Samotná výstava byla zahájena vernisáží ve středu 26. září a potrvá do středy 17. října. Brzy třiadevadesátiletá Eliška Servátková představuje průřez tvorby od roku 1943 až po letošní rok, když největší část výstavy je věnována padesátým létům. „Témata pro své obrazy jsem si vybírala při běžném životě, kdy jsem pozorovala, co se děje kolem mě. Pak jsem si udělala skicu a namalovala obraz. Nikdy jsem nemalovala podle fotografií,“ prozradila Eliška Servátková.

Ta si od své výstavy přeje jediné. „Žijeme ve strašně uspěchané době. Proto bych chtěla, ať se lidé na chvíli zastaví a u mých obrazů se také pobaví. Motivy jsou většinou úsměvné scénky,“ řekla Servátková. Frýdecko-místecká malířka se uznání dočkala až v důchodovém věku, v dávnějších dobách její obrazy téměř nikde nechtěli vystavovat. „Pouze jeden týden v roce jsem mívala výstavu v Domě kultury válcoven plechu Frýdek-Místek,“ upřesnila Servátková.

Její díla lze najít po celém světě. „Mimo Českou republiku jsou mé obrazy v Kanadě, Francii nebo na Novém Zélandu. Krajanům, kteří tam žijí, připomínají mé obrazy domov,“ řekla Servátková. „Nejnovějším obrazem na zmíněné výstavě je motiv prodeje kohouta na trhu. Jinak zde návštěvníci mají možnost vidět akvarely s názvy Masopust v Rožnově, No počkej, Plinky, Tanec, Cirkus, Poutníci a další.

Čtěte také:

Klíč od města má jen prezident a výtvarnice