Šest koled rozezní náměstí a další místa v celé republice ve středu 10. prosince v 18 hodin. Akce s pohodovou předvánoční atmosférou se uskuteční i na několika místech našeho regionu.

V minulém roce vystoupil ve Frýdku-Místku na akci Česko zpívá koledy zpěvák Pavel Býma z Frýdlantu nad Ostravicí.

Doprovázeli jej další muzikanti kamarádi a několik desítek studentů čítající sbor Gymnázia Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. Pavel Býma vystoupí na místeckém náměstí Svobody 10. prosince od 18 hodin opět.

„Minulý roky bylo zpívání koled skvělé," řekl Pavel Býma. „Účinkující včetně studentů z místeckého gymnázia byli úžasní. Důležitá byla i atmosféra, kdy jsme se všichni bavili a společně zazpívali koledy pro tisíc lidí, kteří nás na náměstí Svobody v Místku podpořili svými hlasy. Těším se na letošní zpívání koled," dodal Pavel Býma, který byl Deníkem osloven také pro letošní rok.

Již nyní je jisté, že díky spolupráci Deníku a KulturyFM se bude zpívat na místeckém náměstí Svobody, díky spolupráci s Trisií na třineckém náměstí Svobody a před dobratickou základní školou. Čtvrtým místem je Lhotka, kde se bude zpívat v obecním úřadě. Další lokality mohou přibýt, přihlašovat je mohou i samotní čtenáři, a to přes webové stránky www.ceskozpivakoledy.cz nebo přímo v redakci Frýdecko-místeckého a třineckého deníku 8. pěšího pluku 2380, Frýdek-Místek.