Ve Velké výstavní síni se představí středisko Slezské Diakonie Jordán z Třince, Expozice bude nazvána Tvoříme pro radost. „Jedná e o textilní práce, dřevo, keramiku, sklo, hlínu a malby. Výtvarná dílka dospělých lidí osloví a příjemné překvapí milovníky hezkých dekorativních a užitkových výrobků,“ řekla muzea Eva Zamarská.

Druhá výstava v Malé výstavní síni je nazvána Paličkování – hra a tvoření. Třiasedmdesátiletá rodačka z Oldřichovic Hildegarda Navrátilová vystaví téměř padesát paličkovaných krajek. . „Některé vzorky kobrázkům má přímo z Vamberku z různých knih a příruček, ale samozřejmě má i spoustu výtvorů ze své vlastní fantazie. Paličkované obrázky vystaví vůbec poprvé na veřejnosti,“ připomenula Eva Zamarská

V galerii Na schodech shlédnou návštěvníci obrazy malířky Blaženy Niemcové, která se narodila vTřinci vroce 1980 a nyní žije vBystřici. Studovala na Ostravské univerzitě český jazyk a výtvarnou výchovu. Nejvíce ji zajímá krajinomalba. „Maluje ráda olejem na sklo a používá ktomu stará okna, dokončené dílko se dá používat oboustranně. Náměty čerpá zBeskyd, upoutala ji řeka Hluchová a Bystřický kostel. Pokud počasí a terén dovolí, pracuje přímo na místě. Obdivuje impresionismus, což se na jejich obrazech projevuje. Kdalším námětům patří květiny a zátiší,“ popsala Eva Zamarská.

Výstavy v třineckém muzeu potrvají do 31. srpna.