VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLUNKOV

Zloději ukradli zemědělci role sena

Mosty u Jablunkova - Bezesporu kuriózní krádež nyní vyšetřují jablunkovští policisté. Tu spáchali zatím neznámí pachatelé někdy v době od minulého týdne do pondělka 8. srpna v lokalitě Šance, která spadá do katastru obce Mosty u Jablunkova.

Gorolski Świeto má za sebou další ročník

Jablunkov /FOTOGALERIE/ – Třídenní akci připomínající styl života a specifickou kulturu beskydských Gorolů si nenechalo ujít tisíce diváků. Centrem celého dění se stal jablunkovský Městský les, který ožil zdejší tradiční atmosférou.

V Dolní Lomné se jely vozatajské závody

Dolní Lomná - Při vozatajských závodech mohli diváci v sobotu vidět špičkové závodníky z Česka i zahraničí na jedno- i dvouspřežích. Vrcholem pak byly jízdy čtyřspřeží.

Nohavicův Franta Šiška má v Dolní Lomné sochu

Dolní Lomná /FOTOGALERIE/ – Stovky lidí zaplavily areál u muzea v Dolní Lomné. Konaly se zde vozatajské závody, před kterými se navíc odhalovala socha dolnolomňanského rodáka Františka Šišky.

Daniel Drong začínal na housle, ale zahraje i bigbít

Jablunkov – K hudbě přivedl devětatřicetiletého Daniela Dronga z Jablunkova tatínek.

Ženy se zranily na bobové dráze. Jedna z atrakce vypadla

Mosty u Jablunkova – Tři osoby se zranily ve čtvrtek navečer na bobové dráze v Mostech u Jablunkova. Na místě události zasahovaly posádky rychlé zdravotnické pomoci z Jablunkova a Třince.

Po nehodě kamionů zůstal jeden řidič zaklíněn

Hrádek /FOTOGALERIE/ – Dvě hasičské jednotky zasahovaly ve středu 18. května ve čtvrt na jedenáct dopoledne na silnici 1/11 mezi obcemi Návsí a Hrádek, kde se čelně srazily dva kamiony – český Man se slovenským vozidlem Scania.

Šachisté Mostů postupují

Mosty u Jablunkova - Šachisté Mostů u Jablunkova postupují do krajského přeboru družstev.

Na novinky už není prostor

Mosty u Jablunkova – Miniaquapark v Mostech u Jablunkova měl loni poněkud krátkou, avšak vyloženě úspěšnou sezonu. Podaří se ji zopakovat?

Jablunkovské koupaliště by mohlo otevřít do měsíce

Jablunkov – Provozovatel jablunkovského koupaliště Petr Mokroš předpokládá, že areál otevře v první polovině června.

Z polského kamionu vytékala nafta a hnojivo

Návsí /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v noci na čtvrtek 5. května u nehody polského kamionu, který havaroval nedaleko obchvatu Jablunkova v obci Návsí.Z cisterny uniklo 23 tun hnojiva na bázi dusičnanů a amoniaku a z palivové nádrže 550 litrů nafty.

Les začal hořet od kamínek na posedu

Mosty u Jablunkova /FOTOGALERIE/ – Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 21. dubna odpoledne u požáru mysliveckého posedu, od kterého začal hořet i les v Mostech u Jablunkova.

Centrum Jablunkova čelí problémům hlavně před svátky

Jablunkov – Velitel jablunkovské městské policie Pavel Kufa ví, že parkování v centrální části města se bude muset časem řešit.

V mosteckém areálu spustí letní atrakce postupně

Mosty u Jablunkova – Známý areál v Mostech u Jablunkova funguje celoročně. Byť má středisko ve svém názvu slovo „ski“, nabídka letních aktivit již zimu převyšuje.

Žena z Jablunkova miluje sklo, její vázy mají i v Dubaji

Jablunkov /FOTOGALERIE/ – Jindřiška Bažanowská-Kantorová z Jablunkova má spoustu zájmů, které však mají jedno společné – na konci je umělecký výrobek, který dokáže potěšit. Předměty, které prošly jejíma rukama, jsou k vidění nejen v domcích na Jablunkovsku, ale třeba i v Rusku či Dubaji.

Letošní sezona se sjezdařům z Mostů vydařila

Mosty u Jablunkova – O minulém víkendu byl na sjezdovkách na Bílé ukončen seriál dvanácti porovnávacích závodů ve sjezdovém lyžování v kategoriích přípravky a předžáci – Madeja Sport Cup.

Rozpočet má i Jablunkov, provizorium končí

Jablunkov /FOTOGALERIE/ – Jablunkov má po čtvrtku rozpočet, který radnice označuje za velmi úsporný. Letošní příjmy a výdaje zastupitelé schválili po zhruba čtyřhodinové diskusi, město od ledna hospodaří s provizoriem.

Projekt na Jablunkovsku končí, trval rok

Jablunkovsko – Projekt „Dědictví Jablunkovska: Karpatská úmluva v praxi“, který odstartoval počátkem loňského roku, je u konce.

Vlak vrazil v Jablunkově do auta na přejezdu

Jablunkov – Tři jednotky hasičů vyjely v pátek večer do Jablunkova, kde osobní vlak narazil do osobního automobilu Honda FR-V.

Budou luštit křížovky

Mosty u Jablunkova – Všem, kteří si rádi lámou hlavu luštěním křížovek a hádanek, bude patřit sobota 26. února.

Jablunkov šetří, seškrtaný rozpočet prošel radou

Jablunkov – Radní v Jablunkově mají od úterý jasno o podobě rozpočtu pro letošní rok. Návrh počítá s výraznými škrty, které vedení města avizovalo už na podzim, nyní materiál prostudují zastupitelé.

Kvůli drahému dřevu se propouštělo také v Návsí

Návsí – Na vysoké ceny dřeva doplácí i pila v Návsí. Na rozdíl od Ostravice, kde provoz skončil úplně a o místo přišla stovka zaměstnanců, sice pila u Jablunkova jede dál. Před časem ale musela práci omezit a propustila bezmála třetinu lidí.

Jiří Hrušecký dojel na Grůni dvakrát první

Grůň – O minulém víkendu pokračovaly na sjezdovce na Grůni dalšími dvěmi závody nejmladších lyžařů na Moravě ze seriálu Madeja Sport Cup. Opět se dařilo lyžařům ze sjezdového oddílu SKI Mosty, kteří získali celkem pět medailí, z toho čtyři zlaté.

Jablunkovský areál se neprodal, a tak roky chátrá

Jablunkov – Pokud platí, že autobusové stanoviště v Třinci není zrovna nejmodernější, v případě Jablunkova se dá říci, že čas se zde zastavil. Cestující se sice mohou schovat v chátrající čekárně, k dispozici ale mají minimum služeb.

Jablunkovští Jackové se stali pojmem

Jablunkov – Jablunkov patří do oblasti Těšínského Slezska, která se vyznačuje svéráznou kulturou. Od ostatních se liší především nářečím. Obyvatele tohoto podhorského městečka ležícího na soutoku Lomňanky a Olše se nazývali „Jackové“.

V Mostech se uskutečnily závody Madeja Cup

Mosty u Jablunkova – Před několika dny se ve SKI areálu v Mostech u Jablunkova uspořádal první závod ve sjezdovém lyžování ze seriálu Madeja Cup pro kategorie přípravka a předžáci.

V Jablunkově je podle úředníků minimum bezdomovců

Jablunkov – V Jablunkově se počet lidí s trvalým pobytem na radnici počítá „jen“ na desítky. Úředníci ale upozorňují, že skutečných bezdomovců je ve městě minimum.

Vlekař René Morys věří, že se zima brzy vrátí

Bukovec – René Morys pracuje v bukoveckém areálu Kempaland od srpna loňského roku.

Lyžuje se i v nepříznivém počasí

Mosty u Jablunkova – Jedním z lyžařských areálů v Beskydech, který zůstává v provozu i při současných teplotách nad nulou stupňů, jsou Mosty u Jablunkova.

Problémy s kulturákem řeší pracovní skupina

Jablunkov – V Jablunkově zřídili pracovní skupinu „pro řešení otázky kulturního domu“. Jen pro připomenutí: nedokončený kulturák je uzavřen od roku 1987 a v poslední dekádě se kvůli němu vedla řada soudních sporů. Město obří objekt převzalo loni v květnu, stále však hledá investora, který by jej zrekonstruoval.

Obci kvůli prohranému sporu hrozila i exekuce

Mosty u Jablunkova – Bezmála 1,3 milionu korun musela uhradit obec Mosty u Jablunkova v souvislosti se soudním sporem, který se týkal stavby vodovodu Boroví. Historie problému sahá až do července 2002 – svým způsobem se tak týkal hned tří starostů.

Vzpomínají na faráře a děkana Hanzlíka

Jablunkov – V Jablunkově vzpomínají na dlouholetého faráře a děkana Josefa Hanzlíka, od jehož úmrtí uplyne 6. prosince padesát let.

Bývalého projektového manažera už živí politika

Jablunkov – Petr Gawlas se stal v minulých týdnech profesionálním politikem. Oficiálně už je senátorem, navíc 11. listopadu byl zvolen za místostarostu Jablunkova.

V Mostech nepochybili, volba vedení je platná

Mosty u Jablunkova – Ustavující jednání zastupitelů v Mostech u Jablunkova je platné. Sdělilo to ministerstvo vnitra, na které se obec obrátila kvůli možné procedurální chybě.

Starostou je opět Sagitarius, vládne s ČSSD a lidovci

Jablunkov /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Řešení letitých problémů s nedokončeným kulturním domem, závěr kritizovaného projektu revitalizace řeky Olše, ale zejména razantní úsporná opatření. Nové vedení Jablunkova nečeká právě lehké období.

V Mostech vyměnili vedení obce, usnesení chybí

Mosty u Jablunkova /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Ustavující zastupitelstvo v Mostech u Jablunkova zřejmě provázela procedurální chyba. Zástupci obce zvolili nové vedení, k programovému bodu „zpráva návrhové komise – usnesení“ se už ale nedostali. O ničem takovém se nehlasovalo. Zda se jedná o zásadní problém, zjišťuje ministerstvo vnitra, o jehož stanovisko už obec požádala.

Práce na propadlém tunelu dosud nejsou obnoveny

Mosty u Jablunkova – Bezmála rok po masivním propadu stavby v Mostech u Jablunkova stále není jasné, kdy se práce na železničním tunelu obnoví.

Průzkum: na Jablunkovsku si lidé nejvíc cení nářečí

Jablunkovsko – Ústav pro ekopolitiku zveřejnil závěry dotazníkového průzkumu, který proběhl na Jablunkovsku. Ukazuje, jak místní lidé i návštěvníci regionu vnímají zdejší přírodu, kulturu a cestovní ruch obecně.

Jablunkov bude řídit tandem Sagitarius-Gawlas

Jablunkov – Jablunkovskou radnici povede v příštích čtyřech letech koalice ČSSD, sdružení nezávislých kandidátů Jablunkov 2010 a KDU-ČSL.

Kvůli křiku na radnici se dvakrát volala policie

Jablunkov- Jablunkovský místostarosta Stanislav Jakus seřval návštěvu, kterou do jeho prázdné kanceláře pozval šéf odboru vnitřních věcí.

Zkraje listopadu ještě nejde do tuhého

Mosty u Jablunkova – Zprávu polského klimatologa, že Evropu zasáhne nejmrazivější zima za posledních tisíc let, sice šéf ski areálu v Mostech Alois Martynek zaznamenal. Na druhou stranu říká, že je spokojen, pokud je areál v provozu nějakých sto dnů.

Pořídili si další dělo, zasněžování půjde rychleji

Bukovec – Jiří Heczko z areálu Kempaland v Bukovci o sobě říká, že je odjakživa optimistou. Žádné přehnané obavy ho netrápí ani před touto sezonou.

Novopečený senátor bydlení v Praze zatím neřeší

Jablunkov – Jablunkov má po víkendu svého muže v Senátu. Sociální demokrat Petr Gawlas získal v rozhodujícím kole senátních voleb 12 669 hlasů, jeho protikandidát Stanislav Czudek (VV) jich dostal 11 973.

Nový rok začne zřejmě rozpočtovým provizoriem

Jablunkov – V Jablunkově se od ledna zřejmě zopakuje situace s rozpočtovým provizoriem. Příjmy a výdaje města by totiž měli zastupitelé schvalovat až v prvních měsících roku 2011. Redakci to v pondělí řekla vedoucí finančního odboru Jiřina Czudková.

Husí kůže: jak to vidí Tomáš Tomanek z Blafu

Jablunkov – Zpěvák a houslista kapely Blaf Tomáš Tomanek už toho v muzice pamatuje hodně. Vždyť jablunkovská formace funguje od poloviny osmdesátých let. V rubrice Deníku s názvem „Husí kůže“ se nyní vyjádřil k otázce, co jej negativně překvapuje na české scéně. Z jeho pohledu je takových "překvapení" víc.

Podvodníci a zloději útočí na seniory

Jablunkov - Policisté z Obvodního oddělení Policie ČR Jablunkov v poslední době zaznamenali zvýšený počet případů, při nichž pachatelé podvedli nebo okradli seniory.

Duha kvůli ekoduktu opět kritizuje ředitelství silnic

Jablunkovsko – Hnutí Duha opět kritizuje Ředitelství silnic a dálnic. Podle ekologů město Jablunkov sice nyní navrhlo územní plán, který je ke zvířatům ohleduplný, na druhou stranu však tvrdí, že silnice I/11 je kvůli zmíněné organizaci stále nebezpečná. ŘSD kritiku odmítá s tím, že problému věnuje dostatečnou pozornost.

Stará půjčka na opravu kulturáku zamíří k soudu

Jablunkov – Jde o šest, nebo šestadvacet milionů korun? Ani po patnácti letech to není jasné. Ve sporu mezi Jablunkovem a manželi Bedřichem a Karin Čmielovými je ve hře další soudní žaloba. Město se v ní domáhá peněz, které v polovině devadesátých let Čmielovi poskytlo jako půjčku na rekonstrukci kulturního domu.

V Radvanově mají problémy se stavbou kanalizace

Jablunkov – Lidé z jablunkovské části Radvanov kritizují firmy, které staví kanalizaci. Petice má přesně 222 podpisů. „Jednoznačně nedodrželi technologický postup,“ tvrdí Miroslav Byrtus z petičního výboru s tím, že jde o nekvalitní zhutnění podloží pod místní silnicí.

K dětem přijeli záchranáři

Jablunkov /FOTOGALERIE/ – Záchranářský den potěšil v pátek děti z jablunkovské základní školy. Přijeli k nim nejen členové jednotky profesionálních hasičů ze stanice v Třinci, ale i dobrovolní hasiči a posádka rychlé záchranné služby z Jablunkova a také zástupci městské policie.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT