VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ

Stolní tenistky Frýdlantu byly v poháru stříbrné

Břeclav - Stolní tenistky SK Frýdlant nad Ostravicí si z i nále Českého poháru přivezly stříbrné medaile. Ve finále 22. ročníku Českého poháru stolních tenistek, které z pověření ČÁST uspořádal MSK Břeclav ve sportovní hale ve Valticích, se podle očekávání střetli dva tradiční rivalové, MSK ČP Břeclav Gumotex a SK Frýdlant nad Ostravicí.

Extraligové stolní tenistky jsou alespoň chvíli na trůnu

Frýdlant n. O. – Extraligové stolní tenistky SK Frýdlant nad Ostravicí zvítězily v předehrávce 10. kola na stolech hluckého Spartaku a na pár hodin se vyhouply do čela soutěže.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Frýdlantu nad Ostravicí zprovoznili nový most

Frýdlant nad Ostravicí – Řidiči projíždějící takzvaným harcovským dopravním uzlem ve Frýdlantu nad Ostravicí se konečně dočkali. Po necelém roce prací, objížděk a hluku stavebních strojů byl v pátek oficiálně obnoven provoz, a to přes nový Harcovský most.

Milovníci sportu se mohou těšit na nově otevřené fitness

Frýdlant nad Ostravicí - Frýdlantské rodinné oddechové centrum Kotelna prochází postupnými změnami.

Oprava Harcovské ulice jde do finále

Frýdlant nad Ostravicí /STAV PO ROCE/ - Přesně před rokem se ve Frýdlantu nad Ostravicí pustili do oprav důležité komunikace Harcovské ulice a Harcovského mostu přes řeku Ostravici.

Vlekaři v Beskydech zatím se zahájením sezony nespěchají

Region - Na sezonu se už pomalu začíná připravovat Ski areál Opálená ve Pstruží.

Ve Frýdlantu finišují se stavbou kanalizace

Frýdlant nad Ostravicí - V obci pokračují ve výstavbě kanalizačních sítí. Po dokončení velkého projektu, kterým bylo spuštění řadu v částech Nová Ves a Ostravice v roce 2010, začaly na konci roku 2011 práce v lokalitách – Noremská ulice a částech Kamenec a Vyhlídka. 

Do kanalizace vloží sto milionů korun, chtějí mít čisto

Frýdlant nad Ostravicí - Ve Frýdlantu nad Ostravicí pokračují ve výstavbě kanalizačních sítí. Na řadě je Lubno.

Cesta z Ostravice na Lysou horu prochází opravou

Ostravice - Horská komunikace z centra Ostravice na Lysou horu prochází v současné době velkou sanací.

Stavbaři řeší dopravu obřího zásobníku vody na vrchol Lysé hory

Beskydy - Stavba nové Bezručovy chaty na Lysé hoře se pozvolna posunuje kupředu. Hotové základy, obvodní zdi suterénu a hlavní příčky – v takové stavu se nachází nízkoenergetická replika původní historické chaty, pro jejíž obnovu se zasadil Klub českých turistů (KČT).

Daniel Hlavenka se stal rytířem

Hukvaldy, Ostravice - Láska k historii a šermu přivedla Daniela Hlavenku do řad skupiny Rytířů z Hückeswagen.  

Lidé míří na výstavu zahradkářů do Frýdlantu nad Ostravicí

Frýdlant nad Ostravicí – Zahrádkářských výstav je v našem regionu mnoho, ale ty Frýdlantské lákají asi nejvíce. O víkendu proto nebylo divu, že si vystavené exponáty, kterým dominovaly letošní výpěstky, nenechali ujít nejen místní, ale také lidé z Ostravska.

Cyklotrasa by měla být dokončena v červnu 2013

Ostravice - Práce na cyklistické trase Ostrava Beskydy, úsek Baška Ostravice s odbočkou do Čeladné pokračují. V současné době se postupuje od Ostravice směrem k Bašce Hodoňovicím. 

Dny s průvodcem se konají také na podzim

Region - K jaru i podzimu ve Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí již tradičně patří Dny s průvodcem. A také letos na podzim se na ně můžete těšit.

Kulturní dům ve Frýdlantu nyní čekají velké proměny za 44 milionů

Frýdlant nad Ostravicí - Radnice připravuje velkou přestavbu kulturního centra.

Dvoutýdenní pobyt výtvarníků v Čeladné skončil vernisáží

Čeladná /FOTOGALERIE/ - Slavnostní vernisáží ukončila v sobotu své setkání dvacítka uměleckých výtvarníků, kteří se sjeli do Čeladné na mezinárodní sympozium Beskydské výtvarné léto – Čeladná 2012.

Malí golfisté v současné době trénují na hřišti v Čeladné

Čeladná - Vybíjená, fotbal či volejbal. Klasická nabídka sportovních aktivit na letních táborech zůstává stejná už léta.

Na Smrku už vybudovali pro závod povalové chodníky

Beskydy - Organizátoři extrémního horského maratonu Beskydská sedmička vybudovali v pondělí ve vrcholové části Smrku, druhé nejvyšší hory Beskyd, povalové chodníky. Jedná se o dřevěné přechody přes rašeliniště, která se zejména na podzim a po dešti mění v kaluže plné bahna.

Houbaři mají o letošní sezoně jasno: Nerostou

Beskydy – Houbaři v Beskydech zažívají mizernou sezonu. Mluví o tom jak zkušení horalé, kteří mají dokonale zmapovány „své" lokality, tak i lidé, kteří do lesů vyrážejí s košíkem jen příležitostně. 

Účastnice festivalu: Ochranka nás během Beer Festu brutálně napadla

Frýdlant nad Ostravicí /VIDEO/ - Šokující a nečekaný průběh měl podle Markéty Mezlíkové-Moore druhý ročník Beer Festu, který se konal první srpnový víkend v areálu rekreačního střediska Budoucnost ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Ostravicí a okolím turisty provede rádce v mobilu

Ostravice - V letošním roce už turisté v Ostravici nemusejí kupovat papírovou mapu. Zajímavá místa a vycházkové trasy si mohou nahrát do svého mobilního telefonu. Tohoto interaktivního průvodce připravila obec ve spolupráci s ostravickým Turistickým informačním centrem.

Opravovaný most v Bílé se stále musí objíždět

Bílá - Stavbaři pokračují v rekonstrukci mostu přes Černou Ostravici v Bílé. Objízdná trasa je zajištěna po mostním provizoriu hned vedle opravovaného objektu. 

Oprava harcovského uzlu ve Frýdlantu míří do finále

Frýdlant nad Ostravicí - Sanace harcovského dopravního uzlu ve Frýdlantu nad Ostravicí v délce 1,5 kilometru pokračuje podle harmonogramu.

Děti se utábořily v Beskydech

Staré Hamry - Ve vzdálenosti zhruba čtyř kilometrů nikde nikdo, pouze malebná beskydská příroda, čistý vzduch a občas houbaři. Letní tábor uprostřed lesů ve Starých Hamrech má neopakovatelnou atmosféru. I proto na něj děti jezdí už přes pětatřicet let.

Cyklobusy využívají lidé v regionu velmi často

Beskydy - Cyklistika je nejen na Frýdecko-Místecku, ale v celé České republice velmi oblíbenou volnočasovou aktivitou. Kopcovitý terén však řadu lidí od sportování odrazuje. 

OBRAZEM: Na Beer Festu vystoupila legendární Tublatanka

Frýdlant nad Ostravicí - Druhý ročník pivního festivalu Beer Fest se uskutečnil v pátek 3. a v sobotu 4. srpna v areálu rekreačního střediska Budoucnost ve Frýdlantu nad Ostravicí. 

Matku čtyř dětí mohl zabít její manžel

Pržno - Okolnosti smrti dvaatřicetileté ženy v obci Pržno na Frýdecko-Místecku nadále prověřují moravskoslezští kriminalisté.

V domě našli mrtvou ženu, mohlo jít o zločin

Frýdek-Místek /PÁTRANÍ/ – Mrtvá dvaatřicetiletá žena byla v úterý odpoledne nalezena v rodinném domě na Frýdecko-Místecku.

Beer Fest láká na Tublatanku

Frýdlant nad Ostravicí - Všichni náruživí pivaři by si měli tučným písmem zaznamenat termín 3. a 4. srpna, kdy se v areálu restaurace Budoucnost ve Frýdlantu nad Ostravicí uskuteční velký pivní festival v čele s hudební legendou ze Slovenska skupinou Tublatanka.

Provozovatelé kempů v regionu čekají na návrat letního počasí

Region - Uplynulé dny byly ve znamení nižších teplot, než bývá v tomto období obvyklé. Alespoň tak to zaznamenali meteorologové. Pro většinu provozovatelů kempů měla tato skutečnost nepříjemný dopad. 

AKTUALIZOVÁNO

Na Lysé hoře večer zachraňovali dva zraněné padáčkáře

Beskydy - Komplikovaná záchranná akce se konala v úterý večer na vrcholu beskydské Lysé hory. Horští záchranáři byli krátce po 20. hodině informováni o nehodě dvou paraglidistů.

OBRAZEM: Česká televize natáčela v Čeladné

Čeladná /FOTOGALERIE/ - Česká televize natáčela film v hotelu Miura na Čeladné.

Na Lysou horu můžete vyrazit s průvodcem

Frýdek-Místek - Kdo si ještě ještě nestihl vyšlápnout na Lysou horu s průvodcem, má šanci využít některý z dalších prázdninových termínů. Ten nejbližší připadá na středu 25. července. 

Pavel Kožíšek učí děti základy kouzelnického řemesla

Kunčice pod Ondřejníkem - Naučit se na táboře kouzlit? I to je v dnešní době možné. Jeden takový tábor se právě koná v Kunčicích pod Ondřejníkem.

Smaltéři v sobotu finišovali ve Frýdlantu nad Ostravicí

Frýdlant nad Ostravicí – Smaltéři pracovali ve Frýdlantu nad Ostravicí celý týden, nyní jsou jejich díla k vidění na výstavě. 

Harcovský most je neprůjezdný. Uzavírka komplikuje dopravu

Frýdlant nad Ostravicí - Ve Frýdlantu odstartovala celková uzavírka Harcovské ulice a stejnojmenného mostu.

Radim Petr: Že jsem občas neoblíbený, nějak přežiju

Frýdlant nad Ostravicí – Matematik Radim Petr, manažer Českého statistického úřadu, který je od roku 2010 také zastupitelem a radním Frýdlantu nad Ostravicí o sobě hovoří jako o „potírači" frýdlantského hazardu. Někteří lidé na něj nedají dopustit, jiní mu nemohou přijít na jméno.

V Ostravici modernizují vlakovou zastávku

Ostravice - Staveništěm je nyní vlaková stanice v Ostravici. S tím se musí smířit všichni, kdo během těchto měsíců vyrážejí vlakem do Beskyd na výlety. Hotovo by mělo být v polovině listopadu, kdy by cestující měli začít užívat opravené či nové prostory.

Ostravičtí prvňáčci byli pasováni do stavu čtenářského

Ostravice - Ostravičtí prvňáčci zažili v úterý 25. června slavnostní událost. Starosta obce Miroslav Mališ je v tamním informačním centru pasoval na čtenáře. Akce by podle organizátorů měla u dětí podpořit zájem o čtení knih.

Opravy Harcovského mostu přinesou omezení dopravy

Frýdlant nad Ostravicí - Stavbaři pokračují v celkové sanaci Harcovské ulice a Harcovského mostu. Úplná uzavírka silničního provozu a betonáž nosné konstrukce mostu vypukne 9. července. 

Na Lysou vyběhl nejrychleji Polák Andrzej Dlugosz

Ostravice - Již poosmé se sešli vyznavači horského běhu na fotbalovém hřišti v Ostravici, kde se v sobotu 16. června konal závod – Horský běh na Lysou horu.

Nad Baškou létal vrtulník, policie hledala starší ženu

Frýdlant nad Ostravicí - Krátce před desátou hodinou dopoledne bylo ve středu ukončeno pátrání po osmapadesátileté ženě z Bašky, kterou příbuzní pohřešovali od úterní noci. Do akce bylo zapojeno několik desítek policistů a také vrtulník s termovizí. Pohřešovaná byla nalezena živá.

Na léčbu chlapce potřebuje 50 tisíc, sbírka dosud vynesla čtvrtinu

Brušperk, Frýdlant nad Ostravicí - Patnáctiletý Patrik Meca trpí od narození dětskou mozkovou obrnou. Jeho maminka doufá, že mu pomůže kvalitní léčba.  

Den první pomoci procvičí znalosti záchranářů

Ostravice - Obec Ostravice se na několik dní stala dějištěm dramatických scén jako z akčních filmů.

Obec Malenovice oslavila čtyři sta let své existence

Malenovice - Velká sláva se odehrála v sobotu 9. června v Malenovicích. Obec totiž slavila čtyři sta let od svého založení. Zajímavý program se konal na prostranství hřiště pod obecním úřadem.

AKTUALIZOVÁNO

Dobrovolní hasiči pořádali tradiční soutěž

Lubno - Sbor dobrovolných hasičů Lubno uspořádal v sobotu 9. června pod záštitou města Frýdlant nad Ostravicí šestadvacátý ročník Memoriálu Františka Sluky v požárním útoku mladých hasičů.

Na Lysou horu se můžete vydat také s průvodcem

Frýdek-Místek – Beskydské informační centrum ve Frýdku-Místku nezapomnělo po již tradičních a stále oblíbených akcích s názvem Den s průvodcem ve Frýdku, Místku a Frýdlantu nad Ostravicí ani na milovníky pěší turistiky.

Kastelána na hukvaldském hradě dělá už sedm let

Hukvaldy - Miroslav Holiš dělá kastelána na hradě Hukvaldy už sedm let. Jak sám uvádí, k této práci se dostal díky náhodě a štěstí.  

O titul Vesnice roku 2012 se v soutěži uchází také Ostravice

Ostravice - Nápad podat přihlášku vznikl podle starosty spontánně.  

Farní volnočasové centrum se plně otevírá veřejnosti

Frýdlant nad Ostravicí - Farní areál ve Frýdlantu nad Ostravicí se otevírá pro veřejnost. Vzniklo tam centrum volnočasových aktivit využívající zahradu a budovu fary. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT