„Byl ještě mladý, ale už v té době byl jinde. Strašně rychlý, dvakrát rychlejší než ostatní. Trenér Dočkal na něj tehdy před zápasy upozorňoval. Byl to mladý, nevyhraný kluk, ale svoje přednosti ukazoval už tehdy. Jde to vidět i dnes, je to náš nejrychlejší hráč na mistrovství světa,“ zalovil v paměti Martin Vojtek, bývalý úspěšný gólman, který má s Flekem zajímavou osobní zkušenost.

Jde o závěrečné čtvrté utkání kvalifikace o 1. ligu v roce 2015. Přerov hostí Sokolov a nevídané drama dospěje až do samostatných nájezdů. Vítěz bere vše. Jako první se překvapivě rozjede přerovský bek Janota. Neproměňuje.

Památná série nájezdů:

Zdroj: Youtube

Na druhé straně to byla jasná volba. Nejproduktivnější hráč a největší hvězda sokolovského týmu, tehdy 22letý Jakub Flek. Proti němu přerovská ikona Martin Vojtek. Rychlý rozjezd, přibrzdění mezi kruhy a svižná střela. Bývalý nejlepší gólman extraligy byl bez šance.

„Rozjel se, vystřelil mi to pod vyrážečku a šel jsem,“ zavzpomínala dřívější opora Třince.

Na 1:1 srovnal Dostálek, co ale nakonec bylo klíčové, Flekův gól vyhnal Vojtka z brány a dalším nájezdům Sokolova čelil Jiří Slovák.

„Už před zápasem jsme byli domluvení s hlavním trenérem Dočkalem, že kdybych náhodou dostal z prvního nájezdu gól, tak půjde do brány Jirka Slovák. Bohužel to tak dopadlo, první nájezd totiž jel Flek,“ pokrčil Vojtek rameny.

Slovák ale už gól nepustil, vychytal i druhý pokus Jakuba Fleka a Přerov mohl po Šebkově trefě postoupit do druhé nejvyšší soutěže. „Šikovný Slove. Gól nedostal, na to se historie neptá, postoupili jsme,“ dodal Martin Vojtek.

Zubři slaví postup do první ligy
Zubři to zvládli a jsou prvoligoví! Po 17 letech

Jakub Flek si svou cestičku do extraligy vyšlapal přes krátké prvoligové působení v Dukle v následující sezoně, další rok už se stal stabilním článkem sestavy Karlových Varů. Zažil s nimi záchranu, sestup i návrat mezi elitu. Hlavně se však vypracoval do pozice největšího tahouna Energie a vystřelil nejprve do národního týmu, nyní až na mistrovství světa.

Nepřipomíná vám to něco? Velmi podobně na světový turnaj vystřelil také další přerovský odchovanec Martin Zaťovič.