VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLUNKOV

AKTUALIZOVÁNO

V Beskydech a Jeseníkách to bude pořádně foukat

Pro celý víkend platí výstraha meteorologů před silným větrem, námrazou a ledovkou. Na vrcholech hor může foukat extrémně silný vítr o rychlosti až 140 km/h.

Hrčava chce nalákat turisty, postaví repliku opevnění

Výstavba repliky historické tvrze Šance má zelenou. Zatímco v minulosti tvrz sloužila k obraně proti tureckým vojskům, v budoucnu má lákat turisty k návštěvě česko-slovensko-polského trojmezí.

V Mostech u Jablunkova o víkendu vládl folklor

Desítky vystupujících, návštěvníci v krojích, pohodová atmosféra. Kulturní dům PZKO v Mostech u Jablunkova opět praskal ve švech – uskutečnil se tam už šestatřicátý ročník akce s názvem Gorolski bal.

Vleky v Mostech kvůli nedostatku sněhu stojí

Vlekaři ze skiareálu Mosty u Jablunkova netrpělivě vyhlížejí meteorology slibované mrazy. Na sjezdovce zůstalo po posledních dnech, kdy teploměry ukazovaly více než 10 stupňů Celsia, pouze 5 až 25 centimetrů sněhu a vleky stojí.  

Beskydy jsou téměř bez sněhu, lidé ale pobyty neruší

Na silvestrovské oslavy se chystají také horské chaty v Beskydech. Podle oslovených provozovatelů chat je navzdory neobvyklému počasí zrušených rezervací minimum.  

OBRAZEM: Teplo jako v Africe... ale v Mostech se lyžuje

Zatímco okolní kopce mají na zimu nepřirozenou hnědou či zelenou barvu, na sjezdovce ve skiareálu v Mostech u Jablunkova se během vánočních svátků lyžuje. V noci, kdy teplota padá pod nulu, vlekaři zasněžují umělým sněhem, kterého je na sjezdovce momentálně minimálně 40 centimetrů.

Lyžařské areály v Beskydech hlásí střední návštěvnost

Beskydy - Lyžařské areály v Beskydech zaznamenaly během končícího víkendu střední, či dokonce podprůměrnou návštěvnost. 

Lyžovat chtějí brzy i pod horami

Region - Podaří se v níže položených lyžařských areálech zahájit sezonu ještě před vánočními svátky? Jisté to není, byť provozovatelé středisek tvrdí, že pro to udělají maximum.

Lyžařská sezona v Beskydech tento víkend ještě nezačne

Beskydy - Ještě několik týdnů mohou lyžaři nechat své sportovní vybavení ležet v koutě. Ačkoli na mnoha místech v Beskydech je přes deset centimetrů sněhu a teploty v minulých dnech spadly několik stupňů pod bod mrazu, lyžařská sezona hned tak nezačne.

Setkání s vlkem? Zážitek na celý život

Beskydy – Několik let koordinuje dobrovolníky vlčích hlídek a všestranně se podílí na projektu ochrany velkých šelem v Beskydech. Leonu Machalovou ochranářské aktivity zkrátka baví. I proto působí v Hnutí Duha, které se zabývá ekologickými tématy.

Zmapují oblast pro potřeby obrany státu

Třinec - Úřady oznámily, že příslušníci Vojenského geografického a hydrometeorologického úřadu Dobruška budou v rámci plnění úkolů pro potřeby obrany státu ve dnech 25. až 28. listopadu provádět místní šetření pro obnovu vojenských topografických map ve správním obvodu rozšířené působnosti Třince.

Výsadba stromů a keřů ve zvířecím koridoru má usnadnit migraci velkých savců

Jablunkov /FOTOGALERIE/ - První jabloně, duby a buky začali vysazovat obyvatelé Jablunkova a další dobrovolníci společně s Hnutím DUHA na rozlehlé louce v lokalitě Městská Lomná. Jedná se o jediný nezastavěný pás krajiny mezi Moravskoslezskými a Slezskými Beskydami. 

Beskydské lyžařské areály finišují s přípravami před novou sezonou

Region - Na Frýdecko-Místecku je poměrně dost lyžařských areálů, ve kterých se dá dobře zalyžovat. Už v současné době se provozovatelé a majitelé sjezdovek připravují na další lyžařskou sezonu, která se pomalu blíží. 

Silničáři přestavují auta a chystají se na sněžení

Region - Oficiální období zimní údržby začíná na silnicích v Moravskoslezském kraji (MSK) 1. listopadu a končí 31. března.  

OBRAZEM: V Mostech hráli ochotníci v lidovém nářečí

Mosty u Jablunkova - Dům PZKO v Mostech u Jablunkova hostil v sobotu druhý ročník přehlídky amatérských divadelních souborů, které hrají v nářečí.

OBRAZEM: Na Hrčavě se konalo Filmové babí léto

Hrčava - Hlavní část letošního Filmového babího léta se konala v Hrčavě. Snímky se promítaly v sále kulturního domu. Jednadvacátý ročník festivalu probíhal na pěti místech a ve třech státech. 

Mezinárodní cvičení hasiče připravilo na únik argonu

Mosty u Jablunkova - Dvě jednotky hasičů z Třince a Čadce se zapojily ve čtvrtek 26. září do mezinárodního cvičení na území Slovenské republiky. Konalo se nedaleko silničního přechodu Mosty u Jablunkova - Svrčinovec na odstavné ploše po bývalé celnici.

Houby rostou, lidé berou lesy útokem

Beskydy - A je to tady, houby rostou! Na tohle někteří čekali celé léto, nyní je ten okamžik, kdy mohou brát lesy útokem.

Slezské dny jsou v Dolní Lomné

Dolní Lomná - Slezské dny v Dolní Lomné zaznamenají během víkendu svůj čtyřiačtyřicátý ročník. Tradiční folklorní akce se uskuteční v areálu Matice Slezské.

Tradiční dožínky v Návsí přilákaly nejen zemědělce

Návsí – Dožínkám v Návsí přálo počasí. Sobotní akce odstartovala tradičním průvodem, který vyšel od obecního úřadu, lidé se poté až do noci bavili na hřišti „U pily".  

Tunely v Mostech ožívají na výstavě v dřevěnce

Mosty u Jablunkova - Gorolské turistické informační centrum v Mostech u Jablunkova společně s Železničním muzeem moravskoslezským připravilo v prostorách dřevěnky na Fojtství poutavou výstavu o historii a současnosti jablunkovských železničních tunelů.

Při výletech vyhrává pohodlí osobního auta

Region - Teplé letní dny doslova lákají k nějakému výletu. Je přece škoda sedět doma. Zbývá se jen rozhodnout, kam vyrazit, a hlavně jakým způsobem autem, vlakem, autobusem. Deník se ptal na názory lidí v regionu a na prvním místě nakonec bylo „pohodlí".

Beskydský hoteliér: Nejslabší rok za 15 let

Region - Sezona dovolených je v plném proudu, ale hotely, penziony a horské chaty v Beskydech jsou plné jen výjimečně.  

OBRAZEM: Koncert Tomáše Kluse a Oázy v Dolní Lomné

Dolní Lomná - Zlatý slavík Tomáš Klus měl ve čtvrtek 1. srpna svou koncertní zastávku v amfiteátru v Dolní Lomné. 

V regionu je velké sucho, kvůli kterému hrozí požáry

Region -bVelmi velké sucho momentálně panuje i na Frýdecko-Místecku. Ovšem vysoké letní teploty, menší množství srážek a zvýšený pohyb osob ve volné přírodě vytváří kombinaci, která může přinést požáry v lesích, lesoparcích, na lukách, polích a dalších volných prostranstvích. 

Hledají bič na drzé šoféry kamionů u hranic

Region - Na Jablunkovsku o tom vědí své: drzost některých polských řidičů kamionů nezná mezí.

OBRAZEM: Jackové opět ovládli Jablunkov

Jablunkov – Mezinárodní dětský folklorní festival Jackové dětem, to je pro Jablunkov a okolí obrovská událost. Nejinak tomu bylo i po celý páteční den.

Městský les v Jablunkově ožije folklorním festivalem

Jablunkov - Mezinárodní dětský folklorní festival Jackové dětem, to je pro Jablunkov a okolí obrovská událost. Patnáctý ročník akce se koná 31. května. Program v městském lese začne v 9 hodin programem pro školy, ve kterém vystoupí Jackové.

Jablunkovské děti závodily před zraky Šárky Kašpárkové

Jablunkov – Tělocvična jablunkovské základní školy patřila okresnímu kolu soutěže Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů (OVOV). Mladé sportovce přijela povzbudit Šárka Kašpárková, mistryně světa v trojskoku z roku 1997, a na výkony dětí byl zvědavý i její životní partner a známý atletický trenér Michal Pogány.

OBRAZEM: Den Země v Goralii. Úklid Olše

Hrádek - Den Země v Goralii. Tak se jmenovala sobotní akce, při které lidé v Hrádku zhruba dvě hodiny uklízeli břehy řeky Olše a okolní lesy. Sraz byl u obecního úřadu, účastníci dostali i mapku. 

OBRAZEM: Díky hokejové sázce mají děti stavebnice

Jablunkov – „To vám posílají hokejisté." S touto větou přišel ve čtvrtek Jan Czudek mezi děti z jablunkovské mateřské školy. Generální ředitel Třineckých železáren jim předal polytechnické stavebnice, a to společně s Dmitrijem Ščukou, předsedou představenstva společnosti EVRAZ VÍTKOVICE STEEL.

Jablunkovští dostanou milion na hřiště mezi paneláky

Jablunkov – Celkem 1 036 232 korun získá město Jablunkov na vybudování víceúčelového sportovního hřiště. Peníze poskytne Nadace OKD. V rámci projektu s názvem „Máme si kde hrát!" bude na sídlišti v blízkosti Mariánského náměstí zřízen prostor pro aktivní trávení volného času.

Jan Gomola: Na záchranu máme, ale musíme se o ni porvat

Jablunkov – Rok 2012 vejde do historie fotbalistů Jablunkova jako jeden z nejhorších v historii. Spartak během něho nasbíral pouhých patnáct bodů – sedm na jaře a osm na podzim. Na jaře ho čeká bitva u udržení. Trenér Jan Gomola věří, že to jeho mužstvo zvládne a o I. B třídu nepřijde.

Folklórní slavnosti Gorolski Święto, to už je opravdu tradice

Jablunkov – K folkloru v našem regionu neodmyslitelně patří také folklorní přehlídky či setkání. Mezi největší patří Gorolski Święto, které letos v Jablunkově zaznamená již 66. ročník.

Ochrana osobních údajů: Rodiče a jubilanti se musejí hlásit sami

Jablunkov - Jablunkovský místostarosta Petr Gawlas, který je současně předsedou komise pro občanské záležitosti při městské radě, upozornil, že vzhledem k platnosti zákona o ochraně osobních údajů a novele zákona o evidenci obyvatel město již nadále nemůže získávat informace z centrálního registru o jubilantech a nově narozených dětech pro účely zmíněné komise.

OBRAZEM: Mosty u Jablunkova ovládl o víkendu folklor

Mosty u Jablunkova – Bal gorolski, přehlídka lidových kapel a folklorních souboru, vernisáž výstavy věnované salašnictví či posezení u cimbálu, tohle byl program, který si lidé v Mostech u Jablunkova mohli užít od pátku do neděle.

Powermetalová skupina Witch Hammer vydavá další album

Jablunkov - Skupina Witch Hammer patří ke špičce powermetalové scény u nás a nyní tato jablunkovská formace připravuje nové album.

V Jablunkově otevírají hotel. Sloužit bude především rodičům a dětem

Jablunkov - Sychravo, deštivo, zima a nevlídné počasí. V takovém období se vymýšlí program pro své ratolesti mnohem hůře než v létě.

O vánoční a silvestrovské pobyty na horách je zájem

Beskydy - Hoteliéři si pomalu mnou ruce. Již v těchto dnech přijímají objednávky na vánoční a silvestrovské pobyty, o které je zájem.  

OBRAZEM: Chovatelé vystavovali exotické ptáky

Jablunkov - Chovatelé z Jablunkova připravili o víkendu tradiční výstavu exotického ptactva a kanárů. Jejich středisko v Bělé navštívily stovky lidí. 

Muže vážně zranil padající strom

Jablunkov – Pomoc záchranářů potřeboval v pátek odpoledne muž, jehož na Jablunkovsku zranil padající strom.

Žena z Písečné se pere s opravou domu pro devět dětí

Písečná - „Nikdy by mě nenapadlo, že ze mě bude stavař," říká Jana Borkovcová, žena, která se v Písečné na Jablunkovsku stará o devět dětí z dětských domovů.

OBRAZEM: Zlatá olympijská medaile dorazila do Jablunkova

Jablunkov – Těsně před čtvrtečním polednem bylo na nádvoří jablunkovské základní školy v Lesní ulici pořádně živo. Každou chvíli zde totiž měl dorazit olympijský vítěz z letošních londýnských her – Jaroslav Kulhavý.

Kulturní dům je uzavřen 25 let. Kdy se otevře, nikdo neví

Jablunkov - Město Jablunkov nedokončený objekt prodalo soukromé firmě, ta žádá o dotaci.

Mladý muž se chtěl zabít skokem z mostu

Mosty u Jablunkova - Devětadvacetiletý muž se v úterý 25. září kolem poledne pokusil zřejmě spáchat sebevraždu skokem z mostu nad rychlostní komunikací I/11 v Mostech u Jablunkova.

Dobrovolníci z Duhy čistili les u Mostů u Jablunkova

Mosty u Jablunkova - Hnutí DUHA Olomouc pořádalo očistu lesa v oblasti severovýchodně od Mostů u Jablunkova.  

Policie při cvičení v Beskydech likvidovala teroristy

Mosty u Jablunkova - Jedna z hlavních fází čtyřdenního cvičení se konala ve čtvrtek dopoledne v Beskydech. Zatímco o několik hodin dříve vojáci zneškodnili útočníky, kteří chtěli bombou ukrytou v autě vyhodit do vzduchu elektrárnu, ve čtvrtek policejní jednotky zlikvidovaly buňky teroristů v pohraničí.

OBRAZEM: V Návsí se konaly tradiční dožínky

Návsí - Dožínky v Návsí přilákaly v sobotu odpoledne celou obec. Čtvrtý ročník akce začal tradičním dožínkovým průvodem, lidé se poté bavili na hřišti u pily. 

V Jablunkově se veřejnosti otevřel nový lesní areál

Jablunkov - Lesy ČR nedávno otevřely v Jablunkově „Les pro hru i poznání". Jde o zcela nový a volně přístupný vycházkovo-odpočinkový vzdělávací areál o lese a přírodě.

Zemědělec kosil a sklízel cizí pole

Bukovec – Policisté z Jablunkova pátrají po vychytralém zemědělci, který v minulých dnech v obci Bukovec na loukách o rozloze několik hektarů pokosil travní hmotu určenou k senáži.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT