Podle informací na svém webu to zjistil Radiožurnál, jehož následné výstupy s trochou nadsázky připomínaly hon na čarodějnice (rozumějte Vondrák, Kužel, Lerch, tedy i ředitelé pražské a moravskoslezské policie, pozn. red.).

Byl to přitom sám hejtman Ivo Vondrák, kdo o svém naočkování z vlastní iniciativy informoval veřejnost po zasedání krizového štábu, a to už v pondělí 15. ledna!

Deník tehdy jeho sdělení pokryl v kontextu řady důležitějších informací stručnou zprávou: „‘Nyní nám dorazila další várka vakcín Pfizer a BioNTech, kterými budeme moci očkovat příští týden. Dostane se na více než deset tisíc lidí,‘ řekl na dnešní tiskové konferenci hejtman kraje Ivo Vondrák, který už byl kvůli zajištění chodu úřadu sám očkován,“ stálo v článku Deníku - VÍCE ZDE.

Osobně nechápu zášť a halo, které se kolem informace zvedly.

Copak je hřích, že očkování dostal někdo, kdo už rok řídí všechny hrdiny v první linii, případně, že byli očkovaní ti, kteří v první linii skutečně jsou? Navíc v situaci, kdy v hektickém období po zisku prvních vakcín hrozilo, že budou vyhozeny?

Zkusme i v této nelehké době zachovávat chladnou hlavu. Zůstaňme lidmi.