Odboráři již přes 20 let pořádají pro děti svých zaměstnanců letní či zimní několikatýdenní pobyty, přičemž na jejich pobyt finančně výrazně přispívá společnost Třinecké železárny. Hned 2. července se vydá na čtrnáctidenní pobyt do Střediska dětské rekreace ve Žiaru na úpatí Západních Tater celkem 86 dětí ve věku od sedmi do patnácti let a v dalším dvoutýdenním turnusu je vystřídá dalších 91 dětí.

Pobyt je založen na sportovních aktivitách, turistických poznávacích výšlapech do Žiarské doliny a okolí, návštěvách Liptovského Mikuláše a aquaparku Tatralandia či Westernového městečka Šiklův mlýn.

Pro početnou či méně majetnou rodinu mohou výdaje na dovolenou dětí v zahraničí znamenat citelnou finanční zátěž, takže výrazný příspěvek zaměstnavatele jim umožní strávit dovolenou, kterou by si jinak nemohli dovolit.

Na příspěvek na dětský pobyt v zahraničí mají nárok všichni zaměstnanci hutní skupiny. „Jsme rádi, že děti našich zaměstnanců mohou strávit krásné prázdniny na horách,“ říká předseda odborové organizace Třineckých železáren František Ligocki.

Kromě letních táborů pro děti odboráři organizují také pobyty pro zaměstnance skupiny Třineckých železáren, a to jak v České republice, tak i na Slovensku a Polsku. „Zaměstnanci třinecké skupiny si mohou pro rekreaci vybrat mezi penziony v Dolní Lomné a Horní Lomné, Karlových Varech, Řece a ve slovenském Žiaru,“ uvádí Ligocki s tím, že zaměstnanci skupiny pro účely rekreace mohou čerpat benefity, které každý rok dostávají podle dohody v kolektivní smlouvě.