Předchozí
1 z 5
Další

Podnik, který rozjely v roce 2018, se nachází na ulici Chelčického. „Dlouho jsem snila o své malinké kavárně či bistru. Všechny okolnosti se tehdy nějak sešly dohromady, měla jsem velkou podporu v bývalé práci. Záhy byl k dispozici krásný prostor bistra a já se zeptala mamky, jestli do toho chce jít se mnou,“ vypráví Marie, jak se sen stal skutečností.

„Přála jsem si, aby kuchyň byla v dobrých rukou a tak se do toho maminka se mnou pustila po hlavě a po 13 letech opustila bývalou práci,“ podotýká.

Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Maminka se tedy stará, aby správně šlapala kuchyň, dcera má na povel celkový chod bistra. Občas dojde i na nějaké menší výměny názorů. „No jéje,“ směje se. „I mezi rodinou je občas dobré pročistit vzduch, ale vždy si věci vyříkáme a jedeme dál,“ říká.

Společné vaření či pečení bylo odjakživa jejich společným koníčkem. „Maminka je vyučená kuchařka a v gastru působí přes 25 let. Já se od malička pohybovala v kuchyni s rodiči a pomáhala. Doma měl experimentální vaření pod palcem táta, bylo to fajn,“ povídá Kúdelová.

Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

„I moje babička měla hospodu, takže jsme cela taková gastro rodinka. Byť mám vystudovanou Vysokou školu obor Bankovnictví, tak gastronomie mě táhne více,“ vysvětluje.

V bistru nabízí především českou kuchyni, ale jak sama říká, občas sáhnou i do ciziny. Právě domácí pochutiny však mají největší úspěch.

Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

„Vždy se zapráší po buchtičkách s vanilkovým krémem a ovocem a sezonně také po kynutých knedlících od maminky, které dělá jahodové nebo borůvkové. Prostě takové ty sladké prasárničky,“ culí se.

„Ze slaných jídel bych mezi topy zařadila také českou klasiku a to řízečky nebo guláš s domácím chlebem,“ doplňuje.

I MeryJane Bistro se nyní musí poprat s těžkou dobou, která podnikatelům v gastronomii příliš nepřeje. „Je to náročné, ale nevzdáváme se a vážíme si podpory naší rodiny a našich báječným zákazníků, bez kterých bychom tu už nebyly. Takže bychom všem rády poděkovaly. Vážíme si jejich náklonnosti,“ cení si přízně.

Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Největším relaxem je pro ni syn Josífek. „Vyplňuje můj volný čas. Celá rodina chodíme nejraději do přírody, mamka objevuje krásy hor, a já teď hodně s prckem jezdím na brusle, krásné počasí k tomu přímo vybízí,“ dodává Marie Kúdelová.

Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň