„Dominik po náročné sezoně opustil kvůli osobním a rodinným důvodům mistrovství světa po dvou zápasech v národním mužstvu. Nervy a emoce z ledu a osobního života vynesl i mimo led, když zkoušel vyvolat potyčku se spoluhráčem,“ uvedla Simonova rodina pro server iDNES.cz.

Útočník Jakub Vrána v zápase s Rakouskem na MS 2022.
Pět (ne)slavných porážek. Jak Češi prohrávali s hokejovými trpaslíky

Simon opustil dějiště mistrovství světa v úterý bez jakýkoliv vysvětlení a detailů. „Odpojil se z osobních důvodů. Je to pro nás ztráta, ale vliv na chod mužstva to nemá. Zkrátka se stalo. Jelikož jde o velmi citlivou osobní záležitost a respektujeme Dominikovo soukromí, prosíme o pochopení, že se k celé záležitosti nebudeme více vyjadřovat,“ řekl stroze generální manažer týmu Petr Nedvěd.

Hned se vyrojily spekulace o tom, že útočník Anaheimu je ve špatném psychickém rozpoložení a v týmu vyvolal pěstní potyčku s obráncem Filipem Hronkem. Konflikt dnes rodina Simona potvrdila.

Došlo i na fyzický kontakt 

„I když nešlo o nic osobního, bohužel došlo i na fyzický kontakt. Letošní sezona byla po té minulé, která byla zkrácená kvůli covidu, z pohledu hráče velice náročná. I proto se Dominik z osobních důvodů se štábem české reprezentace dohodl na opuštění šampionátu. Teď je doma, kde odpočívá a dává se do kupy,“ vzkázala rodina. „Dominika to jako týmového hráče moc mrzí a omlouvá se týmu i vedení.“

Kouč Kari Jalonen nechce situaci kolem Simona komentovat. „Omlouváme se, ale vzhledem k tomu, že jde o citlivou osobní věc, nemůžeme se k tomu víc vyjadřovat. Všichni hráči, kteří tady jsou, patří do naší hokejové rodiny. I v rodině ctíte zásadní pravidla. Tak to děláme taky. Chápeme sledovanost mistrovství světa a snahu o co největší informovanost směrem k našim fanouškům. Ale vše má své limity.“