VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ

Řidiči si mohli vyzkoušet jízdu zručnosti

Frýdlant nad Ostravicí – Umíte ovládat osobní automobil? Tohle jste mohli zjistit v sobotu odpoledne ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde se uskutečnila jarní jízda zručnosti, ale nechyběla ani ukázka zásahu hasičů.

Dnes uzavřou I/56 - dálnici z Frýdku-Místku do Beskyd

Motoristé by měli počítat s tím, že oprava mostu v Bašce uzavře o víkendu hlavní spojnici mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí.

Oprava mostu o víkendu uzavře hlavní tepnu mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem

Frýdek-Místek – Řidiči, kteří o víkendu pojedou po hlavní spojnici mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí, tedy po silnici I/56, by měli počítat s dopravními komplikacemi.

Hotely v Beskydech prodávají už pobyty na letní prázdniny

Beskydy - Příjemnou letní dovolenou nemusí člověk strávit jen u moře někde v daleké cizině.

Čeladná opraví přes čtyři kilometry komunikací

Čeladná - Obec Čeladná letos opraví více než čtyři kilometry místních a veřejných účelových komunikací.

Oprava mostu v Bašce začíná, řidiče čeká dopravní omezení

Baška - Řidiči na Frýdecko-Místecku musí počítat s dalším dopravním omezením. Ve středu tam začala oprava mostu v Bašce.

OBRAZEM: Most v Kozlovicích je minulostí

Kozlovice – Stavbaři vybudují nový most přes řeku Ondřejnici v Kozlovicích-Měrkovicích, který nahradí původní. Ten byl v nedobrém technickém stavu, navíc pouze jednosměrný. Demoliční práce probíhaly tento týden, v pátek odpoledne zbývalo zbourat jen torzo mostu.

V Kozlovicích se chystá rekonstrukce silnice a mostu

Kozlovice - Zásadní rekonstrukcí projde silniční úsek mezi Palkovicemi a Kozlovicemi. Kromě pokládky nového asfaltu se stavbaři pustí do výstavby nového mostu přes řeku Ondřejnici v KozlovicíchMěrkovicích, který nahradí současný most. Ten je v nedobrém technickém stavu, navíc je pouze jednosměrný.

Rozkvetlá magnolie potvrdila příchod jara

Touto nádherně rozkvetlou magnolií se můžete v těchto dnech pokochat naproti Základní umělecké škole Leoše Janáčka ve Frýdlantu nad Ostravicí.

V Hukvaldech hodnotili nejen cestovní ruch v Beskydech

Hukvaldy - Téměř osmdesát zástupců měst, obcí a subjektů, které poskytují služby v cestovním ruchu v turistické oblasti Beskydy-Valašsko, se v minulých dnech setkalo na konferenci v Hukvaldech.

Ve Frýdlantě vykáceli stromy podél silnice

Frýdlant n. O. - Nádražní ulice ve Frýdlantě nad Ostravicí letos výrazně promění svůj vzhled.

Libušínu pomůže také pivovar Radegast

Nošovice – Pivovar Radegast podpoří prostřednictvím grantového programu Prazdroj lidem obnovu chaty Libušín na Pustevnách.

V Beskydech mapovali pohyb velkých šelem

V Beskydech opět proběhlo tradiční mapování velkých šelem. Stopy rysů, vlků a medvědů zde hledali pracovníci správ chráněných krajinných oblastí a národních parků, ke kterým se připojili další zájemci.

Pod Lysou horou se odpaloval cukr, mouka i hliník

Malenovice - Do areálu horského hotelu Petr Bezruč se ve čtvrtek sjeli nejuznávanější odborníci na bezpečnost nejen z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Konal se tady už třináctý ročník tradičního mezinárodního semináře s názvem „Bezpečnost elektrických zařízení a ochrana zdraví zaměstnanců se zaměřením na rizika nebezpečí výbuchu, požáru a prevence".

Pod Lysou horou bude bouchat - cukr, mouka i hliník

Do Malenovic se už ve čtvrtek 13. března sjedou nejuznávanější odborníci na bezpečnost z celé České republiky, ale i ze zahraničí.

Další investice za miliony. Frýdlant opraví ulici

Až se zanedlouho lidé projdou z centra Frýdlantu nad Ostravicí směrem k vlakové stanici, možná je překvapí nový vzhled Nádražní ulice. Město hodlá do proměny důležité tepny napumpovat zhruba deset milionů korun.

Frýdlantsko: obcím přibývají obyvatelé

Trend posledních let je zřejmý. Velká města přicházejí o obyvatele, podhorské vesnice se naopak rozrůstají. Některým místním to vadí.  

Střetům aut se zvěří brání odpuzovače

Nevyjdou draho, přesto zachraňují životy zvířat i řidičů. Pachové ohradníky na svodidlech podél silnic omezily střety aut se zvěří. Myslivci je chtějí aplikovat na dalších místech v regionu.  

Kněhyně se otevřela lidem

V Čeladné opravili léčebný dům, který byl u zrodu lázní. V areálu Beskydského rehabilitačního centra začal v minulých dnech opět sloužit klientům centra Léčebný dům Kněhyně.

Obec Pstruží láká na klid

Úchvatný výhled na Lysou horu, klidné prostředí a solidní dostupnost do okolí. To vše nabízí obec Pstruží, která leží nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí.

Stavbaři se v Metylovicích činí na nové škole

Výstavba nové základní školy v Metylovicích je v plném proudu. Počítá se s tím, že dokončena bude už letos v červenci, náklady mají dosáhnout zhruba 28 milionů korun. 

Park u nádraží prochází celkovou renovací

Park u vlakového nádraží ve Frýdlantě nad Ostravicí dlouhou dobu nepatřil k místům, které by obyvatelé města ukazovali turistům s nadšením.

Z kulturního domu se stalo staveniště

Kulturní dům a Galerie uměleckého smaltu a litiny ve Frýdlantu nad Ostravicí prochází proměnou. 

OBRAZEM: Festival v Morávce se ujal, místním se program zamlouvá

Vrchol Festivalu sněhu. Tak se jmenovala akce, která se v sobotu uskutečnila v areálu ZŠ Morávka.

Silný mráz vlekařům pomohl. Na horách se začíná lyžovat

Pozdě, ale přece. Razantní ochlazení v minulých dnech a několik centimetrů nového sněhu vyvolalo úsměv na jinak zasmušilých tvářích provozovatelů lyžařských areálů v Beskydech. Konečně mohou intenzivně zasněžovat.

Noční mrazy zachraňují vlekaře

Noční mrazy zachránily provoz lyžařského areálu v Bílé. Jeho provozovatel Jaroslav Vrzgula ještě v neděli zvažoval, že zastaví vleky.

Změny na železnici. Modernizují se tratě i stanice

Železniční doprava na Frýdecko-Místecku i Třinecku se znatelně mění. Opravují se vlakové stanice, modernizují se rozsáhlé traťové úseky. Změny navíc budou pokračovat i nadále – chystá se například oprava třineckého vlakového nádraží.

Některé školy ruší lyžařské kurzy, jiné čekají na bílý únor

Absence sněhu v Beskydech dělá vrásky nejen vlekařům, ale i pedagogům a školákům.  

Děti se ve frýdlantské školce naučí pěstovat a sklízet úrodu

Mateřská škola Janáčkova ve Frýdlantě nad Ostravicí uspěla v programu na podporu environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty, který je zaměřen na aktivity na školních zahradách.

Výstraha: V regionu bude foukat velmi silný vítr

Výstrahu kvůli silnému větru vydal Český hydrometeorologický ústav.

Ski areály jsou bez lyžařů a bez tržeb

Mizérie lyžařské sezony v Beskydech pokračuje. Po propásnutých vánočních svátcích museli ve většině areálů odpískat také populární silvestrovské a novoroční lyžovačky.  

Metylovičtí se letos dočkají nové školy

V Metylovicích letos dokončí výstavbu nové základní školy. Hotovo by mělo být v červenci, náklady, které dosáhnou zhruba 28 milionů korun, obec uhradí ze svého rozpočtu. Stará škola je v žalostném stavu a bude zbourána. 

V lyžařských areálech myslí i na nejmenší

Sněhu je v Beskydech prozatím poskrovnu a většina lyžařských areálů na zahájení letošní sezony netrpělivě čeká. Jedním ze středisek, kde se lyžuje, je areál v Bílé. A na své si tam přijdou i ti nejmenší. 

Lyžaři sjezdovky útokem nebrali

Kdo si chtěl po Štědrém dni vyrazit na lyže, mnoho možností v Beskydech neměl. Deník vyrazil na první svátek vánoční na sjezdovky v Bílé a Mezivodí, aby zjistil, jaký je o lyžování zájem.

Ve Lhotce lidé oceňují hlavně klid

V rámci pravidelné rubriky Návštěva bez ohlášení tentokrát Deník zavítal do podhorské obce Lhotka, která se nachází pod Ondřejníkem. První písemná zmínka pochází z roku 1359. Lhotka je členem Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice a Mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy. V současné době zde žije okolo 530 obyvatel.

Nová střecha či bezbariérový přístup. Středisko se promění

Frýdlant nad Ostravicí - Nejdříve střecha, pak oprava jižního křídla budovy. Středisko sociálních služeb ve Frýdlantě nad Ostravicí se už brzy dočká zásadní rekonstrukce.

Farmářské trhy jsou dnes ve Frýdlantu nad Ostravicí

Frýdlant nad Ostravicí - Farmářské trhy ovládnou dnes prostranství před obchodním domem OMMA v centru Frýdlantu nad Ostravicí.  

Školáci si to rozdali v matematice, uspěl Frýdlant

Frýdek-Místek - Zlatá cihla, tak se nazýval druhý ročník soutěže v matematice, kterou pro žáky základních škol připravilo Gymnázium a SOŠ Frýdek-Místek v Cihelní ulici.

Žena: Uvěznit nás může sníh

Ostravice - Deník v rámci rubriky Návštěva bez ohlášení zavítal tentokrát do Ostravice. První zmínku o obci, ve které v současné době žije přes dva tisíce obyvatel, nalezneme v historických pramenech v roce 1676.

OBRAZEM: Ve Frýdlantě se koná oblíbená vánoční výstava

Frýdlant nad Ostravicí – Už od sobotního rána proudily do Domu zahrádkářů ve Frýdlantě nad Ostravicí davy lidí. Organizátoři tam totiž zahájili tradiční vánoční výstavu, která se mezi návštěvníky těší velké oblibě.

V Kunčicích přibývá obyvatel

Kunčice pod Ondřejníkem - Už mnoho let je podhorská obec vyhledávaným rekreačním střediskem. O víkendech pravidelně míří do Kunčic pod Ondřejníkem řada chatařů, stabilně navíc vzrůstá počet obyvatel, kteří v obci žijí celoročně. Lidem se v Kunčicích zkrátka líbí.

Přestavba stanice finišuje. Na cestující čekají velké změny

Frýdlant nad Ostravicí - Přestavba železniční stanice ve Frýdlantě nad Ostravicí se blíží ke zdárnému konci. Jedním z konkrétních výsledků rekonstrukce jsou zvýšená nástupiště, na která se cestující dostanou novým podchodem.

Sezona vykradačů chat začíná. Bránit se dá různě

Region - S příchodem chladného počasí chataři tradičně opouštějí své chaty a rekreační chalupy. Řada rekreačních nemovitostí se tak ocitne bez dozoru, mnohdy i bez řádného zajištění. I proto se někteří lidé vracejí na jaře do prázdných místností. Zimní spánek se totiž netýká zlodějů.

Bezručova chata na Lysé hoře roste podle plánu

Beskydy - Výstavba Bezručovy chaty na Lysé hoře pokračuje podle plánu. Na budovu, která má stát třicet milionů korun, přispívají i okolní obce. Jejich starostové se v pátek přímo na nejvyšším vrcholku Beskyd podívali, jak stavba pokročila.

Radnice ve Frýdlantě nás přehlíží, stěžují si Lubenští

Frýdlant nad Ostravicí-Lubno - Obyvatelé Lubna si stěžují na závažný problém. Vesnice, která spadá pod Frýdlant nad Ostravicí, se prý dlouhodobě potýká s nedostatkem investic ze strany města. Starostka Frýdlantu Helena Pešatová kritiku odmítá.

O cyklobusy je mezi lidmi zájem

Beskydy Jízdě na kole se v tuzemsku s oblibou věnuje řada lidí. Frýdecko-místecký region nabízí cyklistům rozmanité možnosti, problémem ale může být kopcovitý terén. Cyklistům se však nabízí možnost, jak se přiblížit cíli, aniž by museli šlápnout do pedálů.  

Muž se stále marně snaží zjistit, proč zemřela jeho sestra

Havířov - Kauza podezřelého úmrtí čtyřicetileté Věry Krosčenové se nezbavuje otazníků, které ji provázejí od samého počátku.

Ústav čelí podezření, že otrávil pacientku silnými léky

Havířov, Pržno - Řada otazníků visí nad podezřelým úmrtím čtyřicetileté Věry Krosčenové. Z výsledků pitvy vyplývá, že duševně nemocná žena mohla být otrávena léky. Je toto důvod, proč byla zpopelněna bez vědomí příbuzných? Těžko říct. Vina za její smrt však padá především na vedení ústavu, kde žena žila.

OBRAZEM: V Kozlovicích se lidé bavili s kapelou Trifid

Kozlovice - Narvaný lidmi všech generací byl v pátek 2. srpna večer areál restaurace Na koupališti v Kozlovicích.

Vyžití pro starší děti vázne

Pržno - Deník se včera v rámci rubriky „Návštěva bez ohlášení" podíval do Pržna. Ptali jsme se místních, jak se jim v obci žije, s čím jsou spokojeni, ale i na to, zda jim v jejich vesnici něco chybí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT