražného Vladimír Nippert.
Akce se bude konat stejně jako loni ve sportovním areálu místní Tělovýchovné jednoty Sokol. Bohatý program odstartuje už ve 9 hodin dopoledne. Připraveny jsou opět soutěže pro malé děti, kolotoče a další atrakce. Pravé pouťové zábavě nebude nic chybět.

Programová část bude zahrnovat mimo jiné vystoupení populárních souborů a zpěváků, soutěže pro děti a tradiční ohňostroj, který bude odpálen ve 22.30. Těšit se můžeme na večerní show plná světel a hudby. Na své by si podle organizátorů měly přijít příslušníci všech věkových skupin.

Také letos je připravena řada doprovodných akcí, které se budou v roce 2008 konat také v rodném domě J.G.Mendela v místní části Hynčice. Rolnický statek je po dokončené rekonstrukci uváděn letos do plného provozu jako Návštěvnické centrum venkovského regionu Moravského Kravařska.

Hlavní body programu ale budou lákat do sportovního areálu. Vystoupit se například chystá slovenské dívčí houslové a pěvecké trio G_Strinx. Tři krásné slovenské houslové virtuosky sklízí úspěchy, kam jen přijdou - a to nejenom mezi mužskou částí publika. Naopak hlavně u té ženské boduje pravidelně zpěvák Martin Maxa, který se během večera ve Vražném také se svým vystoupením ukáže. Třetím lákadlem má být zpívající bubeník Vítězslav Vávra, který je interpretem takových hitů, jako Holky z gymplu, Dívka z heřmánkové návsi nebo Správné holky, hlaste se.

(mer)

Slavnosti obce Vražné vypuknou v tamním Sportovním areálu TJ Sokol tuto sobotu 19. července od 9 hodin.