VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLUNKOV

Na jarmarku v Komorní Lhotce vystoupí i Vašo Patejdl

Komorní Lhotka - V obci v sobotu pořádají 13. ročník Ligotského jarmarku. Celý den bude provázen bohatým kulturním programem, ve kterém vystoupí taneční a hudební soubory z regionu a z Polska, k vidění bude ukázka lidových řemesel, stánkový prodej, historický kolotoč a skluzavka. 

Sliboval vyléčit rakovinu, nyní se o něj zajímá policie

Jablunkovsko, Chotěboř - Jednapadesátiletý muž z Chotěboře na Havlíčkobrodsku podal začátkem července trestní oznámení na údajného léčitele z Frýdecko-Místecka Nikolaje Lukacenka přezdívaného mistr Luka a jeho ženu Karmen Lucenkovou. 

Na Jablunkovsku vzniklo nové sdružení hájící zájmy regionu

Jablunkov - Šestnáct obcí na území Jablunkovska a dalších 21 ziskových a neziskových subjektů založilo na ustavující členské schůzi v Bystřici zájmové sdružení právnických osob MAS Jablunkovsko. 

OBRAZEM: Jablunkov patřil o víkendu jarmarku

Jablunkov – Dny města Jablunkova a jarmark slavili během víkendu Jablunkovští i ti, co zde dorazili. Samotná akce začala již v sobotu, kdy areál v městském lese hostil odpoledne a večer několik koncertů.

OBRAZEM: Kapela Blaf hrála na Kamenitém

Dolní Lomná – Horská chata Kamenitý v Dolní Lomné zažila v sobotu odpoledne koncertní vystoupení skupiny Blaf.

Jablunkov se opět připravuje na unikátní festival

Jablunkov – Specifická kultura beskydských gorolů se znovu po roce představí v Jablunkově. Organizátoři připravují už pětašedesátý ročník tradičně hojně navštěvovaného festivalu s názvem Gorolski Święto.

V sobotu se v Dolní Lomné koná tradiční Festival na pomezí

Dolní Lomná – Areál Matice Slezské v Dolní Lomné ožije 7. července znovu již 20. ročníkem Festivalu na pomezí.

Jedenáctý ročník Mostecké věže se blíží. Uzávěrka přihlášek je v pátek

Mosty u Jablunkova – Šachový oddíl z Mostů u Jablunkova pořádá o víkendu tradiční turnaj v rapid šachu – Mostecká věž. Přihlášku můžete podat do pátku 22. června.

Muž nafukoval bazén kompresorem a přizabila ho elektřina

Mosty u Jablunkova – Záchranáři v neděli dopoledne zasahovali u vážného úrazu. Před půl desátou bylo operační středisko požádáno o vyslání pomoci do Mostů u Jablunkova k muži, kterého zasáhl elektrický proud.

OBRAZEM: Radovánky v Jablunkově se vydařily

Jablunkov – Radovánky ZŠ Jablunkov přilákaly v sobotu odpoledne davy lidí. Akce má ve městě obrovskou tradici.

Farníci v Hrádku vybudovali ubytovnu pro matky s dětmi i důchodce

Hrádek - V kopci nad Hrádkem vyrostla stavba, která se stala dominantou celého údolí. Vkusná přístavba původní fary, jež zdálky připomíná palác, nabídne ubytování 80 lidem, kteří se dostali do špatné sociální situace.

Beskydské sjezdovky jsou využívány i bez sněhu, výběr atrakcí je široký

Region - Beskydské ski areály se pomalu připravují na start letní sezony. Atrakce jsou v provozu, i když někde pouze dva dny v týdnu. 

Dřevorubec si při práci v lese pilou poranil ruku

Jablunkov – Vážný pracovní úraz se přihodil v pondělí 7. května před půl dvanáctou v lese nad Jablunkovem.  

AKTUALIZOVÁNO

Na Jablunkovsku hledali 17letého mladíka. Našli ho v pořádku

Jablunkov - Velká pátrací akce se konala na Jablunkovsku. Policisté, členové horské služby i myslivci hledali mladíka,který v pátek odpoledne odešel z domova.

Policie v Mostech vyšetřuje útok radního na zaměstnance radnice

Mosty u Jablunkova - Jeden z radních v Mostech u Jablunkova má prý zaděláno na pořádný skandál. Celá obec totiž hovoří o tom, že o víkendu měl v opilosti surovým způsobem napadnout zaměstnance obce.  

Pohádkové bytosti budou provázet turisty v Bukovci

Bukovec - Vznikne zde areál s naučným okruhem na motivy pohádek z devíti evropských zemí, který bude doplněný stezkou pro bosé nohy a lanovým labyrintem. Umožní to dotace 8,3 milionu korun.

Cenu města udělí také Jablunkov

Jablunkov - Jablunkovští zastupitelé schválili pravidla pro udílení Ceny města.

Martynek: Letošní lyžařská sezona se mi vůbec nehodnotí dobře

Mosty u Jablunkova - Šéf skiareálu v Mostech u Jablunkova Alois Martynek nezastírá, že letošní sezona byla podprůměrná.   

V Beskydech a Jeseníkách lze ještě lyžovat

Region - V některých lyžařských areálech v Beskydech se stále ještě lyžuje, většina lyžařských středisek už ale letošní sezonu ukončila. I v centrech, která jsou ještě v provozu, je zájem lyžařů minimální.

V Mostech u Jablunkova už spustili část letního programu

Mosty u Jablunkova - Návštěvníci Mostů u Jablunkova se mohou projet na bobové dráze. Místní ski areál tento nevšední zážitek nabízí celoročně, zájem o atrakci však tradičně stoupá právě v jarních měsících.

OBRAZEM: Lyžaři se ještě nevzdávají

Mosty u Jablunkova – Jaro je tady, ale lyžaři stále mají možnost vyrazit do některých lyžařských areálů v Beskydech. Snímek je ze sobotního dopoledne z Mostů u Jablunkova. 

Jablunkovský Bunkr skončí, další kluby se drží nad vodou

Jablunkov – Nízkoprahový klub v Jablunkově ukončí do měsíce svou činnost. Nepodařilo se totiž sehnat statisíce korun na jeho další fungování. Provoz Bunkru do loňska zajišťovaly evropské peníze.

Hasiči varují před nebezpečím spalování suché trávy

Region - Obyčejné pálení trávy a větví na zahrádkách může skončit tragicky. Oheň se na otevřeném prostranství rychle šíří a snadno se může vymknout kontrole. Své o tom vědí hasiči, kteří každoročně vyjíždějí k desítkám podobných požárů.

Hořelo nákladní auto v Návsí, škoda je téměř milion korun

Návsí – Tři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek dopoledne v Návsí u požáru nákladního automobilu Tatra 815. Vezl dřevo, konkrétně bukovou kulatinu. Požár se obešel bez zranění, ale celková škoda je předběžně odhadnuta na 950 tisíc korun. Informoval o tom mluvčí hasičů Petr Kůdela.  

V Beskydech sčítali chráněné druhy. Rysy, vlky i medvědy

Region - Mapování velkých šelem proběhlo v Beskydech. Stopy rysů, vlků a medvědů zde hledali pracovníci správ chráněných krajinných oblastí a národních parků. K nim se připojili další zájemci.

Kvůli hluku chtějí prodloužit bariéru v Hrádku o desítky metrů

Hrádek, Návsí – Miliardová koridorová stavba v Hrádku je od loňského léta hotová, ale část místních obyvatel to tak nevnímá. Lidé doufají, že se jim podaří přesvědčit investora, že v části Harcov je nutné prodloužit jednu z protihlukových bariér.

Jablunkovští pořádali tradiční Jackovský ples

Jablunkov /FOTOGALERIE/ – Jackovský ples je v Jablunkově populární. Pátý ročník akce, který se v sobotu konal v domě PZKO, přilákal návštěvníky všech generací.

Bal gorolski opět spojil folklor a výbornou zábavu

Mosty u Jablunkova /FOTOGALERIE/ – Bal gorolski, akce s obrovskou tradicí a kreditem, má za sebou 34. ročník.

Jablunkovští zatrhli odtržení osady Černé

Jablunkov- Lidé chtějí žít v Bocanovicích, město změnu hranic odmítlo. Malá osada Černé zůstává dál součástí šestitisícového Jablunkova.

Požár polského kamionu se třemi dodávkami na korbě

Mosty u Jablunkova - Tři hasičské jednotky zasahovaly ve čtvrtek 15. prosince navečer u požáru polského kamionu Mercedes Actros, který začal hořet nedaleko slovensko-českého hraničního přechodu v Mostech u Jablunkova.

Suchý listopad. Někde vysychají zdroje pitné vody

Region – Absolutně nejsušší listopad od doby, kdy se srážky měří, začal ovlivňovat obyvatele severu Moravy a Slezska. V některých oblastech vyschly zdroje pitné vody.

Pod koly automobilu zemřel další člověk

Jablunkov – Tragické nehody, při kterých v posledních dnech umírají chodci, pokračují. V pondělí odpoledne zemřel pod koly automobilu šestadvacetiletý slepec v Jablunkově.

Ondřej Bazgier na housle zahraje i Bacha

Mosty u Jablunkova – Sobotní Gorolský den s jídlem, který v Mostech u Jablunkova představil regionální speciality, nabídl i hudební menu v podání dvou mladých lidových muzikantů. Jedním z nich byl houslista a zpěvák Ondřej Bazgier.

Zdevastovanému kulturáku se blýská na lepší časy

Jablunkov – Populární kapela Blaf sice hraje od poloviny 80. let minulého století, v kulturní domě v domovském Jablunkově se však nikdy oficiálně nepředstavila. Je za tím těžko uvěřitelný fakt: rekonstrukce kulturáku, zahájená v roce 1987, ještě nějakou dobu potrvá.

Při nehodě zemřel řidič osobáku

Mosty u Jablunkova /FOTOGALERIE/ – Tragická dopravní nehoda se stala v úterý 15. listopadu krátce po půl deváté ráno na silnici I/11 mezi Mosty u Jablunkova a Dolní Lomnou.

Hromadná srážka s pěti zraněnými zastavila provoz

Hrádek /AKTUALIZOVÁNO/ – Na silničním průtahu Hrádkem se v pátek stala zatím nejzávažnější nehoda od květnového spuštění provozu. Krátce před třetí hodinou odpoledne zde havarovalo osm vozidel. Na místo letěl vrtulník, záchranáři ošetřovali pět zraněných.

V Mostech budou v pátek dražit vytesané sochy

Mosty u JablunkovA - Dražba soch, které řezbáři vytesali na letošní soutěži Lyoness cup 2011 v Mostech u Jablunkova, se uskuteční v pátek 4. listopadu ve zdejším hotelu Grůň. O hudbu se po celý večer postará Zdeněk Krásný.

Rodina Zowadova ovládla sportovní odpoledne

Jablunkov - Vítězem jedenáctého ročníku rodinného turnaje v malé kopané, který se nedávno uskutečnil na fotbalovém stadionku v Jablunkově, se stali Zowadovi. Loňští obhájci prvenství Walkovi skončili na druhém místě.

Sociální služby představí svou činnost

Jablunkov - Celorepubliková akce s názvem Týden sociálních služeb, která proběhne od 10. do 16. října, nabídne příležitost i několika organizacím v Jablunkově. Ty pro zájemce pořádají dny otevřených dveří.

Stovky lidí sledovaly v Jablunkově v akci formany

Jablunkov /FOTOGALERIE/ – Živí koně zápolící se dřevem, to bylo hlavním lákadlem formanských závodů v jablunkovském areálu Vojtěchov.

Hořel kamion i převážená nová auta

Mosty u Jablunkova /FOTOGALERIE/ – Polský kamion Mercedes Actros hořel ve středu večer v Mostech u Jablunkova. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

Pátrání po houbařce pokračuje. Nepomohl ani vrtulník s termovizí

Jablunkov /AKTUALIZOVÁNO/ –Policisté už od neděle 11. září pátrají po jednasedmdesátileté ženě z Jablunkova, která se ztratila, když šla na houby. Podle příbuzných, kteří požádali policii o pomoc, do lesa odešla v neděli okolo sedmé hodiny ranní, jenže se už domů nevrátila.

Kapela Blaf zpívá ve slezském nářečí

Jablunkov /VIDEOKLIP/ – Populární Blaf baví lidi už čtvrt století. Jeho lídrem je zpěvák a houslista Tomáš Tomanek. V rozhovoru prozradil, proč chtěl měnit název skupiny, jak to vypadá s připravovaným cédéčkem a co si pořídil kvůli své vášni pro turistiku.

Miliony z dotace jdou zejména na hotel v Bukovci

Bukovec – Velká část sedmdesátimilionové dotace, která má brzy zatraktivnit osm turistických cílů v Beskydech a dalších oblastech, putuje na výstavbu wellness hotelu v Bukovci na Jablunkovsku.

Víkend bude v Dolní Lomné patřit opět folkloru

Dolní Lomná - Velká přehlídka folkloru nazvaná „Slezské dny“ se koná o víkendu 10. a 11. září v národopisném areálu Matice slezské v Dolní Lomné, kde ve dvou přírodních amfiteátrech probíhá souběžně program po oba dny festivalu.

Zastávku do jara nestihnou, tunel bude za dva roky

Třinec, Mosty u Jablunkova – Práce na modernizaci železnice v regionu pokračují. Přitom přesně před rokem podle ministerstva dopravy patřily úseky Mosty u Jablunkova – Bystřice a Bystřice – Český Těšín mezi akce, u nichž se počítalo s postupným utlumením. Že k tomu zřejmě nedojde, informoval Deník loni v září s odkazem na osloveného pracovníka Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).

Biskup Lobkowicz povede procesí na Trojmezí

Hrčava – Poutníci z České republiky, Slovenska a Polska zamíří v sobotu 27. srpna na Trojmezí u Hrčavy, kde se dotýkají hranice tří států. V deset hodin zde bude pro věřící tří sousedních národů sloužit mši svatou ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz.

Minipivovar v Horní Lomné rozšířil nabídku

Horní Lomná – Minipivovarů v Česku stále přibývá, nejinak je tomu i ve frýdecko–místeckém regionu. Po Vojkovicích, Kozlovicích, Dolním Sklenově a Karpentné zahájili provoz také v Horní Lomné.

Hrádek má novou obslužnou komunikaci

Hrádek – V Hrádku pomalu končí stavební práce, které souvisejí s koridorem. Na něm se bude ve čtvrtek 25. srpna slavnostně stříhat páska, přijede i ministr dopravy Pavel Dobeš.

Mateřská přinesla řemeslníkovi nezávislost

Jablunkov /FOTOGALERIE/ – Kované výrobky, svícny, růže, zvonečky, věšáky, prstýnky, přívěšky a spoustu drobných ozdob. Tak vypadal pult jednoho ze stánků na letošních folklorních slavností Gorolski Święta, které se staly pojmem na tomto česko-polsko-slovenského trojmezí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT