VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ

V Metylovicích staví nový chodník

V září začala výstavba chodníku od metylovického obecního úřadu k tamní základní škole.

Kulturní centrum funguje ve městě rok, kritika odeznívá

Když se téměř před rokem ve Frýdlantě nad Ostravicí slavnostně otevřelo nové kulturní centrum, objevovaly se kromě pochvalných slov i kritické názory.

OBRAZEM: Drakiáda na letišti bavila

Ani chladné počasí neodradilo několik set lidí od tradiční a oblíbené akce, která se konala v sobotu 10. října na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Práce na trati finišují. Vlaky se ale rozjedou až v prosinci

Frýdlant nad Ostravicí - Jedna z nejrozsáhlejších modernizací železničních tratí v regionu za poslední roky se chýlí ke konci. Jenže pomaleji, než se původně zamýšlelo.

Ve Frýdlantě mají novou knihobudku

V parku u vlakového nádraží ve Frýdlantě nad Ostravicí se objevila knihobudka. Vše funguje na principu vezmi knihu, vrať knihu, nebo dones jinou.

Houbaři zažívají mizernou sezonu

Pokud se v současné době někdo vydá do lesa na houby, musí počítat s tím, že si domů z beskydských lesů žádné zázraky nepřinese. Podle odborníků by nelichotivou situaci mohl změnit jen vydatný déšť.

OBRAZEM: Zahrádkáři sklízejí úspěch

Dům zahrádkářů ve Frýdlantě nad Ostravicí hostí od soboty výstavu květin, ovoce a zeleniny. Tradiční a oblíbená akce skončí v pondělí ve 14 hodin.

Lidé pomohou vytvořit strategický plán Sdružení obcí povodí Morávky

Frýdecko-Místecko - Obce, které patři do Sdružení obcí povodí Morávky (SOPM), připravují vytvoření strategického plánu pro období let 2016 až 2022.

Vlaky vyrazí na start Beskydské sedmičky z Frýdlantu

Frýdlant nad Ostravicí, Třinec - Beskydská sedmička se za pět let existence stala známým pojmem.

Po turistickém chodníku až na vrchol Lysé hory

Nejen vrchol Lysé hory, ale i samotná cesta na nejvyšší bod Moravskoslezských Beskyd prochází v poslední době řadou změn.

Jako zamlada. V Ostravici to rozjeli legendární Olympic

Ostravice – Davy lidí, které v pátek mířily k areálu koupaliště Sluníčko, a stovky zaparkovaných aut poukazovaly na to, že o poslední letošní koncert pod Lysou horou bude velký zájem.

Bezručova chata na Lysé hoře se otevře už za týden

Ostravice – Dlouhé roky zívala na turisty v místě bývalé Bezručovy chaty jen díra plná sutin. Teď už na stejném místě na vrcholu Lysé hory stojí replika někdejší vyhořelé útulny. Slavnostně se otevře přesně za týden.

Ve Frýdlantu nad Ostravicí mají asistenta prevence kriminality

Od srpna můžou lidé ve Frýdlantu nad Ostravicí a jeho místních částech Lubno a Nová Ves potkat asistenta prevence kriminality.

Další města chtějí kamery

Většího pocitu bezpečí by se mohli už v dohledné době dočkat i lidé ve Frýdlantu nad Ostravicí a v Paskově. Nebezpečné lokality by totiž měly být pod dohledem kamer.

V úterý se na Lysou poleze zase s komentujícím průvodcem

Beskydy - Na úterý 18. srpna je naplánován poslední prázdninový komentovaný výstup na Lysou horu.

Po připravované rekonstrukci udrží přehrada Šance i desetitisíciletou vodu

Beskydy - Cílem dlouho připravované rekonstrukce vodního díla Šance je uvedení do bezpečného stavu, posílení povodňové ochrany a zajištění spolehlivých dodávek vody pro pitné účely i zlepšování průtoků v řekách.

Hygienici zavřeli tábor v Ostravici

Ostravice, Český Těšín - Účastníci letního tábora v Ostravici museli neplánovaně měnit program. Kvůli nevyhovujícím podmínkám totiž zotavující pobyt na dva dny uzavřela krajská hygiena. Takový krok museli její pracovníci udělat poprvé za posledních pět let.

Tragická nehoda ve Frýdlantu: čtyřiadvacetiletý chodec přišel o život

Tragické následky měla páteční nehoda ve Frýdlantu nad Ostravicí. Po srážce s motocyklem přišel o život čtyřiadvacetiletý chodec. O deset let starší řidič motocyklu utrpěl vážná zranění.

Zájemci můžou vystoupat na Lysou horu s průvodcem

Beskydy - Seriál komentovaných výstupů na Lysou horu pokračuje i v srpnu.

Postižení nebránilo táborníkům v odhalování zločinu

Beskydy - Několik Havířovanů se v minulých dnech účastnilo speciálního letního tábora ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Sluníčko láká na prostředí i dva tobogany

Ostravice - Koupaliště Sluníčko u stejnojmenného penzionu v Ostravici si na nezájem návštěvníků nemůže stěžovat. Velikostí sice neohromí, k lákadlům ale patří dohřívaný bazén, tobogany i okolní prostředí.

Kvůli suchu bude méně ovoce, které podraží

Velké problémy se suchem už potvrzují i zahrádkáři na Frýdecko-Místecku. Nedostatek vláhy bude mít vliv na úrodu.

Frýdlantský areál luxusem nehýří. Voda je ale osvěžující

Frýdlant nad Ostravicí - Když vládnou tropy, areálem frýdlantského koupaliště projde až tisícovka lidí denně. Ve čtvrtek dopoledne zde ovšem zavítalo „jen" několik desítek plavců, což návštěvníci kvitovali.

Občanské centrum Pržna je už hotové

Téměř hotovo, přestřihnutí pásky se blíží. Bývalá mateřská škola v Pržně se změnila v multifunkční budovu, která se stane centrem s rozsáhlými službami.

Adrenalin Cup 2015 bude opět extrémní

V Ostravici se už v sobotu 27. června od 10 hodin představí nejlepší běžci, paraglidisté, cyklisté i kajakáři.

Boj o noční klid se přiostřuje

Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí - Pití alkoholu na veřejnosti, vandalismus i znečištěné ulice. Stížností na rušení nočního klidu a narušování veřejného pořádku přibývá. Ve Frýdku-Místku houstne atmosféra hlavně mezi obyvateli, kteří bydlí například v blízkosti diskoték. Problém mají více řešit ochránci zákona.

Chceme MHD zdarma až do Frýdlantu, žádají lidé v petici

Frýdlant nad Ostravicí - Nastoupit do autobusu a místo drobných vytáhnout čipovou kartu, díky které se za dopravu nemusí platit. Sní o tom lidé, kteří podepsali petici za prodloužení linek frýdecko-místecké MHD zdarma až do Frýdlantu nad Ostravicí.

Práce na horské chatě vrcholí

Lysá hora bude mít brzy nové lákadlo. Několik měsíců zbývá do otevření Bezručovy chaty. Z vrcholu pak zmizí provizorní klubovna Šantán.

Zmodernizovali přejezdy na dráze vedoucí do Beskyd

Ostravice - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v úterý slavnostně ukončila loňskou modernizaci 15 železničních přejezdů na trati mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Ostravicí. Hlavní přínos projektu vidí především ve zvýšení bezpečnosti drážní dopravy v tomto úseku a zajištění vyššího komfortu pro cestující.

Vyhláška brzy omezí provoz hospod

Večer před dnem pracovního klidu do půlnoci, jindy budou muset hostinské provozovny v centru Frýdlantu nad Ostravicí zavřít nejpozději ve 23 hodin.

Skauti plánují opravu mohyly

Kamenná mohyla Ivančena pod Lysou horou volá po přestavbě. Akutně hrozí její zřícení. Skauty teď kvůli přípravám na rekonstrukci čekají posudky a papírování.

Tradiční výstup na Ivančenu uctil památku popravených skautů

Malenovice - Přibližně 2000 skautů a skautek i dalších lidí si dnes výstupem ke kamenné mohyle Ivančena pod Lysou horou připomnělo osud popravených skautů, kteří se zapojili do protinacistického odboje. Jako každý rok donesli k mohyle kameny, aby tak uctili památku popravených hrdinů.

Počet šelem v Beskydech se podle sčítání příliš nezměnil

Beskydy - Rozsáhlé mapování rysů, vlků a medvědů v Beskydech se uskutečnilo už pojednatřicáté. A nejen odborníkům potvrdilo, že počty těchto vzácných zvířat v posledních letech stagnují.

Výluka od června zastaví vlaky

Frýdlant nad Ostravicí - Jedna z největších železničních výluk v regionu za poslední dobu začne v červnu. Podle propočtů by měla trvat téměř půl roku. Stavbaři se při revitalizaci tratě Frýdek-Místek Valašské Meziříčí pustí do úprav úseku mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Frenštátem pod Radhoštěm.

OBRAZEM: Vodáci sjížděli řeku Ostravici

Ostravice – I díky příznivé hydrologické situaci se tento víkend koná organizovaný sjezd řeky Ostravice s názvem Sancheho memoriál 2015.

Lyžovat v Beskydech lze až do Velikonoc

Až třicet centimetrů sněhu a část sjezdovek stále v provozu. Taková je situace ve ski areálu Bílá.

Náruživí lyžaři si během víkendu mohou ještě užívat

I když na pátek podle kalendáře připadl první jarní den, navíc ve znamení zatmění slunce, některé lyžařské areály na Frýdecko-Místecku stále fungují.

Vše na jednom místě. V Pržně mění budovu bývalé školky

Bývalá mateřská škola v Pržně se mění na centrum občanské vybavenosti. Lidé tak už zanedlouho najdou na jednom místě zdravotní středisko, úřad, klubovny, knihovnu a další služby.

Lyžařská sezona v Beskydech se chýlí ke konci

Zima končí, podmínky v lyžařských areálech v Beskydech ale zůstávají dobré. Sněhu je dost, v Bílé chtějí lyžovat do Velikonoc. 

Turistická chata Ondřejník zatím hosty nepřivítá

Frýdlant nad Ostravicí - Oživení turistické chaty na Ondřejníku se odkládá. Stavba, která dlouhá léta nabízela posezení v restauraci i ubytování, přivítala posledního hosta na podzim 2013. A v nejbližší době se na tom nic nezmění.

V Pržně vznikne bydlení pro nevidomé a neslyšící

Pržno Unikátní chráněné bydlení v Pržně ulehčí život nevidomým a neslyšícím. Vznikne rekonstrukcí objektu v areálu Náš svět.

Prázdniny: někde je na svazích plno

Beskydy - Jarní prázdniny si celý tento týden užívají děti školou povinné na Frýdecko-Místecku. Tento fakt se částečně odrazil na návštěvnosti některých lyžařských areálů v Beskydech. V jiných měli lidí méně.  

Obec letos opět vrací svým obyvatelům část daně z nemovitosti

Čeladná - Stejně jako v předchozích letech, bude obecní úřad v Čeladné poskytovat svým obyvatelům příspěvek na údržbu nemovitostí. Ten bude představovat padesát procent daně z nemovitosti zaplacené v roce 2015.

Na lyžaře čekají v Beskydech stále ještě dobré podmínky

Beskydy - Zatímco ve městech sníh zmizel, v horských střediscích v Beskydech si lyžaři o víkendu stále užijí dobré podmínky. Leckde tento týden přibyla vrstva čerstvě napadaného sněhu.

Na Lysé hoře leží skoro metr sněhu

Beskydy - Šestadevadesát centimetrů sněhu je v současné době na nejvyšším místě Moravskoslezských Beskyd – Lysé hoře.

Lyžaři se mohli o víkendu i opalovat

Malenovice - Naprosto ideální podmínky pro kvalitní „lyžovačku" panovaly během prosluněného víkendu ve Ski areálu Na Staškově v Malenovicích.

Lyžaři se těší na víkend. Na svazích je až půl metru sněhu

Beskydy - Výborné podmínky nyní nabízí třeba Ski areál Opálená ve Pstruží. Na zdejším svahu momentálně leží téměř padesáticentimetrová vrstva přírodního a technického sněhu.

Lyžařů bez helmy na sjezdovkách ubývá

Na sjezdovkách v Beskydech se opět zranilo několik lidí. Co na to říkají vlekaři?

Sokolovna v Metylovicích opět zažila podařený dětský ples

Metylovice – Dětský maškarní ples v Metylovicích má obrovskou tradici. Pokračuje i díky tomu, že akce se před lety ujalo Sdružení rodičů při ZŠ a MŠ Mjr. Ambrože Bílka.

Problémová křižovatka se má změnit. Trápí hlavně v zimě

Bezpečnější místo pro řidiče i chodce. Taková je představa vedení Metylovic, které chce změnit křižovatku na Vrchovině.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT