Ve výstavní síní tam budou vystavovat svá díla tři umělci, kteří mají několik věcí společných. Narodili se v Metylovicích a jsou výtvarně mimořádně zruční, byť každý trochu jinak.

Ženské cítění a pohled na svět budou zastupovat Marcela Brodová a Michaela Halatová. Ty se budou prezentovat svými obrazy a grafickými pracemi. K vidění bude i rozkreslený projekt nového vyšívaného praporu metylovických hasičů, který navrhla právě Brodová. Mužský výtvarný svět bude zastupovat svými dřevořezy Karel Koval.

Marcela Brodová (rozená Němcová) nám o sobě prozradila následující: „Narodila jsem se v roce 1962 uprostřed Beskyd a své dětství a mládí jsem prožila v malebné rodné vesničce Metylovice. Krása přírody obklopená horami ze všech stran ve mně umocnila cit pro umění, touhu zachytit všechny ty známé a úžasné scenérie, které mnohdy pro spěch doby ani nevnímáme. A k tomu mám to štěstí, že jsem dostala od Boha dar to všechno umět přenést na papír či plátno a potěšit tak sebe i ostatní,“ prozradila umělkyně a dodala: „Každý talent se musí rozvíjet, a proto už pět let navštěvuji uměleckou školu v Ostravě, jezdívám s ostatními malíři na plenéry a trávím doma ve svém ateliéru dlouhé hodiny se štětcem či tužkou v ruce. Do všech svých obrazů dávám tak kus sebe, svého srdíčka a radosti. Má škála je velice široká, co se týče technik, dělím je na suché a mokré. K suchým patří kresby tužkou, perem, uhlem, rudkou, pastelem. K mokrým pak malby tuší a barvami vodovými, akrylovými a olejovými. O náměty rovněž nemám nouzi, mohu malovat cokoli krajiny, květiny, zátiší, portréty, akty i abstrakci. Jsem velice činorodá a všestranná a vůbec je to můj veliký koníček“.

Na doporučení Marcely Brodové se prvně na výstavě objeví i její žačka Michaela Halatová, která má 17 let. Představí své tři poslední obrazy, kde je již patrný talent a píle mladé malířky, stejně jako vliv její učitelky.

Další metylovický rodák, Karel Koval (narozen v roce 1954), nám o sobě řekl, že v Metylovicích, na ulici Čupovice, bydlel přes 40 let. Teď bydlí v neméně pěkných Malenovicích. Celý produktivní život pracoval a pracuje jako výpravčí u dráhy.

„Od roku 2007 jsem začal své první pokusy o opracování dřeva s úmyslem jeho dalšího použití jako dekorace v exteriéru a později také i v interiéru. Dřevo mne upoutalo svou originální kresbou a vlastnostmi každého jednotlivého kusu a této originalitě dřeva se snažím přizpůsobit. Lidské a zvířecí tvary jen podtrhují krásu tohoto materiálu. Dřevo, kámen a jiné přírodní materiály stavím jako protiváhu dnešní přetechnizované době“.

Na vernisáž je připraveno také krátké vystoupení mladého kytaristy Dominika Baránka a občerstvení. Výstava potrvá do 8. dubna.