VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘINEC

Třinec je město ležící na severovýchodě České republiky, na území historického Těšínska. Podle správního členění patří do Moravskoslezského kraje, okres Frýdek-Místek. V roce 2001 se 17,7 % obyvatel města hlásilo k polské národnosti.
První písemná zmínka o něm pochází z roku 1444. Třinec, byl ještě v první polovině 19. století jednou z mnoha zemědělských obcí ve vlastnictví Těšínské komory, která spravovala na Těšínsku majetek Habsburků. Založení Třineckých železáren v roce 1839 se stalo jedním z hlavních mezníků historie obce a širokého okolí.

V třinecké Sosně vyrostl hrad

Původní dětské hřiště v třinecké části Sosna je minulostí. Železné prolézačky či kolotoč nahradily nové a hlavně moderní prvky – navíc v atraktivním kabátě.

Promovat po šedesátce? V Třinci úplně v pohodě

Hotovo! Senioři to mají řečeno s trochou nadsázky úspěšně za sebou. Slavnostní promocí totiž ukončilo v úterý 13. listopadu studium univerzity třetího věku 160 posluchačů z Třince a širšího okolí.

Magistrát vyzkouší nový služební elektromobil

Nový elektromobil značky Volkswagen eGolf slouží od pátku ke služebním účelům zaměstnancům třineckého magistrátu.

Čtyři mrtví při srážce kamionu s dodávkou v Třinci

Od časného nedělního rána vyšetřují policisté okolnosti letošní nejtragičtější nehody v Moravskoslezském kraji. 

Hasiči lovili a ošetřovali pštrosa

Vendryně – Dvě jednotky hasičů se zapojily v pátek večer do odchytu dospělého pštrosa, který utekl z menší farmy na Třinecku. Zhruba po půlhodině jej hasiči společně s policisty chytili, hasiči mu ještě museli opatrně, za asistence majitele, ošetřit ošklivé zranění na krku.

Třinec uctil památku válečných veteránů

Třinec – Hutnické město si v pátek připomnělo Den válečných veteránů, který celosvětově připadá na 11. listopad.

Centrum volného času v Hrádku čeká čilý stavební ruch

Centrum volného času v Hrádku je nedílnou součástí života v obci. Hrádečtí se nyní chystají vypsat výběrové řízení na rekonstrukci druhé části dvojdomku, která je již majetkem obce.

Na okraji Třince je kvůli opravě silnice uzavírka

Ředitelství silnic a dálnic chystá opravu povrchu na silnici I/68 v Neborech, kvůli které dojde v tomto týdnu od pondělí až do neděle k úplné uzavírce silničního provozu v úseku od křižovatky se „starou“ I/11 pod neborovským kopcem po připojení na obchvat.

Nebylo co řešit, primátorkou je Věra Palkovská

Rok 2018 se nesmazatelně zapsal do historie Třince povýšením na statutární město. Ve čtvrtek tak zastupitelé hutnického města poprvé volili místo starosty primátora.

Děti si užijí podzimní prázdniny v knihovně

Knihovna Třinec připravuje na podzimní prázdniny speciální program pro děti a upravenou otevírací dobu. V pondělí 29. října a v úterý 30. října bude výjimečně otevřeno už od 8 hodin. Děti si budou moct vytvořit draka nebo zahrát s knihovníky deskové hry. A to není zdaleka všechno. 

Dobrovolníci sázeli jedle pod vrcholem Ostrého

Horská chata Kozinec v Třinci, pátek 8 hodin ráno – teplota přes sedm stupňů Celsia, přes trhající se mraky se dere sluníčko. Dobrovolníci jsou připraveni sázet jedle.

Kdo postaví poslední část obchvatu Třince? ŘSD vypsalo tendr

Ředitelství silnic a dálnic po dvou letech znovu vypsalo tendr na stavitele poslední chybějící části obchvatu Třince. Dokončení trasy v úseku mezi městskou částí Nebory a Třanovicemi v ideálním případě nastane v roce 2022.

Pro peníze šli pod pohrůžkou násilí

Spadla klec. Třinečtí kriminalisté v srpnu zahájili trestní stíhání dvou mužů ve věku osmadvacet a pětatřicet let, a to jako obviněných ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a dále přečinu porušování domovní svobody.

Třinec vydřel výhru v nastavení

Třinec – Fotbalisté Třince se konečně dostali na hranici alespoň deseti bodů. Tři body jim vystřelil v první minutě nastavení Pavol Ilko.

V Třinci mají koalici, Palkovská přizvala KDU-ČSL

Ačkoli komunální volby v Třinci dopadly jasným vítězstvím hnutí Osobnosti pro Třinec, které v čele s primátorkou Věrou Palkovskou získalo většinu křesel v zastupitelstvu bez nutnosti hledání koaličního partnera, v hutnickém městě přesto vznikla koalice. Utvořily ji Osobnosti pro Třinec s KDU-ČSL.

V Třinci mají Senior Point

Další vstřícný krok směrem k seniorům udělalo společně s dalšími partnery město Třinec. V prostorách Knihovny Třinec bylo slavnostně otevřeno nové kontaktní místo, Senior Point, které poskytuje seniorům informace z nejrůznějších oblastí.

Devatenáctiletý mladík čeká na svůj rozsudek ve vazební věznici

Policisté z Třince sdělili koncem září ve zkráceném přípravném řízení podezření teprve devatenáctiletému muži z přečinu nebezpečné vyhrožování a z přečinu výtržnictví.

V Třinci se nebrání koalici. Primátorka Palkovská: Takový výsledek jsem nečekala

V drtivé většině měst České republiky se po skončení voleb lídři úspěšných stran vrhli na koaliční vyjednávání. Výjimkou byl Třinec, tam vládl naprostý klid.

Třinec: Týden domácí péče a mobilního hospice

Týden pro domácí péči a mobilní hospic s názvem Jednou chci umřít doma probíhá až do 13. října v prostoru třinecké knihovny.

První hokejové derby sezony patří Ocelářům

Třinec /FOTO/ – Vítězství z prvního derby nové extraligové sezony získali hokejisté Třince.

Nejsympatičtějším mazlíkem je Sophia

Fotosoutěž o nejsympatičtějšího třineckého zvířecího mazlíčka, kterou už potřetí vyhlásil odbor životního prostředí a zemědělství, zná své vítěze.

OBRAZEM: Sněhurka ovládla Werk Arenu

Zaplněná třinecká Werk Arena byla v pátek večer svědkem nevšedního zážitku. Na ledové ploše ožil pohádkový příběh Sněhurky v muzikálu s živou hudbou – Sněhurka na ledě. Příběh, který už více než 100 let okouzluje děti na celém světě, se představil v komediálním hudebně-tanečním zpracování.

Srdce Evropy v Třinci opět tlouklo pro potřebné

Je to už v hutnickém městě roky prověřená skvělá kombinace, konkrétně kvalitní muziku, skvělou zábavu a dobročinnost v sobě spojil benefiční koncert Srdce Evropy, který rozezněl v neděli náměstí Svobody v Třinci.

Třinec nedal v Hradci gól

Třinec /FOTO/ – Hokejisté Třince nedosáhli v Hradci Králové ani na bod, přestože výkon podali solidní. Bez branek se však nevyhrává.

„Jednou chci umřít doma“

Třinec - Domácí a hospicová péče o těžce nemocné pacienty je hlavním tématem osvětové kampaně, kterou přichystala společnost MEDICA Třinec ve spolupráci s Kvalifikační a personální agenturou, Knihovnou Třinec a Charitou Třinec.

Máte doma šikovného deváťáka? V Třinci hledají Univerzálního machra

V rámci Trhu vzdělávání a uplatnění byl slavnostně odstartován druhý ročník dlouhodobé technické soutěže pro žáky 9. tříd základních škol Třinecka a Jablunkovska Univerzální machr 2018.

Energetika nyní modernizuje rozvodnu distribuční sítě

Třinec - Rozsáhlou modernizací právě prochází jedna ze tří vstupních rozvoden Energetiky Třinec (ET), dceřiné společnosti Třineckých železáren. 

Třinečtí senioři opět oslaví svůj svátek

U příležitosti Mezinárodního dne seniorů, který celosvětově připadá na 1. října, pořádá odbor sociálních věcí statutárního města Třince ve spolupráci s partnerskými organizacemi dvě akce, na které jsou srdečně zváni všichni senioři z Třince.

Lídry přivítala knihovna

Předvolební horečka stoupá a nejinak tomu je i v nejmladším statutárním městě České republiky - v Třinci.

Dobíjecí stanice už slouží v hutnickém městě řidičům

Tři nové veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily, mezi nimi i první zdejší stojan pro rychlé dobití, jsou od minulého týdne k dispozici řidičům elektrických aut v Třinci.  

Třinec opustil sestupovou zónu

Třinec – Tak se konečně chytili. Druholigoví fotbalisté Třince zaujali nedělní výhrou ve Varnsdorfu.

V třinecké nemocnici vsadili na větší komfort budoucím rodičkám

Nemocnice Třinec investovala do modernizace své porodnice a pořídila porodní závěs, telemetrii a zrekonstruovala koupelny i tělocvičnu.

Cyklisté se dočkají další stezky

Díky dotaci projedou cyklisté mezi Třincem a místní částí Konskou bezpečněji.

Nemocnice podává pomocnou ruku kojícím maminkám

V Nemocnici Třinec byl začátkem září zahájen provoz laktační poradny, která je v provozu každé pondělí, středu a pátek od 8 do 14 hodin v 6. patře hlavní budovy.  

Prostory rekonstruované budovy nádraží se zaplňují

Prostory nádražní budovy v Třinci se zaplňují. Do pravého křídla objektu se v minulých dnech přestěhovala Regionální rada Třinec a Hospodářská rozvojová agentura Třinecka (HRAT).  

OBRAZEM: V Třinci slavili historické povýšení

Skvělé počasí, výborná a pohodová nálada – tak vypadaly nedělní oslavy nazvané Den statutárního města Třince, které se na náměstí Svobody konaly u příležitosti povýšení na statutární město.

Lípa bude v Třinci připomínat rok 2018

FOTOGALERIE/ Letošní rok se nesmazatelně zapíše do historie Třince. Hutnické město se totiž na konci prázdnin zařadilo mezi statutární města. 

Víkend psychické úlevy. Třinec vyhrál

Třinec – Konečně! Fotbalisté Třince slaví ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE premiérové vítězství. Doma porazili Sokolov 2:0.

Třinec v neděli oslaví vstup mezi elitu

Třinec se v srpnu zařadil mezi statutární města České republiky a tuto historickou událost chce v neděli náležitě oslavit.

V třinecké knihovně ožívají vzpomínky na kostel v Gutech

FOTOGALERIE/ Rok poté, co v noci z 1. na 2. srpna 2017 oheň nenávratně zničil nesmírně cenný kostel Božího těla v Gutech si jej lidé mohou připomenout. Třinecká knihovna je nyní místem expozice nazvané Gutský kostel ve vzpomínkách.

Výjezdové centrum nabídne zázemí krizovému štábu

Třinec - Kdo je připraven, není překvapen. Hutnické město najde v případě krizových situací zázemí ve zdejším integrovaném výjezdovém centru (IVC).

Statečný boj Ocelářů. Nakonec mají ale jen bod

Tampere – Liga mistrů pokračovala pro hokejisty Třince na ledě finské Tappary. Oceláři bojovali, ale nakonec jim byl souzen jen bodík.

Senioři v Třinci mají mít centrum

Vzdělávací kurzy, čaje o páté nebo přátelské posezení v příjemném prostředí.

Školáci v Třinci se mohou radovat z nových hřišť

Příjemné překvapení čekalo po prázdninách třinecké školáky. Během dvouměsíčního volna prošly kompletní rekonstrukcí venkovní sportovní areály u ZŠ Slezská na Terase, u ZŠ a MŠ s polským jazykem vyučovacím v Oldřichovicích a těsně před dokončením je i sportoviště u ZŠ Kaštanová na Sosně. 

Policisté v regionu se v těchto dnech zaměřili na děti

Letní prázdniny jsou minulostí a děti opět zamířily do škol. Ve střehu proto byli i policisté.

Chodníky a komunikace v Třinci opravují ve velkém

V třinecké Slezské ulici finišuje rekonstrukce přístupových chodníků k bytovým domům 738, 739 a 740, které zakončí stavební úpravy probíhající od dubna letošního roku v této ulici. Výsledkem jsou nová parkovací místa, zrekonstruovaný povrch cesty i chodníků a nové veřejné osvětlení.

Výstava připomene vyhořelý dřevěný kostel v Gutech

Rok poté, co v noci z 1. na 2. srpna 2017 oheň nenávratně zničil nesmírně cenný kostel Božího těla v Gutech, pořádá Muzeum Těšínska ve spolupráci s třineckým magistrátem výstavu Gutský kostel ve vzpomínkách.

Ocelář Martin Adamský: Švédové jsou někde jinde

Třinec – Nemuselo to být ztracené utkání, pokud by třinečtí hokejisté proměňovali své gólové možnosti. Jenže do sítě Švédů se trefil jen zkušený Martin Adamský, a to logicky na úspěch nestačilo. Oceláři v úvodním vystoupení v Lize mistrů narazili a prohráli s Djurgårdenem 1:6.

Šimon Hrubec: Cíle v Lize mistrů? Musíme jít postupně

Třinec – Opona se zvedá, Liga mistrů začíná. Třinečtí hokejisté vstoupí dnes do prestižní klubové soutěže zápasem se švédským Djurgårdenem. Zápas začne v 17.30 hodin a těší se na něj nejen fanoušci, ale i samotní hráči.

Podomní prodejci si nedají říct

Nařízení města Třince o zákazu podomního prodeje sice nezvané obchodníky ještě úplně neodradilo, ale třinečtí občané už dobře vědí, jak se v takových případech mají zachovat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT