Petr Prudký (narozen v roce 1963) je rodákem z Frýdku-Místku. V patnácti letech poprvé vystavoval ve svém městě, později v Novém Jičíně, Ostravě, Havířově, Třinci.

V současné době má za sebou více než osmdesát autorských výstav. Je vydavatelem pohlednic, panoramatických průvodců a informativních pexes, které je možno zhlédnout na horských chatách v Beskydech, Krkonoších i Jeseníkách. Před mnoha lety si zvolil fotograf Petr Prudký krajinu Beskyd a Šumavy jako své téma.

Důkladně poznává horskou krajinu, putuje a čeká na správné světlo a atmosféru. Je jedním z nejvýznamnějších představitelů tradiční krajinářské fotografie. Prudký krajinu zachycuje v širokých záběrech a motiv v popředí má často symbolickou hodnotu.

Přestože Petr Prudký fotografuje krajinu jíž třicet let, téměř ve všech případech je nemožné určit, zda fotografie vznikly včera, či někdy v minulosti. Autor není dokumentaristou. Fotografuje jen to co zaujme jeho vidění. Jeho obrazy jsou poetické a ve svém vidění odmítá civilizační dopady na přírodu. Prudký stále nachází svou starou přírodu a zobrazuje objektivem fotoaparátu její kouzelnou náladu a odstíny. Pohled na jeho krajinné záběry zanechává v pozorovateli nezapomenutelný vjem. Fotografie si veřejnost může prohlédnout až do konce kalendářního roku.

Galerie je otevřena od úterý do pátku (12 až 17 hodin) a v neděli (13 a 17 hodin).