Monika Žídková bude dětem předčítat pohádky z knihy O Puclíkovi české autorky Ivony Březinové. Puclík je papírový panáček, který se nemůže dočkat chvíle, až vyrazí za dobrodružstvím do světa lidí. Odpoledne s pohádkou se uskuteční od 16 hodin. Na děti čekají soutěže, hádanky i ceny.

Monika Žídková naváže na předešlá předčítání známých osobností, které již kampaň Celé Česko čte dětem podpořily. Jsou mezi nimi Michal Viewegh, Richard Krajčo, Ondřej Vetchý, Jan Přeučil či náměstkyně moravskoslezského hejtmana Jaroslava Wenigerová.

Kampaň má rodičům a jejich dětem znovu přiblížit magický rituál předčítání. "Uvědomí si, jak důležité je společné sdílení času. Ten krásný rituál předčítání by neměl chybět v žádné rodině. Nejde jen o čtení, jde o mnohem více. O emoce. O společné sdílení času. O pohlazení. O pocit dítěte, že rodič právě teď patří jen jemu a že je důležité a milované. Společný výlet do jiných světů, kde nic není nemožné, je možný jen s knihou," řekla Martina Kabátníková z obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem.

Více informací o kampani zájemci naleznou na webových stránkách www.celeceskoctedetem.cz.