VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ

Stovky lidí vyčistí Beskydy

Velký jarní úklid Beskyd veřejnosti Poděkuj horám. Tak se jmenuje akce, kterou už druhým rokem pořádá spolek Čisté Beskydy.

Letošní zima vlekaře nepotěšila

Beskydy – Přestože v Bílé a Mezivodí se stále lyžuje, platí, že ski areály v Beskydech mají za sebou podprůměrnou sezonu. Ve většině středisek se začalo lyžovat až počátkem ledna, takže vlekaři nestihli nejdůležitější část roku. Teplá zima se podepsala na návštěvnosti i na tržbách.

Lidé v sobotu viděli, jak se upravuje voda. S kontrolou pomáhají také ryby

/FOTOGALERIE/ Přibližně 120 lidí si u příležitosti Světového dne vody prohlédlo úpravnu vody v Nové Vsi u Frýdlantu nad Ostravicí.

Sníh potěšil, ale nepomůže

Region - Čerstvá pokrývka přírodního sněhu potěšila Jaroslava Vrzgulu, provozovatele areálu Ski Bílá, kde mají v provozu pět z devíti sjezdovek.

Lidé si mohou v sobotu prohlédnout meteorologickou stanici na Lysé hoře

Český hydrometeorologický ústav pořádá na vybraných pracovištích ústavu den otevřených dveří u příležitosti Světového dne vody a Světového meteorologického dne.

Ostravice plánuje nový úřad i náměstí

Centrum Ostravice včetně obecního úřadu se může výrazně proměnit. V pondělí se v sále ostravického hotelu Freud koná debata na téma nové radnice a využití areálu bývalé pily.

Lyžařům končí sezona. Na výběr mají jen pár sjezdovek

V Beskydech se stále ještě lyžuje například ve Ski areálu Bílá.

Sprejují i rasistické nápisy

I když sprejeři mohou v některých městech našeho regionu svůj koníček praktikovat na povolených místech legálně, některým to evidentně nestačí.

V Čeladné roste nový chodník

Výstavba první etapy chodníku, který do budoucna spojí centrum Čeladné s Beskydským rehabilitačním centrem, pomalu spěje ke svému závěru.

O víkendu se v Beskydech stále ještě lyžuje

Beskydy Lyžařské areály v Beskydech se pomalu připravují na ukončení sezony, tento víkend však podstatná část z nich stále zůstává v provozu.

Na rekonstrukci vodovodu poputují miliony

Více než osm milionů korun investuje společnost Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK) do rekonstrukce vodovodního řadu ve Frýdlantu nad Ostravicí, aby zajistila spolehlivé dodávky dostatečného množství kvalitní pitné vody pro zhruba 350 zaměstnanců firem v průmyslové zóně a 150 místních obyvatel.

Lyžuje se i na konci února. Vlekaři sezonu zatím nebalí

Beskydy - Včerejší sněžení udělalo radost lyžařům i provozovatelům beskydských středisek. Poslední únorový víkend by z jejich pohledu nemusel dopadnout špatně.

Nový územní plán Frýdlantu část obyvatel rozhořčil

Ve Frýdlantu nad Ostravicí finišují práce na novém územním plánu města. Veřejné projednávání návrhu, které město uspořádalo v úterý, ukázalo, že někteří obyvatelé Frýdlantu nejsou s novinkami spokojeni.

Ochránci přírody budou v horách pátrat po velkých šelmách

Beskydy - Stopy rysů, vlků a medvědů zde budou hledat pracovníci správ chráněných krajinných oblastí a národních parků, ke kterým se o víkendu připojí další zájemci.

Obleva zasáhla také Lysou horu

Beskydy – Zatímco v pátek zasáhla region výrazná sněhová nadílka, už v neděli nebylo v nížinách po sněhu ani památky. Razantní oteplení vrcholí dnes, kdy teploty překračují deset stupňů Celsia. Nadprůměrné teplo bylo i ve vyšších nadmořských výškách.

Důl Frenštát. Bude konečně jasno?

Osud Dolu Frenštát zajímá také obce na Frýdlantsku. Dobývací prostor totiž kromě Frenštátska zasahuje do katastrálního území Kunčic pod Ondřejníkem, Čeladné, Kozlovic, Lhotky a Pstruží.

V Beskydech se stále lyžuje

Většina lyžařských areálů v Beskydech je o víkendu v provozu. Ve vyšších oblastech ve středu hustě sněžilo, podmínky na svazích se proto zlepšily. Naopak v níže položených střediscích se vlekaři museli vyrovnat s deštěm.

Šéf ski areálu by svou profesi neměnil

Petr MIkeska šéfuje ski areálu Opálená ve Pstruží už téměř deset let.

Náměstí dočasně zdobí valentýnské srdce

Novou, neobvyklou a dočasnou dominantou se momentálně pyšní náměstí v Čeladné. Vedle starých zvonů z kostela, které obci věnovala místní farnost jako posly míru, umístili hasiči osmnáctikilové srdce z černé oceli jako připomínku blížícího se Dne svatého Valentýna neboli svátku zamilovaných.

Na Lysé hoře včera napadlo skoro čtyřicet centimetrů sněhu

Beskydy – Dosud nejvyšší letošní vrstva sněhu aktuálně leží na Lysé hoře. Na nejvyšším vrcholku Moravskoslezských Beskyd včera napadlo 37 centimetrů nového sněhu, celkem měří sněhová pokrývka 58 centimetrů.

Leden na Lysé hoře byl teplotně i srážkově v průměru

Beskydy Letošní leden na Lysé hoře se teplotně nijak nevymykal ve srovnání s předchozími roky.

V Beskydech se stále dá lyžovat

Teploty nad bodem mrazu zhoršují podmínky v lyžařských střediscích v Beskydech, většina areálů ale zůstává v provozu. Provozovatelé ski areálů mají zatím na sjezdovkách dostačující zásoby technického sněhu.

Ve střediscích v Beskydech se lyžuje i přes oblevu

Beskydy - Výrazné oteplení, které přišlo v minulých dnech, v některých lyžařských areálech v Beskydech zkomplikovalo situaci, většina vleků ale zůstává v provozu.

Sníh zvýšil návštěvnost v moravskoslezských lyžařských areálech

Sníh pomohl zvýšit návštěvnost v lyžařských areálech v Moravskoslezském kraji. Podle provozovatelů o víkendu dorazilo do středisek výrazně více lidí než v minulých týdnech. Přestože meteorologové předpovídají oteplení, lyžařská centra by to nemělo ohrozit.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Stovky lidí vyběhly Lysou horu. A to několikrát

Na letošní extrémní závod Adidas 24 hodin na Lysé hoře se zaregistrovalo 1033 závodníků. Čekalo je několik okruhů přes vrchol Beskyd.

V provozu je už i Kocianka, na Bílé se dnes závodí

Beskydy - Lyžaři a snowboardisté v Beskydech si na podmínky ve ski areálech opravdu nemohou stěžovat. Jsou nejlepší od začátku sezony. Lyžuje se dokonce i v čeladenském areálu Kocianka, který je závislý na přírodním sněhu.

Zimní údržba v Ostravici: obec hledá na pátý pokus dodavatele

Ostravice - Pokud je leden, v Ostravici lze čekat problémy kolem zimní údržby. Jenže zatímco před rokem se řešil „jen" právní spor mezi obcí a firmou RV Styl kvůli údajnému porušení smlouvy, letos je situace o poznání absurdnější.

Lyžaři a snowboardisté mají před víkendem dobré vyhlídky

Podmínky pro lyžování v Beskydech stále nejsou úplně ideální, ale v porovnání s předchozími víkendy se výrazné zlepšují. Na rozdíl od přelomu roku už mají lyžaři na výběr z řady skiareálů.

Na Lysé hoře padaly teplotní rekordy

Prosinec na nejvyšším vrcholu Moravskoslezských Beskyd byl výrazně teplotně nadprůměrný. Vyplývá to ze zprávy meteorologické stanice na Lysé hoře.

OBRAZEM: Lidé si na Silvestra vyšlápli na Čupek s lašským králem

Silvestrovský výplaz na Monte Čupelo si ve čtvrtek nenechaly ujít stovky lidí.

Turistické chaty v Beskydech budou dnes i zítra otevřeny

Beskydy - Lidé, kteří na přelomu roku vyrazí na horskou túru do Beskyd, se nemusejí obávat, že by se nemohli občerstvit v turistických chatách.

Vlekaři se bojí bídné sezony

Beskydy - Mizernější začátek sezony si vlekaři mohli představit jen těžko. Na většině sjezdovek v Beskydech leží pár dnů před vánočními svátky pouze bílé fleky z umělého sněhu.

Travný Trek získává na oblibě. Láká už stovky lidí

Morávka – V Morávce si dali v sobotu dostaveníčko sportovci, kteří mají rádi pohyb v horách. Přilákal je Travný Trek, tedy závod, který je otevřený právě všem sportovním nadšencům a milovníkům Beskyd. Masiv Travného, který je ve výšce 1203 metrů nad mořem, zdolali v několika výkonnostních kategoriích.

Živé betlémy potěší děti i dospělé na různých místech

Region - Betlémy ze dřeva nebo z papíru, byť mistrovsky zpodobněné, může mít doma kdekdo. Avšak živý obraz představující narození Ježíše lidé najdou v určitý čas jen v některých městech a obcích.

Frýdlantští uspěli v soutěžích o třídění elektrospotřebičů

Lidé v kraji třídí každým rokem více starých elektrospotřebičů. Nejlepší je v kategorii obcí a měst s rozšířenou působností Frýdlant nad Ostravicí.

Bezpečnou cestu žáků do škol mají zajistit také dobrovolníci

O bezpečnější přecházení cest usilují ve Frýdlantu nad Ostravicí. Odbor dopravy v úzké spolupráci s odborem školství a kultury městského úřadu společně hledají možnosti řešení tíživé situace, která se týká příchodu žáků do tamních škol.

Gymnázium se chlubí novou tělocvičnou. Rostla s potížemi

/FOTOGALERIE/ Sportovní areál u Gymnázia ve Frýdlantu nad Ostravicí je hotov později, než se plánovalo. Kvůli insolvenci.

Horský šerpa Zdeněk Pácha si splnil svůj sen

Muž, který v roce 2013 uskutečnil výnos 75 kilogramů nákladu na tatranské Rysy z polské strany Tater či toutéž trasou spolu s dalšími dvěma nosiči zvládl loni přenos vozíčkáře napříč Tatrami, si nyní splnil svůj největší nosičský sen.

Z pily může být náměstí

Někdejší průmyslové areály, ve kterých se zpracovávalo dřevo, postupně mění podobu. Příkladem je Pila Ostravice, která se v sobotu znovu probudila k životu.

Bufet na Lysé hoře půjde v pondělí k zemi

Oblíbená zastávka turistů na Lysé hoře dosloužila. Bufet Šantán, který každou zimu hrdinně odolával náporům sněhu, čeká od pondělí demolice.

OBRAZEM: Lidé si přišli nakoupit na farmářské trhy

Farmářské trhy se konaly v pondělí 16. listopadu v centru Frýdlantu nad Ostravicí. Lidé si mohli mimo jiné zakoupit kvalitní potraviny.

Studenti i ze zahraničí se učili v terénu

Frýdlant nad Ostravicí - Po nevyšlapaných cestičkách se vydali minulý týden mladí lidé z Finska, Švédska, Dánska a Itálie spolu se svými hostiteli z Gymnázia ve Frýdlantu nad Ostravicí a vyzkoušeli si v rámci stejnojmenného mezinárodního projektu výuku přírodních věd v terénu.

Asistenti snižují kriminalitu. Města v podhůří Beskyd si je pochvalují

Potkávat asistenty prevence kriminality mohou lidé ve Frýdku-Místku už dva roky. Ve Frýdlantu nad Ostravicí jeden působí tři měsíce. V obou městech si jejich činnost pochvalují.

Sjezdovka v Morávce nebude v provozu ani tuto sezonu

Morávka - Ski areál Sviňorky v Morávce, o němž si lyžaři mohli loňskou sezonu nechat jenom zdát, nespustí vleky ani tuto zimu. Deníku to včera potvrdil nejen jeden ze zdejších provozovatelů Bohdan Volný, ale i vedení obce.

Čtenáře trápí, že ve městě není ani jedno knihkupectví

Ve Frýdlantu nad Ostravicí, ve kterém žije přibližně deset tisíc lidí, nefunguje ani jedno klasické knihkupectví. I když čtenáři mohou využívat služeb místní knihovny, stejně jim to vadí.

Ochránci přírody čistí Beskydy. Našli i počítač

Frýdlant nad Ostravicí - Počítače, telefon, varná konvice i nefunkční zastřihovač na vousy. To jsou předměty, které našli ochránci přírody ze spolku Čisté Beskydy při nedávném sběru odpadků ve Frýdlantě nad Ostravicí. Společně s městem chtějí najít způsob, jak přimět veřejnost víc třídit odpad.

Přehrada Šance: Barevný podzim, ale vody je málo

Lesy v okolí přehrady Šance nabízejí velkolepou podzimní podívanou plnou barev. Samotná přehrada mezitím odkrývá stále více míst, které byly desítky let zatopeny.

Postižení mají v Pržně nový domov

Novou službu pro nevidomé a neslyšící v kombinaci s mentálním postižením s prvky autismu poskytuje organizace Náš svět v Pržně.

Zavřít o půlnoci? Hospody dostávají výjimku z vyhlášky

Vyhláška, která ve Frýdlantu nad Ostravicí platí od června, omezuje provozní dobu barů, hospod a restaurací v centru města. Tamní radní ale udělili výjimky.

Zahrádkáři: Ovocné stromy lidé pěstují méně, vede okrasa

Frýdecko-Místecko - Zatímco na hodnocení úrody švestek je podle zástupců palíren brzy, kalvadosu by měli mít lidé dost. Zahrádkáři si všímají, že lidé méně pěstují ovocné stromy, což se na úrodě také podepisuje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT