Motoristům se vesměs zdá, že opravy cest i přípravy a vybudování nových staveb trvá až příliš dlouho. Věčné sliby státu o tom, že za pět, deset, dvacet let už vše konečně bude hotovo, jsou spíš provokací.

Obchvat Frýdku-Místku takových termínů měl bezpočet. Už dávno měl pomoci s přetíženou dopravou ve městě a odstranit zejména projíždějící kamiony z centra. Vždyť se řeší přes dvacet let! Važme si alespoň toho, že druhá etapa stavby vypukne na podzim. Tedy tohoto roku.

Stavba obchvatu Frýdku-Místku poblíž Palkovické ulice

Fotogalerie: Stavba obchvatu Frýdku-Místku poblíž Palkovické ulice

Také lidé čekající na obchvat Třince si užili své. Část nové silnice už je naštěstí dva roky v provozu, poslední úsek mezi Třanovicemi a Nebory stále chybí. Slibů, že se konečně začne stavět, už stát vyřkl několik. Vždy to ztroskotalo na výkupu pozemků, soudních sporech, případně na zpackaném výběrovém řízení. I tam se ale zřejmě blýská na lepší časy.

Tendr je u konce, nic už prý podle Ředitelství silnic a dálnic nebrání podpisu smlouvy a zahájení stavby v říjnu. Rozestavěných silničních staveb by tak mělo být v příštích třech letech v regionu vícero. Pro lidi z okolí přetížených cest je to dobrá zpráva.