VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘINEC

Senioři jsou v dnešní době aktivní

Region - Představa důchodce, který jen sleduje televizi a luští křížovky? Ta už dávno neplatí. Senioři jsou v dnešní době aktivní ve městech, ale i v menších obcích. Kromě práce na zahrádkách chodí na výlety, navštěvují odborné přednášky, pořádají kulturní akce či vystoupení. Usnadňují jim to svazy nebo kluby důchodců, které pro ně každý rok pořádají stovky akcí.

Sbírka pomůže dětem

Knihovna Třinec tradičně pořádá sbírky na pomoc potřebným a tento rok tomu nebude jinak. V prosinci může veřejnost přispět na materiální sbírku pro děti z Dětského domova ve Frýdku-Místku.

Na náměstí v Třinci byl Mikulášský jarmark

Sváteční atmosféra dýchla na každého, kdo v neděli dorazil na náměstí Svobody v Třinci, kde se konal tradiční Mikulášský jarmark.

Autobusy MHD v Třinci pojedou i do lokality za tratí

S novým jízdním řádem, který vejde v platnost v neděli 11. prosince, se cestující v třinecké MHD dočkají hned několika změn. Tou nejvýznamnější bude zavedení autobusové dopravy do lokality za podjezdem Via Lyžbice, kde přibyla nová zastávka s názvem Lyžbice, za tratí.

Třinecký Baron řádil, dal čtyři góly

Díky vítězství v existenčním duelu v Hradci Králové překročili prvoligoví futsalisté Třince desetibodovou hranici a opustili sestupové příčky. Hvězdou střetnutí byl čtyřgólový Baron.

Předsudky lidem s duševními nemocemi škodí

Třinec - Svět duševních nemocí je stále pro velkou část lidí neznámý. Z neznalosti pak snadno pramení předsudky, které škodí jak nemocným, tak jejich blízkým. Týká se to například schizofrenie kvůli medializovaným případům, kdy člověk s tímto onemocněním způsobí nějaký incident, dostává veřejnost pocit, že všichni schizofrenici jsou nebezpeční.

Slibné vedení nakonec Třinečtí neudrželi

Nesmírně cenné tři body z České Lípy futsalisté Třince znehodnotili domácí porážkou s Plzní. Po půli vedli 2:0, Západočeši po změně stran obrátili skóre na svou stranu.

Starostka Třince Věra Palkovská hostem on-line rozhovoru Deníku

Hostem ON-LINE rozhovoru Deníku byla v úterý dopoledne starostka Třince Věra Palkovská, která odpovídala na otázky čtenářů. 

Elektrobusy budou brzy jezdit po Třinci

Od března 2017 budou v Třinci přepravovat cestující nové elektrobusy.

Motyčka: Alespoň, že nám vyšel ten závěr podzimu

Třinec - Muž na černou práci. Ve druhém utkání proti Baníku defenzivní záložník Třince Martin Motyčka branku nevstřelil ani nepřipravil, přesto svým poctivým výkonem přispěl k senzaci kola.

Kolaps dopravy na Třinecku. Řidiči stáli v kolonách

Na dopravní nehody a zácpy jsou řidiči na Třinecku zvyklí, dnes se však museli obrnit trpělivostí ještě více než obvykle. Doprava kolabovala na několika místech, výjimkou nebyly ani několikakilometrové kolony.

Třinečtí chystají změny na úřadě. Lidé se objednají přes internet

Třinec, Frýdlant nad Ostravicí Přijít na úřad a ihned zamířit k přepážce? Tato představa se jistě vybavila nejednomu čekajícímu, který na úřadě tráví dlouhé desítky minut. Zatímco ještě před lety by objednávání předem spadalo do roviny sci-fi, dnes to některé městské úřady umožňují.

Třinečtí futsalisté obrali o body Démony

Pro druhé vítězství v sezoně si třinečtí futsalisté zajeli do České Lípy. V hale soupeře bodovali už podruhé za sebou. V tabulce zůstávají na posledním místě, ale dotáhli se na severočeský celek, stejně bodů má také Hradec Králové.

Při cvičení v hokejové hale unikal amoniak

Sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo v pondělí 21. listopadu dopoledne v hokejové hale Werk Arena v Třinci při záchraně zraněné osoby a zamezení dalšího úniku amoniaku ze strojovny chlazení do ovzduší. U taktického cvičení hasiči spolupracovali s dalšími složkami integrovaného záchranného systému.

Staví se! Lidé už vyhlížejí obchvat

Třinecko - Na stavbu více než šestikilometrového úseku silnice I/11 z Oldřichovic do Bystřice se vrátila firma, která tuto část obchvatu buduje. Staveniště opustila v říjnu. Na jednáních, do kterých se zapojil i ministr dopravy, však bylo dohodnuto, že práce na přeložce silnice I/11 budou dokončeny v termínu.

V plánu je rekonstrukce páteřní komunikace i lokality nad Hradčany

Obyvatele třinecké části Terasa už nějakou dobu zajímá, zda se někdy dočkají opravy komunikace mezi panelovými domy „nad Hradčany", jež spojuje Slezskou a Koperníkovu ulici.

Czytelnia patřila už pošesté dílnám a lidovým umělcům

Víkend ve vendryňském kulturním domě Czytelnia, česky Čítárna, patřil dílnám umělecké tvořivosti a lidovým umělcům z regionu. 

Nízkonákladové bydlení bude v Neborech napřesrok

Třinec - V hutnickém městě je už delší dobu na stole téma nízkonákladového a sociálního bydlení. I v Třinci, kde žije přibližně 35 tisíc obyvatel, totiž přibývá lidí, kteří na běžný nájemní byt nemají dost prostředků. Jedná se třeba o osamocené důchodce, kteří žijí v bytech soukromého vlastníka.

V Bystřici už vypsali výběrové řízení na strážníky

O zřízení obecní policie rozhodlo vedení Bystřice už v minulých týdnech. Teď ale Bystřičtí podnikli další krok, aby mohli strážníci od června příštího roku v obci začít fungovat. Vypsali totiž výběrové řízení na pozici strážníka obecní policie.

V Třinci dnes vyvrcholí celoroční oslavy jubilea

Hutnické město zažívá jubilejní rok. V návaznosti na letošní 85. výročí povýšení Třince na město mohli lidé navštěvovat řadu kulturních, společenských a sportovních akcí, které byly určeny pro všechny věkové kategorie. A dnes celoroční oslavy vyvrcholí v třinecké Werk Areně.

Na vybavení pro klienty přispívají nemocnici i obce z okolí

Nový invalidní vozík, polohovací pomůcky a dvě toaletní křesla zakoupilo oddělení sociálních lůžek krajské Nemocnice Třinec z finančních příspěvků okolních obcí.

Keramická popelnice: Třinec potvrdil svou dominanci

Lidé z Třince opět potvrdili, že patří mezi nejlepší „třídiče" separovaných složek komunálního odpadu v kraji. Město díky samotným Třinečanům obhájilo v soutěži O keramickou popelnici v kategorii sídel nad 15 tisíc obyvatel prvenství a podruhé v řadě získalo symbolickou „zlatou" Keramickou popelnici.

Stavbaři se vrátí na stavbu obchvatu u Třince

Obyvatelé Třinecka, kteří vyhlížejí nový obchvat, si částečně můžou oddechnout. Po dvou týdnech se na stavbu více než šestikilometrového úseku silnice I/11 Oldřichovice Bystřice vrátí portugalská stavební firma MOTA-ENGIL.

Konference Kardioden se zaměří na srdce a cévy. Nabídne i přenosy operací

Třinec, Vendryně - Nejnovější poznatky ohledně léčby kardiovaskulárních onemocnění si budou už poosmnácté vyměňovat zdravotníci na odborné konferenci Kardioden, která začne ve středu v hotelu Vitality ve Vendryni. Akci pořádá tradičně Nemocnice Podlesí.

V Třinci doplnili výbor pro menšiny, jen Vietnamci neměli zájem

Zastupitelé Třince rozhodli o personálním doplnění výboru pro národnostní menšiny, který funguje při městském zastupitelstvu.

Hledá se i majitel dvoukoláku

Třinec, Frýdek-Místek - V tuzemsku se každý den ztratí velké množství cenných předmětů, dokladů, mobilních telefonů, klíčů, deštníků i nejrůznějších částí oblečení. Výjimkou nejsou ani města a obce v regionu.

Most se na pět dnů zcela uzavře

Další dopravní komplikace čekají na řidiče v Třinci. Týká se to zejména těch, kteří míří do Třineckých železáren (TŽ) nebo do městských částí Kanada a Podlesí a jezdí přes centrum ulicí Závodní.

Hrádek: lidé se mohou těšit na novinky v parku

Park v centru Hrádku na jaře čekají změny. Děti se mohou těšit na opravené hřiště, návštěvníci odpočinkové zóny ocení především v letních měsících nové litinové pítko. Park čeká také několik botanických novinek.

Obce na trase obchvatu: Stavbaři, vraťte se

Třinecko -Zpráva, že sdružení zhotovitelů na stavbě silnice I/11 z Bystřice do Oldřichovic oznámilo odstoupení od smlouvy a přerušení prací, vedení obcí mezi Třincem a Jablunkovem šokovala.

Třinecká knihovna potěší fanoušky fantasy žánru

Třinecká knihovna pořádá festival pro příznivce fantasy žánru. Uskuteční se od pátku 4. do neděle 6. listopadu.

Omezení prodloužili také ve směru na Guty

Stavební práce na obchvatu Třince si vyžádají další prodloužení dopravního omezení, tentokrát na silnici III/01141, která vede do místní části Guty.

Absolventi v železárnách začínají v provozech

Třinec - Absolventi technických, ale i ekonomických oborů vysokých škol to po nástupu do Třineckých železáren musí vzít takzvaně od píky.

Cienciala vyhrál volby a stal se senátorem

Třinecko, Jablunkovsko a Českotěšínsko má nového senátora. Stal se jím Jiří Cienciala, který šel do voleb s podporou hnutí Občané spolu – nezávislí. Ve druhém kole senátních voleb jednoznačně porazil svou soupeřku, Pavlu Golasowskou z KDU-ČSL, když získal zhruba tři čtvrtiny hlasů.

Kdo do Senátu? Cienciala, nebo Golasowská?

Třinecko, Těšínsko - Zřejmě už zítra večer bude jasné, kdo bude dalších šest let zastupovat východní cíp republiky v horní komoře Parlamentu.

Ani kočka, ani pes. Nejsympatičtější mazlíček je kůň

Anketa o nejsympatičtějšího třineckého zvířecího mazlíčka má své vítěze. Na prvním místě se umístil kůň Stalone.

Třinec: prioritou číslo jedna zůstávají cesty

Cesty a silniční síť jsou pro Třinec stále jedno z nejdůležitějších témat k jednání. Podle radnice prioritou zůstává vybudování obchvatu, ale neméně důležité jsou i komunikace na území města.

Bystřičtí budou mít své strážníky

Bystřice - Žije v ní více lidí než v Paskově a má skoro stejně obyvatel jako Jablunkov. Bystřice, vesnice s druhým největším počtem obyvatel v Česku, ale na rozdíl od zmíněných měst nemá strážníky. To se od poloviny příštího roku změní.

Sídliště v Třinci čekají opravy

Několikamilionová rekonstrukce čeká důležitou cestu, která protíná třinecké sídliště nad „Hradčany" a vede souběžně s Lidickou a Beskydskou ulicí.

Třinec: investice do vodovodů doplní rady k údržbě studní

Město Třinec chce během následujících šesti let investovat do vodovodní sítě zhruba 150 milionů korun. Radnice ale upozorňuje, že rezervy lze částečně najít i zlepšením stavu studní a jejich lepší údržbou.

Pacienti získají rady v novém informačním okénku

Třinec - Pátrání po vhodném lékaři, hledání ambulancí, složité zjišťování kontaktů, provozní doby či dalších informací tomu všemu už je v třinecké Nemocnici Podlesí konec.

V Třinci mají nově discgolf

Třinecký lesopark je bohatší o novou atrakci, která zabaví malé i velké. Devítijamkové hřiště na discgolf bude veřejně přístupné pro všechny zájemce kdykoli a zdarma. Discgolf si tu lidé můžou zahrát s přáteli, s rodinou, ale i sami.

Třinecká JIP: rekonstrukce za desítky milionů skončila

Jednotka intenzivní péče v třinecké nemocnici se může pochlubit třeba jedenácti novými jednolůžkovými boxy. Lidé si ji mohou prohlédnout na dnech otevřených dveří.

Přejezd ve Stříteži je do neděle uzavřen

Třinecko Frekventovaný železniční přejezd ve Stříteži na Třinecku je od soboty pro veškerou dopravu uzavřen.

Třinec má koncept chytrého města a nové logo

Nalézat chytrá řešení, jak lidem zpříjemnit a usnadnit život, a zavádět je do praxe to jsou hlavní myšlenky konceptu „Smart Třinec" neboli „Chytrý Třinec",

Třinečtí zastupitelé se premiérově sešli v nové zasedačce

Tříměsíční rekonstrukce interiéru zasedací místnosti městského úřadu v Třinci změnila toto místo k nepoznání.

Infarkt ohrožuje stále mladší lidi

Infarkt myokardu stále častěji ohrožuje i mladé lidi. V třinecké Nemocnice Podlesí už s touto srdeční obtíží hospitalizovali několik nemocných mladších třiceti let.

Náměstí patřilo lidské duši

Hlavním tématem na třineckém náměstí Svobody ve středu byly duševní nemoci. Konala se tam akce projektu Rozumíme si?

Část obchvatu Třince se asi opozdí

Problémy s dostavbou obchvatu Třince v rozestavěném úseku Oldřichovice Bystřice se prohlubují.

Digitalizace archivu přinesla překvapení

Doslova poklady z minulosti nachází při digitalizaci svého archivu odbor stavebního řádu a územního plánování v Třinci.

Opustili fabriku a šli pomáhat

Třinec - Lenka Sližová s Janou Jadviščokovou vyměnily počítačovou klávesnici a kalkulačku na účtárně za malířský štětec a vrhly se do natírání hracích prvků pro děti na školním hřišti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT