VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: FRÝDEK-MÍSTEK

Město Frýdek-Místek ležící v Moravskoslezském kraji na obou březích řeky Ostravice, je od 1. července 2006 statutárním městem. Řeka Ostravice zde tvoří historickou zemskou hranici Moravy a Slezska a také přirozenou hranici mezi Frýdkem a Místkem. Město se zaměřuje především na strojní a textilní průmysl.

Silničáři jsou kvůli zimní údržbě v pohotovosti

Podle předpovědi meteorologů by měli být silničáři v příštím týdnu ve střehu. Teploty klesnou pod nulu a vyskytnou se i srážky. Firmy, které zajišťují zimní údržbu, se dušují, že jsou na nástrahy počasí dobře připraveny.  

Sdílená růžová kola mají brázdit město i v příštím roce

Obliba sdílených růžových kol, které se od začátku září objevily v ulicích Frýdku-Místku, předčila očekávání. I proto vedení magistrátu plánuje, že služba bude fungovat i v příštím roce.

Město vybudovalo na hlavním tahu semafory. Zatím ale nefungují

Semafory, které město vybudovalo na křižovatce místeckých ulic Frýdlantská a Čelakovského, což je na hlavním tahu na Frýdlant a na Beskydy, zatím nefungují. Doposud jsou v režimu blikavé žluté, čímž upozorňují řidiče na místo, kde je nutno dbát zvýšené opatrnosti.

Obchvat a dopravní omezení v Místku

Frýdek-Místek - Sen mnoha řidičů se pomalu ale jistě začíná plnit.

Ve Frýdku-Místku bude kvůli poruše odstávka tepla a teplé vody

Bez tepla a teplé vody se bude muset několik desítek hodin obejít většina obyvatel Frýdku-Místku. 

ŘSD ví, kdo postaví zbytek obchvatu Frýdku-Místku

Firmy výrazně stlačily cenu za druhou část obchvatu Frýdku-Místku. V tendru uspělo jiné sdružení firem, než které buduje první etapu stavby.

Policisté hledá svědky dopravní nehody

Policisté se obracejí na veřejnost ohledně dopravní nehody, která se stala 22. října okolo 10.05 hodin na silnici I. třídy u Hodoňovic na čtyřramenné křižovatce poblíž autosalonu Peugeot.

Investor chystá v Místku velkou výstavbu bytů, řeší se doprava

Nové bytové domy by měly vyrůst na zpustlém pozemku u Bezručovy ulice ve Frýdku-Místku. Postavit je má soukromý investor. Lidé z okolí se ale bojí, že stavba zhorší kvalitu jejich bydlení.

Bývalý horník postavil kapličku zasvěcenou svaté Barboře

Dušan Vepřek z Raškovic pracoval dlouhé roky na Dole Paskov. V okolí bydliště mu chyběla stavba, která by odkazovala na svatou Barboru jako patronku horníků. Proto takovou kapličku sám postavil u svého domu – kolemjdoucí se můžou zastavit, pomodlit a vzpomenout na horníky.

Policisté hledají svědky dopravní nehody

Policisté se obracejí s prosbou o pomoc na veřejnost kvůli dopravní nehodě. V pátek 19. října v době kolem 12.49 hodin se v Lískovecké ulici ve Frýdku-Místku srazil autobus veřejné hromadné dopravy s chodkyní.

Ve Frýdku-Místku skončila další ubytovna

Problémová ubytovna v ulici F. Čejky v Místku, ve které bydlelo až třicet lidí, byla v minulých dnech vyklizena a uzavřena. Poté, co magistrát zhruba před rokem vyhlásil lokality, ve kterých nebudou nově přistěhovaným lidem vypláceny doplatky na bydlení, jde už o druhou zavřenou ubytovnu. Nedávno ukončila provoz Karlovka v ulici Míru.

Primátorem Frýdku-Místku je znovu Pobucký, náměstků přibylo

Frýdek-Místek má staronového primátora. Zastupitelé zvolili do funkce Michala Pobuckého z ČSSD, který stojí v čele města s krátkou přestávkou od roku 2012. Městskou radu kromě sociálních demokratů tvoří zástupci hnutí ANO a KDU-ČSL. Rozhodnutí padlo na úterním ustavujícím jednání zastupitelstva.

Mezi nemocné děti zavítala filmová sestřička

Herečka Veronika Jeníková, známá například jako zdravotní sestra ze seriálu Ordinace v růžové zahradě či filmu Bony a klid, v pondělí zavítala na pozvání Kiwanis klubu Ostrava mezi nejmenší pacienty frýdecko-místecké nemocnice.

Prodejna, která vyhořela, se v Místku už neotevře

Vyhořelá prodejna Albert na místeckém sídlišti Riviéra, kterou začátkem července postihl požár, se zákazníkům neotevře.

Rok 1918 ve Frýdku a Místku vyvolal nejen nadšení

Rok 1918 znamenal zánik jednoho velkého mnohonárodnostního státu a vznik několika malých mnohonárodnostních států, mezi nimi i Československa. Frýdek a Místek se staly jeho součástí, i když v případě Frýdku tomu mohlo být úplně jinak.

Město Frýdek-Místek na jaře opět rozkvete

Pracovníci technických služeb ve Frýdku-Místku vysadili cibuloviny i na nových místech.

Úleva pro obec: dálnice mezi Frýdkem a Dobrou bude bezplatná

Zhruba čtyřkilometrový úsek dálnice D48 mezi Frýdkem-Místkem a Dobrou budou moci řidiči od příštího roku využívat i bez dálniční známky. Ministerstvo dopravy to navrhuje v nové vyhlášce.

OBRAZEM: Chovatelé ve Frýdku vystavovali exotické ptactvo

Desítky druhů exotického ptactva jsou od pátku do neděle k vidění v domě chovatelů na Zámeckém náměstí ve Frýdku.

Kaple dostala požehnání

Jméno svatého Lukáše, patrona lékařů, nese ode včerejška nemocniční kaple ve frýdecko-místecké nemocnici.

Na přejezdu ve Frýdku přibudou závory

Zabránit potenciálním neštěstím na nechvalně proslulém železničním přejezdu u frýdeckého nádraží by už za rok měly také závory. Kolejiště má na starosti Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která s vybudováním závor počítá.

Při výstavbě obchvatu poškodila firma opravenou komunikaci

Výstavba první části obchvatu Frýdku-Místku, která začala letos na jaře, přináší komplikace. Město eviduje první škody, které stavebníci způsobili, a to v Čelakovského ulici.

Každá série jednou končí. Jestřábům ta vítězná, rysům naopak série porážek.

Po čtyřech výhrách přišel pro prostějovské hokejisty šok. Ti totiž doma v rámci 14. kola Chance ligy podlehli poslednímu Frýdku-Místku 2:3. Domácí sice vedli, ale hosté pak potrestali matný výkon Hanáků třemi góly. Vítěznou branku nakonec vstřelil exprostějovský útočník Jan Rudovský.

Na výpadovce do Beskyd přibyly ve Frýdku-Místku semafory

Nové semafory už brzy budou řídit provoz na vytížené silnici I/56 na Letné v Místku. Město je nechalo nainstalovat na křižovatce Frýdlantské a Čelakovského ulice.

Osmáci se učí první pomoc

Jak zastavit krvácení, ošetřit popáleninu či zlomeninu nebo rozeznat příznaky srdeční zástavy a kdy zavolat záchranku, to vše se naučí žáci osmých tříd z Frýdku-Místku.  

Zfetovaný motorkář ujel ve Frýdku-Místku policistům, pak havaroval

V neděli asi půl hodiny po půlnoci policisté ve Frýdku-Místku zastavovali k běžné silniční kontrole motocykl jedoucí po ulici 17. listopadu. Dvaatřicetiletý motorkář ale na zvukové a světelné výzvy k zastavení nereagoval.

Oplocení hřišť je terčem vandalů

Nezvyklou zábavu si minulý týden vymyslely děti v Jeronýmově ulici ve Frýdku - Místku.

Frýdek-Místek: Pro lidi s omezením má jezdit speciální doprava

Ve Frýdku-Místku by měla i v příštím roce fungovat alternativní doprava imobilních občanů. Radní doporučují novému zastupitelstvu schválit podporu spolku Cesta bez bariér.

Nemocnice se stala vítězem projektu

Absolutním vítězem projektu „Kvalitní a bezpečná nemocnice 2018“ pořádaném Českou společností pro akreditaci ve zdravotnictví se stala Nemocnice ve Frýdku-Místku.

Zubři rozhodli o výhře nad Frýdkem ve třetí třetině

Hokejisté Frýdku-Místku zažívají nejhorší vstup do sezony za poslední roky. Na ledě přerovských Zubrů totiž Rysi zaznamenali svou devátou porážku v této sezoně a po sedmém bodovém nezdaru v řadě klesli až na poslední místo Chance ligy.

Most v Bašce musí jít k zemi. Je v havarijním stavu

Most poblíž centra Bašky půjde k zemi. Definitivně o tom rozhodla kontrola Správy silnic Moravskoslezského kraje (SSMSK), podle které je most v havarijním stavu.

Kvůli výstavbě obchvatu se chystají další uzavírky

Jízdu po čerstvě zrekonstruovaném mostu poblíž přehrady Olešná na silnici II/473 si řidiči moc dlouho neužijí.

Ke kritickým místům českých silnic patří i kruhový objezd ve Frýdku-Místku

Již osmý rok v řadě vydává Allianz přehled nejrizikovějších úseků na tuzemských silnicích. Upozorňuje na místa s nejvyšší nehodovostí za poslední tři roky a motoristům radí, kterým silnicím je lepší se vyhnout.

Prohlédněte si 43 zastupitelů Frýdku-Místku

Takto by mělo podle výsledků víkendových komunálních voleb vypadat nové zastupitelstvo města. 

ČSSD bude dál vládnout Frýdku-Místku, utvoří koalici s ANO a KDU-ČSL

O nové magistrátní koalici ve Frýdku-Místku je jasno. Ve vedení města budou zástupci ČSSD, která vyhrála volby, spolu s hnutím ANO a KDU-ČSL.  

Stoun načal další sezonu

Léto je za námi a v pátek 28. září se otevřel frýdecko-místecký hudební klub Stoun, aby po prázdninové přestávce nabídl svým stálým i nestálým návštěvníkům pestrou škálu kulturních programů, tak je v tomto klubu dlouhodobou tradicí.  

Frýdek-Místek hledá zhotovitele skateparku. Zatím neúspěšně

Nezájem dodavatelských firem spolu s přetlakem zakázek na stavebním trhu, to jsou hlavní důvody, proč se frýdecko-místeckému magistrátu nedaří najít zhotovitele nového skateparku.

Kandidátů z řad žen a mladých lidí ve Frýdku-Místku ubylo

Průměrnému kandidátovi do frýdecko-místeckého zastupitelstva je přes 45 let. Menší zájem o kandidaturu než před čtyřmi lety projevili hlavně mladí lidé do 29 let.

Klec padala na zloděje od února, v září spadla definitivně

Frýdecko-místeckým kriminalistům se podařilo objasnit sérii krádeží, kterých se měl dopustit 51letý muž z Frýdlantu nad Ostravicí.

Ve Frýdku slavila titul zkušená Polka, jedničku vyřadilo zranění

Premiérový ročník tenisového turnaje žen kategorie ITF s dotací 15 tisíc dolarů (asi 330 tisíc korun) ve Frýdku-Místku vyhrála zkušená třicetiletá Polka Marta Lesniak.

Ptali jste se Marcela Sikory, lídra KDU-ČSL ve Frýdku-Místku

Marcel Sikora, lídr kandidátky KDU-ČSL do zastupitelstva Frýdku-Místku, radní města, byl ve čtvrtek 20. září 2018 hostem on-line rozhovoru Deníku.

Novou sportovní halu postaví investor s pomocí dotací

Už v příštím roce by měla být dokončena nová sportovní hala ve Frýdku-Místku, kterou postaví soukromý investor. Za projektem haly Basketpoint, určené primárně dětema mládeži, stojí frýdecko-místecký podnikatel Zdeněk Navrátil, který je zároveň předsedou basketbalového klubu. S vybudováním stavby mu pomůže také dotace od kraje a města.  

Dálnice bez poplatku? Obce chtějí ulevit od hustého provozu

Přesunout auta na nedalekou dálnici a ulevit tak vytížené dopravě skrze obce. Taková je představa několika radnic na Frýdecko-Místecku.

Na nádraží ve Frýdku-Místku zastaví legiovlak

Třináct zrekonstruovaných vagónů, které představují vojenský ešalon, zastaví v září na nádraží ve Frýdku-Místku.

Kvůli obchvatu vybuduje město nové mosty, zakázka je schválena

Radní ve Frýdku-Místku schválili zakázku na výstavbu dvou chybějících mostů v rámci obchvatu města, který se začal budovat na jaře.

Hraběnka navštívila malé pacienty

Pacienty na dětském oddělení frýdecko-místecké nemocnice navštívila hraběnka Mathilda Nostitzová.

Růžová kola brázdí město, problémem je vandalismus

Vlnu pozdvižení a nevole vzbudil snímek růžového sdíleného kola, kterému kdosi ve Frýdku-Místku vzal přední kolo. Fotografie, která na sociálních sítích koluje od pátku, zachycuje jedno z šedesáti kol, které si od začátku září můžou vypůjčit kolemjdoucí na různých místech ve městě.

Dělníci mění svodidla, řidiči láteří na dlouhé omezení

Dopravní omezení kvůli výměně středových svodidel musí strpět řidiči na dálnici D48 mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem. V několikakilometrových úsecích se jezdí jen v pravém jízdním pruhu.

Osmileté gymnázium bude nově i ve Frýdku-Místku

Frýdecké gymnázium v Cihelní ulici přidá od dalšího školního roku jednu třídu pro stávající páťáky. Očekává zájem.

OBRAZEM: Radegast den přivítal příznivce piva a muziky

Ani nestabilní počasí neodradilo tisíce lidí od návštěvy sobotního Radegast dne. Do areálu nošovického pivovaru je kromě hořkého piva přilákal nabitý hudební program, ve kterém převládaly rockové, hardrockové či pop-punkové kapely.

Půjčení snadno a rychle. Město otestuje sdílení kol

Trend sdílených kol se už od soboty dotkne také Frýdku-Místku. Město se rozhodlo otestovat službu sdílení kol. Zájemci ji budou moci využívat až do 30. listopadu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT