VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ

Ski areál v Malenovicích už má vyděláno více než loni

Beskydy - Už se pomalu zdálo, že i ta letošní sezona bude pro provozovatele lyžařských areálů v Beskydech ekonomicky nevýhodná.

Vypoví obec smlouvu na zimní údržbu?

Ostravice - Zimní údržba místních komunikací v Ostravici je rychlejší a levnější než kdykoli v minulosti, přesto chce obec ostravské firmě, která práce provádí, vypovědět smlouvu.

Pod Beskydami vyjíždí na pomoc Čeladenský dostavník

Čeladná - Obecní automobil bude vozit seniory a handicapované do centra obce a do Frýdlantu nad Ostravicí na úřady, k lékařům, za nákupem či na poštu. Za dopravu do místa určení a zpět zaplatí pasažéři 24 korun.

Stavba tělocvičny zase pokračuje

Frýdlant nad Ostravicí - Hodiny tělocviku už měli studenti frýdlantského gymnázia trávit v nové tělocvičně. Začala růst před více než rokem a půl v těsné blízkosti školy a počítalo se s tím, že nejpozději do října 2014 bude hotovo.

Tempo investic poleví, i tak ale Frýdlant chystá řadu akcí

Frýdlant nad Ostravicí – V roce 2012 zprovoznění nového Harcovského mostu, o rok později rekonstrukce železniční stanice, loni například otevření opraveného kulturního centra… A letos?

Poplatek za odpad ve Frýdlantu se nezlevní

Frýdlant nad Ostravicí - Ani v příštím roce se obyvatelé Frýdlantu nad Ostravicí nedočkají snížení poplatku za svoz komunálního odpadu.

Mrzne. Začíná se lyžovat

Bílá-Mezivodí – Vlekaři se mohou radovat, konečně udeřily mrazy. V sobotu po 9. hodině ukazoval teploměr v lyžařském areálu v Bílé-Mezivodí minus čtrnáct stupňů Celsia.

Opravený most v Bašce je v provozu

Baška - Řidiči už opět můžou jezdit přes most, který vede nad frekventovanou silnicí I/56 mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí.

„Kdo zlobil?" Mikuláš přišel i za handicapovanými dětmi

Frýdlant nad Ostravicí – V pátek vpodvečer ovládli ulice a domácnosti Mikuláš, čert a anděl, o den později zamířili i za dětmi z klubu Míša.  

Ski areály nechtějí zdražovat

Beskydy - Ceny skipasů zůstávají stejné jako loni, výrazně se nemění ani samotné lyžařské areály v Beskydech. Vlekaři však doufají, že loňská teplá zima se opakovat nebude. 

Sjezdovka začala zasněžovat

Beskydy - Podle meteorologů, kteří nedávno zveřejnili dlouhodobou předpověď, se přívalů přírodního sněhu jen tak nedočkáme. Proto se vlekaři budou muset opět spolehnout na umělé zasněžování.

O silvestra na horách je mezi lidmi zájem

Beskydy - Silvestrovské oslavy na horských chatách v Beskydech by mohly být veselejší než v předchozích letech.

Technika v kině se mění, on zůstává

Frýdlant nad Ostravicí – Dvaatřicet let promítal filmy v původním kině ve Frýdlantě nad Ostravicí. Když ale Ivan Bačák nedávno dostal nabídku, aby zastával stejný post i v novém kinosále, zprvu váhal. „Myslel jsem, že se tu bude hlásit spousta lidí, nezaměstnaných," podotýká. Mýlil se, i proto se znovu baví svým celoživotním koníčkem.

Betlémy, adventní věnce, svíčky. Vánoční výstava táhla

Frýdlant nad Ostravicí - První adventní neděle nás teprve čeká, sváteční atmosféru už ale ve Frýdlantě nad Ostravicí navodila tradiční vánoční výstava. Dům zahrádkářů byl prakticky celý víkend v obležení návštěvníků.

Beskydské folkování ovládlo Frýdlant

V zrekonstruovaném Kulturním domě ve Frýdlantě nad Ostravicí se v sobotu konalo Beskydské folkování.

Lyžařský areál Sviňorky, jenž byl v ohrožení, se asi rozjede

Ski areál Sviňorky v Morávce byl ještě před několika týdny v ohrožení. Nevědělo se, jestli vůbec bude tuto sezonu fungovat.

Oprava mostu v Bašce bude omezovat provoz do prosince

Region - Babí léto přeje stavbařům nejen v okolí nové haly Polárka, která se dokončuje v sousedství frýdecko-místecké estakády. V regionu jsou i nyní místa, na kterých dlouhodobě platí dopravní omezení a kde chtějí stavební firmy využít současné počasí k rekonstrukcím.

Vyprodáno. Kino ve Frýdlantě táhne, návštěvníkům se líbí

Frýdlant nad Ostravicí - Šest let trvalo, než si mohli lidé ve Frýdlantě nad Ostravicí znovu zajít do kina. Od konce října nově promítá moderní kinosál v rekonstruovaném kulturním centru. A na nezájem diváků si nemůže stěžovat.

Ve volbách vládli hlavně starostové

Frýdlantsko - Vše při starém, volby do zastupitelstev na Frýdlantsku nespustily žádné zemětřesení na lokálních politických scénách. Dosavadní starostové zvítězili ve většině obcí.

Kulturní centrum nabídne i kino, které městu už chybělo

Frýdlant nad Ostravicí – Otevření nového kulturního centra ve Frýdlantě nad Ostravicí si v pátek 3. října nenechaly ujít početné davy místních obyvatel všech generací.

Domov pro pacienty s Alzeimerem v Ostravici už funguje

Domov se zvláštním režimem, jehož klienty budou lidé s Alzheimerovou chorobou či jinými typy demence, funguje od středy v Ostravici.

Bezručova chata na Lysé hoře se otevře příští rok. Záleží i na počasí

Repliku původní chaty si můžou lidé prohlédnout už nyní při dnech otevřených dveří

Kulturní dům dostává novou podobu

Nové pojetí této budovy ve Frýdlantě nad Ostravicí respektuje aktuální společenské potřeby a nabízí další možnosti využití.

Rekonstrukce frýdlantské základní školy finišuje

Frýdlant nad Ostravicí - Základní škola TGM ve Frýdlantě nad Ostravicí prochází od letošního května rozsáhlou rekonstrukcí. Pracovníci už větší část prací dokončili, provoz školy tedy nebude od začátku školního roku omezen.

V Metylovicích v sobotu otevřeli novou školu

Metylovice /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Doslova celé Metylovice se v sobotu odpoledne sešly u budovy nové základní školy, která stojí v sousedství té původní. Stará škola tak dosloužila a bude se bourat. Veřejnost měla možnost nejen sledovat slavnostní otevření s vystoupením zdejších žáků, ale také si novou školní budovu prohlédnout.

Pstruží: přítomné čekaly nejen krajové speciality

Pstruží /FOTOGALERIE/ – Milovníci regionální gastronomie a lidové hudby prožili velmi netradiční gastrofestiválek členů Beskydhostu, který se koná od 27. srpna po čtyři dny na třinácti místech v regionu.

Kvůli opravě mostu je doprava ve Frýdlantu omezena

Ve Frýdlantu nad Ostravicí opravují most na silnici vedoucí z Frýdku-Místku do Beskyd. 

ANKETA: Předvolební inventura Frýdlantu nad Ostravicí

Volby do obecních zastupitelstev se kvapem blíží. Proto vám budeme v našem novém seriálu každý srpnový čtvrtek přinášet pohled do minulosti – co se končící vládě v jednotlivých městech povedlo, a co nepovedlo, co zůstalo jen na papíře, a co skutečně z předvolebních slibů splnili?

Na opravené věži kostela jsou tři tubusy pro příští generace

V Čeladné v neděli po poledni umístili poselství pro příští generace.

OBRAZEM: Práce na silnici z Ostravice do Starých Hamrů

Řidiči, kteří jezdí kolem přehrady Šance v Beskydech z Ostravice směrem do Starých Hamrů a dále na Slovesko, musejí být v těchto týdnech hodně trpěliví a počítat se zdržením. 

Léto ve znamení oprav. Silnice v okrese obsadili dělníci

Frýdecko-Místecko - Tak perné léto už řidiči ani silničáři v okrese dlouho nezažili. Dopravní omezení či uzavírky se objevují hlavně na Frýdlantsku a Frýdecko-Místecku. Cestování se tak motoristům obvykle protáhne.

Na opravě silnice se v Kunčicích pracovalo i o víkendu

Řidiči, kteří jezdí přes Kunčice pod Ondřejníkem a Čeladnou, se v posledních dnech museli obrnit velkou dávkou trpělivosti.

Policisté odměňují vzorné řidiče nealkoholickým pivem

Možná si řeknete, že se následující situace nemůže stát. Během jízdy zastaví řidiče policejní hlídka, a když u něj nezjistí žádný problém, odmění jej nakonec pivem. Někteří šoféři se s tím v těchto dnech na vlastní kůži setkali, když projížděli přes Ostravici.  

Houby rostou! Stačí jen vyrazit

Beskydy - Letošní rok je prý díky příznivým klimatickým podmínkám pro růst hub velmi dobrý, až mimořádný a houbařům dává šanci, že se z lesa nevrátí s prázdným košíkem.  

Obchod na kolech láká

Obchod sice nemají, přesto si lidé můžou v Lubně nakoupit. Musejí ale být ve správný čas na správném místě.

Koupaliště plná lidí? Jak kde

Region - Kdo mohl, vypravil se uplynulý víkend k vodě. Slunce a teploty přesahující třicetistupňovou hranici přilákaly na koupaliště v regionu tisíce lidí. Podle některých provozovatelů je to ale jen chabá náplast na dosud bídnou sezonu.

Stavbaře čeká perné léto. Ve Frýdlantě opraví také ulici

Kromě pokračující rekonstrukce frýdlantského kulturního domu se chystají další investice

Kubina Team exhibicí ve Frýdlantu znovu pomůže charitě

Fotbalový projekt bývalého hokejisty Pavla Kubiny v sobotu znovu pomůže dobré věci. Z výtěžku jeho exhibice ve Frýdlantu nad Ostravicí bude spolufinancován nákup speciálního invalidního vozíku pro postiženou Kateřinu Matulovou.

Měrkovice slavily výročí fotbalem a dobrou zábavou

Kozlovice-Měrkovice /FOTOGALERIE/ – Hřiště v Měrkovicích v sobotu ožilo tradičním fotbalovým turnajem Mini Cup. Jeho 39. ročník byl ovšem výjimečný, protože byl spojen s oslavou 225 let od založení této místní části.

Cyklisté ocení nový přístřešek v Paskově

Odpočinkové místo s pitnou vodou může mít pro cyklisty nebo turisty podobný význam jako oáza v poušti. Jedno takové místo v pátek nově otevřeli v Paskově.

Studenti převzali ocenění za nejlepší eseje v anglickém jazyce

Frýdlant nad Ostravicí – Michal Rojíček, Jindřich Goldmann a Jan Szlaur. To jsou autoři tří nejlepších esejí v angličtině, které vznikly v rámci soutěže určené pro středoškoláky z Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí.  

Pět hvězd pro Ostravici. Areál láká golfisty pod Lysou horu

Golfový resort v Ostravici se dočkal prestižního ocenění. Německá asociace golfových hřišť udělila Ostravici nejvyšší možný pětihvězdičkový certifikát. V tuzemsku splnily náročné podmínky pouze areály v sousední Čeladné a ve Františkových Lázních.

Hluk i v neděli? Obce spoléhají na zdravý rozum a vyhlášku

Frýdecko-Místecko - Sekačky, křovinořezy a cirkulárky nechejte v neděli odpočívat, vzkazují lidem obce. Někde věří v ohleduplnost vůči sousedům, jinde si sváteční klid raději pojistili na papíře.

OBRAZEM: Dvě stě motorek dorazilo do Frýdlantu

Frýdlant nad Ostravicí – Pořádně nabitý program nabídl letošní 11. ročník motocyklové soutěže enduro O pohár Lysé hory v Beskydech, který probíhal v sobotu.  

Těžký úděl čápů v regionu. V Pržně přišli o své hnízdo

Pržno - Čáp obvykle symbolizuje nový život a návrat jara. Ne všude je ale vítaným hostem. Nový životní prostor si budou muset najít čápi, kteří by se chtěli vrátit do svého útočiště u obecního úřadu v Pržně. Hnízdo na sloupu totiž nechali pracovníci energetické společnosti odstranit.

Sluníčko zahájilo sezonu ve velkém stylu. Dětský den den lákal davy

Ostravice – Koupaliště Sluníčko v Ostravici zahájilo v sobotu sezonu tradičně ve velkém stylu. Dětský den, který start letní koupací sezony provázel, přilákal už dopoledne do areálu stovky návštěvníků. Lákadlem byla už jízda historickým parním vlakem, který do Beskyd přijel z Ostravy.

Houbaři už z lesů nosí první úlovky, pomůže jim i poradna

Milovníci houbaření se konečně dočkali i v našem regionu. Vzhledem k příznivému počasí, kdy je poměrně dost vláhy a tepla, se nemusí z lesů vracet s prázdnými košíky. 

Na horských kolech pojedou profíci i amatéři

Čeladná - V sobotu 31. května do Čeladné přijede česká biková elita na terénní závody horských kol, kterých se mohou zúčastnit i amatéři a děti. Pořadatelé pro ně připravili speciální trasy a disciplíny.  

Klub Míša slaví jubileum. Pomáhá dětem se zdravotním postižením

Frýdlant nad Ostravicí /FOTOGALERIE/ – Místo, kde hendikepy nehrají roli. Frýdecko-místecký klub Míša, který pomáhá zdravotně postiženým dětem, oslavil o víkendu patnáct let své existence.

Dostavba tělocvičny se znovu opozdí. Firma totiž zkrachovala

Frýdlant nad Ostravicí - Ještě na začátku letošního školního roku to vypadalo, že už v tom příštím se frýdlantské gymnázium dočká nové tělocvičny. Teď je jisté, že tamní studenti si musejí nechat zajít chuť. Zhotovitel stavby je totiž v insolvenci, rozestavěný objekt tak zatím nemá kdo dokončit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT