Samotná výstava potrvá do 22. února. V C-klubu je otevřeno denně od 11 do 22 hodin. Spolupořadatelem výstavy je PZKO – místní skupina Třinec-Kanada. Marian Wiszczor se narodil v Třinci v roce 1973, zde také absolvoval SPŠ obor elektro. V Třinci také žije, ale pracuje i jako servisní technik.

Wiszcor je fotografický samouk, když před devíti roky vzal poprvé do ruky fotoaparát. Za tu dobu vystřídal několik přístrojů - Minolta, Yashica, Olympus a Pentax. Z počátku vytvářel černobílé fotografie, později barevné (analogové), dnes dělá výhradně digitální fotografie. Do procesu tvorby digitální fotografie vkládá své osobité vidění minimálně ve dvou dimenzích. Poprvé je to v okamžiku tvorby fotografického záznamu do paměti fotoaparátu (tj. stisknutí spouště přístroje v pravý okamžik). Podruhé, a to je mnohem náročnější proces, je to úprava „syrového“ záznamu fotoaparátu za pomoci počítače. Takto často dosahuje experimentálního efektu pohledu na jiný svět s cíleným záměrem omezit popisnost svých fotografií.

Výrazné jsou autorové krajinářské fotografie umožňující zachytit na tenkou rovinu fotografie perspektivu krajiny zároveň i s detaily. Své fotografie představil autor na samostatných výstavách v Mostech u Jablunkova, v Jablunkově na ISŠ, v Českém Těšíně a v Bystřici nad Olší. Jako člen Fotoklubu Jablunkov vystavoval na všech výstavách pořádaných tímto fotoklubem, jak v Jablunkově, tak například i v Praze, Ostravě, Ružomberku, Krapkovicích (Polsko) a jinde.

Rovněž, a to velmi úspěšně, svými fotografiemi podpořil postavení Fotoklubu Jablunkov na soutěžích fotoklubů v rámci tzv. mapových okruhů. V rámci dvacátého výročí vzniku Fotoklubu Jablunkov zpracoval projekt a provedl grafickou úpravu multimediálního DVD „Mionší v proměnách času - objektivem Fotoklubu Jablunkov“. Je režisérem tohoto DVD, které v odborných, ale i laických kruzích bylo hodnoceno velmi vysoko.